Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Melicherčík má energiu aj na rozdávanie, po zvláštnom roku chce prejsť postupne až k titulu

BANSKÁ BYSTRICA - Súťažný zápas nechytal prakticky rok, naposledy to bolo počas januára 2019. Marcel Melicherčík dlho čakal na nový klub, ale nakoniec sa dočkal a posilnil HC ´05 iClinic Banská Bystrica.
Marcel Melichercik Marcel Melichercik.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Súčasťou tímu "baranov" je už zhruba týždeň: "Prišiel som v sobotu pred zápasom s Detvou, takže to už nejaký čas bude. Ja som však spokojný. Partia v šatni je super, mužstvo je na vysokej úrovni, čiže som rád, že som v Banskej Bystrici," povedal nám 33-ročný Popradčan. Posledné tri sezóny strávil v zahraničí. Nastupoval za HC Bolzano, Heilbronner Falken a EC Kassel Huskies. Taktiež bol súčasťou Grizzlys Wolfsburg, ale zápas zaň nechytal.

Prečítajte si aj

Rjewerjew rewi rew reiw prestupy a špekulácie.Naživo: Sledujte s nami prestupy a špekulácie v Tipsport lige

Pod Urpín prichádza ako skúsený gólman, ktorý má vytvoriť kvalitný brankársky tandem: "Situácia pre mňa ideálna nie je. Tyler Beskorowany je výborný brankár, obrana funguje, avšak v modernom hokeji treba sili rozložiť a mať širší káder. Budem sa snažiť makať na tréningoch a keď dostanem šancu, tak sa jej posnažím chytiť čo sa najlepšie, aby som bol platným členom kádru," verí Melicherčík.

Za ten rok, čo nechytal, mal množstvo ponúk, nechcel sa však uponáhľať: "Bolo to zvláštne. Pred rokom som bol v Nemecku vymenený, riešil sa mi trejd a vyzeralo to dobre, pretože záujem malo päť či šesť klubov. Aj s agentom sme sa rozprávali, že všetko je v poriadku. Po sezóne to však všetko utíchlo. Trh sa zmenil. Voľných brankárov bolo zrazu strašne veľa, čo vidíme aj teraz. Keby teraz niekto chcel gólmana, tak si nájde určite kvalitného, ktorý chytal špičkové ligy v Európe. Nejaké ponuky chodili. Nebolo to ale presne to, čo som chcel. Nakoniec som si povedal, že keď už čakám, tak nebudem zúfalý a nezoberiem to, čo sa mi nepáči. Ja sa musím do klubu tešiť, takže som si počkal a potešilo ma, že sa ozvala Banská Bystrica," vysvetľuje ročnú etapu svojho hokejového života brankár s reprezentačnými skúsenosťami.

Prečítajte si aj

Kanadský brankár so skúsenosťami z NHL Matt Climie.Strážil bránku Zvolena, chytal v NHL aj v Austrálii: Bratislava Capitals získala Kanaďana s bohatým životopisom

Do Banskej Bystrice každopádne dorazil plnohodnotne pripravený na novú výzvu: "Leto som mal individuálne ako posledné roky, čiže som nevidel žiadny rozdiel. Potom som sa pripravoval s Popradom. Nie denno-denne, ale dosť často. Niekedy som tam bol každý deň, inokedy som mal niekoľko dní voľno. Celkovo som však bol na ľade pravidelne," prezrádza.

Do Tipsport ligy sa vracia prvýkrát od sezóny 2015/16, kedy bol jednotkou HC Košice pri ceste k titule. Ten "oceliari" oslavovali práve v Banskej Bystrice. Melicherčík mal v základnej časti najlepší priemer inkasovaných gólov na zápas, dostal ich iba 1,61 na stretnutie: "Naša liga má dobrú úroveň. Chlapci sú šikovní. Zahraniční hokejisti kvalitu len zvyšujú. Určite mi neškodí, že som prišiel na Slovensku. Chcel som sa hlavne začleniť do dobrého klubu," tvrdí.

Síce ani teraz nemôže myslieť na nič iné ako titul, všetko má ale svoju postupnosť: "Určite sú vysoké, no treba ísť po poporiadku. Nedá sa rovno preskočiť do finálovej série. Musíme dokončiť základnú časť, veľmi dôležitá bude aj nadstavba, kde musím vrchné priečky udržať a potom ísť krok po kroku," pokračuje v rozprávaní.

Na strednom Slovensku ho čaká spolupráca okrem iného s trénerom brankárov Matúšom Kostúrom a kanadským gólmanom Tylerom Beskorowanym: "S Matúšom sme sa osobne počas jeho kariéry nestretli. Aj keď išiel do Popradu, tak sme sa minuli. Napriek tomu sme sa poznali," potešil sa: "Besko vychádza s úplne každým. Navyše, ako brankári sedíme vedľa seba, takže často pokecáme," pochvaľuje si Melicherčík.

Debut v drese s baranom na hrudi ešte neabsolvoval, avšak v piatok hrá Banská Bystrica v Poprade a v nedeľu hostí Košice, čo sú Melicherčíkove bývalé kluby, čiže existuje vysoká šanca, že sa aspoň raz do bránky dostane: "Bude jedno, kde by som prvýkrát nastúpil. Som pozitívny a oddýchnutý. Energie mám viac než dosť, čiže skôr bude problém, aby som to udržal na uzde a premotivovane nelietal," dodal Marcel Melicherčík v rozhovore pre hokejovysvet.sk.

Prečítajte si aj

Balán je na skúške v Trenčíne.V Trenčíne skončil český útočník, dôvodom je príchod posíl
Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk/Matej Kubove

Diskusia

Podobné články