Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Slovan získal do obrany výraznú posilu so skúsenosťami z NHL, v najbližších dňoch predstaví dvoch zámorských útočníkov

BRATISLAVA - Novou posilou v tíme HC Slovan Bratislava je 34-ročný obranca Brett Carson.
MetaTitle: SR Hokej TL 34. kolo Košice Slovan KEX.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Rodák z kanadského štátu Saskatchewan sa už v mladom veku každoročne presadzoval v kvalitnej zámorskej súťaži Western Hockey League, kde sa najmä v tíme Calgary Hitmen zaradil medzi najlepších obrancov svojho mužstva. Kvaltné výkony obrancu ocenili v roku 2004, vo štvrtom kole draftu si ho vybrala Carolina Hurricanes.

Práve v tíme Hurricanes debutoval v profilige, ďalšie štarty si pripísal v tíme Calgary Flames. Carson niekoľko ročníkov brázdil rovnako klziskách druhej najlepšej severoamerickej súťaže AHL, kde nastúpil na 336 zápasov s bilanciou 133 bodov.

Prečítajte si aj

MetaHeadline: Team Kanada - TPS Turku.Kanada o prepísanie histórie, Třinec môže vrátiť titul do Česka po takmer štyridsiatich rokoch

„Brett je typom tvrdého a nekompromisného obrancu, pre súperových hráčov je nepríjemný najmä v priestore pred svojim vlastným brankárom. Okrem toho má kvalitnú rozohrávku. Hráča budeme môcť využívať v oslabeniach, ako aj v presilových hrách. Výhodou pri zložení našej obrany je jeho pravé držanie hokejky, navyše pri súčasných absenciách v defenzíve z dôvodu zranení nám jeho príchod príde veľmi vhod,“ povedal na margo Carsona hlavný tréner klubu Roman Stantien.

Obrancu Slovana do Tipsport Ligy osobne odporúčil brankár belasých Barry Brust, ktorý s ním v mimo sezónnom období niekoľko rokov absolvuje letnú prípravu, rovnako generálny manažér fínskeho klubu KooKoo Kouvola, kde naposledy pôsobil.

Kariéra hráča, ktorý má na beka výborné fyzické parametre (193cm, 103kg) pokračovala od roku 2013 v Európe, predstavil sa vo švédskej najvyššej súťaži za AIK Stockholm, tiež v nadnárodnej EBEL lige, posledné ročníky sa usadil vo Fínsku. Carsonove služby si pochvaľovali tímy SaiPa Lappeenranta i KooKoo Kouvola. Belasí mali o kanadského obrancu záujem už na prelome mesiacov septembra a októbra, kedy však k vzájomnej dohode nedošlo.

Manažment HC SLOVAN Bratislava zároveň doťahuje detaily príchodu dvoch zámorských útočníkov, ktorých podpisy kontraktov sa očakávajú v najbližších dňoch, tak aby mohli zasiahnuť už do blížiacich sa duelov belasých na začiatku nového roku.

Prečítajte si aj

Radosť hráčov HK Poprad.VIDEO Kanadský obranca Poprad neposilní
Zdieľajte:
Zdroj informácií: hcslovan.sk

Diskusia

Podobné články