Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Zvolen získal z Rumunska skúseného kanadského obrancu, päť rokov odohral v Japonsku

ZVOLEN - HKM Zvolen získal na skúšku skúseného kanadského obrancu Logana Stephensona, ktorý v tejto sezóne nastupoval za Coronu Brašov v Rumunsku.
MetaTitle: SR Zvolen hokej TL 37. kolo Detva BBX.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Tréneri a vedenie klubu by týmto krokom chceli priniesť potrebný dôraz a tvrdosť do svojich radov. Logan Stephenson má príležitosť presvedčiť v najbližších zápasoch o svojich kvalitách a zabojovať o zotrvanie pod Pustým hradom do konca sezóny. Rodák zo Saskatoonu prichádza na odporúčanie trénera Dona Nachbaura, pod ktorým v rokoch 2003 až 2005 nastupoval ako hráč juniorskej WHL v tíme Tri-City Americans.

Prečítajte si aj

Stanislav Horanský TASR.Slovenský útočník žiari vo Švajčiarsku, odmenou by mu mal byť prestup do popredného európskeho klubu

Pôvodne mal Stephenson pricestovať do Zvolena vo štvrtok, odložený let z Toronta do New Yorku však spôsobil, že sa k tímu pridal až v piatok naobed. Pri jednaní s klubom netrval na zmluve do konca sezóny a bol ochotný pristúpiť na skúšobnú dobu, čo si tréneri aj vedenie klubu veľmi vážia a sú radi, že môžu dať Loganovi šancu. Samotný hráč je podľa vlastných slov nadšený z novej výzvy a odhodlaný nastúpiť na prvý zápas už v deň svojho príletu, teda v piatok proti Michalovciam. Jeho štart však záleží od toho, či klub včas obdrží potvrdenie o zaregistrovaní medzinárodného transferu.

Logan Stephenson bol v roku 2004 draftovaný do NHL, v 2. kole si ho z celkovej 35. pozície vybrala Philadelphia Flyers. Následne strávil päť sezón v AHL, kde v 323 zápasoch nazbieral 37 bodov (9+28) a 482 trestných minút. Od roku 2011 pôsobi mimo Severnú Ameriku, jeho prvou európskou zastávkou bola najvyššia nórska súťaž, kde v sezóne 2011/12 zažil po osobnej stránke úspešný ročník, s tímom Valerenga sa prebojoval do semifinále a v 47 zápasoch získal 30 bodov (8+22). V najvyššej nórskej lige odohral celkovo 106 zápasov so ziskom 71 bodov (21+52) a 363 trestných minút. V rámci Európy pôsobil aj v druhej najvyššej švédskej súťaži Allsvenskan a v nadnárodnej Erste Lige za Coronu Brašov, kde začal aktuálnu sezónu, pre komplikácie s vízami však v klube skončil. V rokoch 2014 až 2019 nastupoval v ázijskej lige za japonský tím Tohoku Free Blades, s ktorým v sezóne 2014/15 získal majstrovský titul. V nasledujúcom ročníku bol so 17 gólmi najlepším strelcom ligy medzi obrancami, v obidvoch spomenutých sezónach bol najtrestanejším hráčom ligy.

Prečítajte si aj

Rjewerjew rewi rew reiw prestupy a špekulácie.Naživo: Sledujte s nami prestupy a špekulácie v Tipsport lige
Zdieľajte:
Zdroj informácií: hkmzvolen.sk

Diskusia

Podobné články