Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Naživo: Sledujte s nami prestupy a špekulácie v Tipsport lige

BRATISLAVA - 15. február 2020 je deň, kedy sa končia prestupy v Tipsport lige. Dovtedy s nami ale môžete sledovať hráčske zmeny v tímoch slovenskej najvyššej súťaže.
Rjewerjew rewi rew reiw prestupy a špekulácie.
Zdroj: hokejovysvet.sk
Zdieľajte:

18.1.2020

HK Poprad má záujem na miesto Jimmyho Lodgea, ktorý opustil klub pre zdravotné problémy, priniesť ďalšieho hráča: "Prípadná náhrada je skôr otázkou na vedenie, ale určite to pripúšťame," prezradil asistent hlavného trénera Ján Šimko.

HKM Zvolen opustil mladý obranca Oliver Fatul, namieril si to do juniorského tímu Tappary Tampere. Momentálne však bryndziari získať novú tvár neplánujú: "Máme ešte zraneného Maiera. Určite pre nás nie je jednoduché, že sme stratili takého mladého hráča. Má však 17 rokov a vo Fínsku pre neho bola príležitosť hrať pravidelne. V defenzíve máme teraz viacero zranení, ale keď sa všetci vrátia do zostavy, tak by sme mali byť v poriadku," hovoril pre hokejovysvet.sk tréner Don Nachbaur.

17.1.2020

V MHK 32 Liptovský Mikuláš sa rozlúčili s trojicou útočníkov. Na Liptove už nepokračujú Radoslav Macík, Simon Kalousek a Alexander Nikulin.

Prečítajte si aj

MHK 32 Liptovský Mikuláš Tipsport liga.Na Liptove skončila trojica útočníkov: Medzi nimi aj najnovšia posila!

V kádri tipsportligového HK Poprad už nefiguruje americký útočník Jimmy Lodge. Dôvodom sú jeho zdravotné problémy, pre ktoré sa obe strany dohodli na ukončení spolupráce.

Juraj Bezúch predĺžil zmluvu s HK Dukla Trenčín až do konca sezóny 2020/21.

16.1.2020

Kapitán HK Poprad, obranca Štefan Fabian, bude do konca prestupového obdobia nastupovať za Spišskú Novú Ves.

Dukla Trenčín a HK Poprad si vymenili útočníkov. Pod Tatry sa sťahuje Adam Lapšanský, opačným smerom zamieril Lukáš Paukovček.

Už cez víkend sa uskutoční All-Stars zápas Tipsport ligy. Do tímu legiend pribudol Jozef Stumpel. Trénera Petra Draisatla (HC Košice) nahradil Roman Stantien (HC Slovan Bratislava).

Prečítajte si aj

MetaHeadline: hokejista Popradu Štefan Fabian prvý tréning.VIDEO Kapitán HK Poprad dohrá ročník v prvej lige

Zmeny v kádri HK Poprad ešte nekončia. Klub k dnešnému dňu poslal dvojicu obrancov Štefan Fabián - Dávid Romaňák na hosťovanie do prvoligovej Spišskej Novej Vsi. Obaja tam dohrajú aktuálny ročník.

Prečítajte si aj

All stars trencin strelba.All-Stars víkend Tipsport ligy má niekoľko zaujímavých noviniek: Zmena trénerov aj ďalší majster sveta

15.1.2020

Skúsený kanadský obranca Sebastian Piché posilnil Bratislava Capitals v SHL: "Viem, že o Sébastiena malo záujem viacero klubov aj z Tipspor tligy a som rád, že sa ho podarilo získať nám," povedal prezident klubu Dušan Pašek.

14.1.2020

Jakub Sukeľ sa stal hráčom HC Košice. Do MHK 32 Liptovský Mikuláš si to v rámci výmeny namierila dvojica Christián Michalčin a Filip Vrábeľ.

Prečítajte si aj

Jakub Sukel Liptovsky Mikulas.Zaujímavá výmena v Tipsport lige: Košice získali reprezentanta z Liptova, opačným smerom ide mladá dvojica

Po dohode HK Dukla Trenčín a HC Košice sa útočník Juraj Bezúch stal definitívne hráčom "vojakov." V Dukle bol pôvodne na hosťovaní do konca januára.

13.1.2020

Mladý obranca Oliver Fatul opustil HKM Zvolen a do konca sezóny 2019/20 bude hosťovať v juniorskom tíme fínskeho klubu Tappara Tampere.

HK Dukla Ingema Michalovce patrí v posledných dňoch z tímov Tipsport ligy medzi najaktívnejšie mužstvá na prestupovom trhu a k zmenám podľa všetkého ešte dôjde. Viac v priloženom článku.

Prečítajte si aj

MetaHeadline: Dukla Ingema Michalovce - HC Košice.Michalovce sú naklonené aj odchodom z tímu, chcú sa však hlavne posilniť

12.1.2020

V nedeľných zápasoch Tipsport ligy si debuty z nedávnych posíl klubov odkrútili Brian Ihnacak (HC ´05 iClinic Banská Bystrica), Mikko Pukka (HK Dukla Ingema Michalovce) a István Gábor Szűcs (MAC Budapešť).

Mladý 22-ročný útočník István Gábor Szűcs posilnil MAC Budapešť.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Zvolen hokej TL 37. kolo Detva BBX.Nedeľa v znamení debutov hneď niekoľkých nových hráčov, Zvolenu na poslednú chvíľu vypadol útočník

11.1.2020

Brankár Marcel Melicherčík je novou posilou HC '05 iClinic Banská Bystrica. Matej Gajan odchádza na hosťovanie do Levíc, pred skončením prestupového obdobia sa vráti.

Prečítajte si aj

Marcel Melichercik Kosice.Banská Bystrica pokračuje v posilňovaní tímu: Prichádza skúsený slovenský brankár s minulosťou v reprezentácii

Po odchode Mikea Dalhuisena do Popradu ostalo Michalovciam jedno voľné miesto pre ďalšieho legionára. V sobotu večer sa k tímu nováčika zo Zemplína pripojil skúsený fínsky obranca Mikko Pukka. 37-ročný Škandinávec prichádza z druhej ligy z klubu KOOVEE.

Prečítajte si aj

Mikko Pukka novou posilou Michaloviec.VIDEO Boj o prvú šestku nevzdávajú: Nováčik z Michaloviec angažoval fínskeho veterána

HC 07 WPC Koliba Detva sa snaží udržať svojich kľúčových hráčov. Výraznejšie posilnenie neplánuje: "Skôr špičkové slovenské tímy majú záujem o našich hráčov. My to máme tak, že keď nám vypadne hráč z prvej alebo druhej päťky, nezoberieme nového, ale posunieme v zostave iného. Takto sme poslali do prvej päťky naposledy Čacha," povedal pre hokejovysvet.sk tréner Josef Turek.

Prečítajte si aj

Southorn sa na Vianočné trhy do Viedne vybral aj s Martinom St. Pierre-om, s ktorým sa stretli v Baryse Astana.Southorn prekonal historický zápis klubu, môže vytvoriť rekord celej Tipsport ligy

10.1.2020

Americký útočník Jimmy Lodge, ktorý posilnil HK Poprad aj kanadský obranca Logan Stephenson, najnovšia posila HKM Zvolen, potrebujú ešte oficiálne potvrdenia o tom, že ich medzinárodný transfery bol oficiálne zaregistrované. Ak sa tak stane do začiatku zápasov, budú môcť nastúpiť už v piatok. V prípade, že "papierovačky" sa predĺženia, hrať budú môcť až v nedeľu.

HKM Zvolen oficiálne dotiahol príchod skúseného kanadského obrancu Logana Stephensona, ktorý na stredné Slovensko prichádza formou skúšky a zabojuje o zmluvu do konca sezóny.

9.1.2020

HC ´05 iClinic Banská Bystrica získala vo štvrtok do svojho tímu útočníka Briana Ihnacaka, čo by nemala byť posledná posila klubu do konca prestupového obdobia (15.2.). Podľa našich informácií nebude taliansko-kanadský hokejista figurovať na súpiske v piatkovom zápase (10.1.) proti Detve.

Zmeny v kádri zaznamenali aj v Poprade, ale ani toto mužstvo nekončí s posilňovaním. Otvorene o tom hovoril riaditeľ klubu Ľudovíť Jurínyi.

Vedenie HKM Zvolen pracuje na posilách. Jednou z nich by podľa informácií mohol byť skúsený 33-ročný kanadský obranca Logan Stephenson.

Ďalšia posila pribudla opäť do kádra Popradu. Vedenie klubu podpísalo zmluvu s americkým útočníkom Jimmym Lodgem.

Prečítajte si aj

Kurbatov znovu ostal bez klubu.VIDEO Slovensko nechcel, Ukrajinu nepresvedčil

Vedenie klubu HC Slovan Bratislava získalo v krátkom čase ďalšieho hráča. Obranu belasých doplnil český obranca Jiří Kučný. Skúsený 36-ročný hokejista vlani pôsobil v Žiline. Pred pár týždňami vypomáhal českej prvoligovej Slavii Praha, ktorá s ním nepredĺžila spoluprácu.

Tipsportligový klub HK Poprad oznámil meno ďalšej posily do defenzívy. Po príchode Holanďana Mikea Dalhuisena bude hrať pod Tatrami americký obranca Adam Larkin. V Poprade bude hrávať s číslom 27.

8.1.2020

Novou posilou HC ´05 iClinic Banská Bystrica sa stal útočník Brian Ihnacak, ktorý podpísal kontrakt do konca sezóny.

HK Dukla Ingema Michalovce a HK Poprad sa dohodli na vzájomnej výmene hráčov. Pod Tatry putuje Mike Dalhuisen a obranu líšok posilní Ján Ťavoda. Zo strany Popradu to na dnes nemusí byť všetko, avizuje večerné prekvapenie.

Príchodu jedného legionára do HC ´05 iClinic Banská Bystrica bránia už len posledné detaily. Podľa našich informácií bude predstavený v najbližších hodinách či dňoch. Tým pádom by mali "barani" v mužstve sedem zahraničných hráčov.

7.1.2020

Nórsky útočník Jorgen Karterud už nie je hráčom HK Poprad. Vedenie klubu sa s ním dohodlo na ukončení spolupráce.

6.1.2020

Zvolenský útočník Brock Trotter skončil po bitke s Tomášom Hrnkom v nemocnici s podozrením na otras mozgu, ten sa našťastie pre neho aj HKM nepotvrdil. V tíme Banskej Bystrice je maródka obrancov. Kapitán Ivan Ďatelinka by sa mal vrátiť do siedmich až desiatich dní, Martin Nemčík by mal hrať už v piatok. Adam Žiak je pripravený naskočiť v priebehu januára.

Kanadský tréner HC ´05 iClinic Banská Bystrica Dan Ceman sa vyjadril, že do svojho mužstva plánuje získať legionára: "Máme ešte jedno voľné miesto pre legionára, takže sa ho snažíme zaplniť. Nevieme ešte presne, ako s ním naložíme, ale niekoho hľadáme. Vytipované máme jedno meno, na to sa sústredíme najviac, ale v hre sú aj ďalšie možnosti. Trh je úzky. Zariadime sa aj podľa toho, čo sa nám podarí nájsť," povedal po stretnutí s HKM Zvolen.

Rovnako tak by radi vystuženie kádra videli aj pod Pustým hradom: "Hľadáme. Uvidíme, ako to dopadne," v krátkosti zhrnul tréner Andrej Podkonický. Ten musí riešiť aj zranenia: "Miloš Kelemen by sa mohol vrátiť už v piatok, ale Andrej Šťastný bude chýbať ešte minimálne mesiac."

Prečítajte si aj

MetaHeadline: HC Slovan Bratislava- HC'05 iClinic Banská Bystrica.Trotter skončil v nemocnici s podozrením na otras mozgu, prečo sa pobil s Hrnkom nechápe nikto

5.1.2020

MHK 32 Liptovský Mikuláš získal do svojho kádra ruského útočníka Alexandra Nikulina, ktorý si zahral za Phoenix a Ottawu aj v NHL. Väčšinu kariéry strávil v KHL, kde nastupoval aj za CSKA či Dynamo Moskva. S Ruskom získal na MSJ striebro.

36-ročný útočník Jakub Langhammer s minulosťou napríklad aj v Liptovskom Mikuláši, pre zdravotné problémy ukončil hráčsku kariéru.

Prečítajte si aj

Jääskeläinen Banska BYstrica Liptovsky Mikulas.Liptáci hrýzli, ale favorit spod Urpína ukázal charakter mužstva a vyhral aj bez obrancov

4.1.2020

HC ´05 iClinic Banská Bystrica nastúpi na zápas v Liptovskom Mikuláši bez obrancov Ivana Ďatelinku, Martina Nemčíka, Jacoba Cardwella aj dlhodobo zraneného Adama Žiaka. V pozícii beka zaskakoval aj útočník Gilbert Gabor.

Miroslav Chudý, tréner HK Dukla Ingema Michalovce, zaradil na súpisu na duel proti Dukle Trenčín aj 34-ročného Ladislava Hopkoviča. Ten zažil debut v najvyššej slovenskej súťaži. Počas minulej sezóny pomohol "líškam" k postupu.

V zostave HC Slovan Bratislava na zápas v Nových Zámkoch figurovali aj útočné posily Martin St. Pierre a Joe Basaraba. Obranca Brett Carson ešte nehral.

Tipsportligový klub HK Nitra sa bude musieť približne 3-4 týždne zaobísť bez kanadského útočníka Krisa Versteega. Ten nedávno reprezentoval Kanadu na Spenglerovom pohári, no vo finálovom zápase proti Třincu (4:0) sa zranil a liečiť by sa mal približne 3-4 týždne. Nitriansky klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

Český útočník Tomáš Urban si po odchode z HC Nové Zámky našiel nový klub. Hrávať bude za poľské mužstvo Cracovia Krakov.

3.1.2020

28-ročný obranca Cody Sol, ktorý mal v lete posilniť Michalovce, ale pre zdravotné problémy sa tak nestalo, bude v tejto sezóne hrávať už za tretí klub. Mieri do Floridy Everblades v ECHL.

Hráčom mesiaca december v Tipsport lige sa stal kanadský útočník Dukly Trenčín Brandon Alderson.

Vedenie tipsportligového klubu DVTK Jegesmedvék Miškovec uvoľnil zo svojich služieb maďarského obrancu Daniela Kissa na hosťovanie do Újpestu v Erste lige.

Momentálne prvý tím tabuľky HC Košice vystužil zadné rady, do mužstva prišiel na skúšku skúsený slovinský obranca Žiga Pavlin.

Prečítajte si aj

Marek Šimko nebude pokračovať v Detve.TOP 5 známych slovenských hráčov, ktorí momentálne nemajú klubovú príslušnosť

2.1.2020

V najvyššej slovenskej súťaži bude pôsobiť prvý rodený taliansky hráč. MAC Budapešť posilnil reprezentant tímu z južnej Európy - Andreas Bernard, ktorý posledných desať rokov strávil vo Fínsku. Naposledy bol súčasťou IFK Helsinki.

Fínsky útočník Aki Juusela po odchode z tímu nováčika Tipsport ligy HK Dukla Ingema Michalovce posilnil maďarský Ferencvárosi TC v Erste lige.

Do zostavy HC ´05 iClinic Banská Bystrica by sa niekedy v najbližších kolách mali vrátiť obranca Adam Žiak a útočník Mário Róth.

1.1.2020

HC Slovan Bratislava vstúpil do nového roku s tromi novými legionármi, keďže priviedol obrancu Bretta Carsona a útočníkov Martina St. Pierrea i Joea Basarabu.

V súvislosti s HK Poprad sa spomínal príchod kanadského obrancu menom Charles-David Beaudoin, ktorý však "kamzíkov" neposilní. Pre náš portál to potvrdil Ľudovít Jurínyi.

Prečítajte si aj

Tipsport liga 201920 Tipsport liga 201920.Súčasný zoznam legionárov v Tipsport lige: Nitra ich má osem, o jedného menej až päť tímov
Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk

Diskusia

Podobné články