Prešov nad sily Košíc, tragický týždeň Nových Zámkov na východe, Michalovce neprekvapili

BRATISLAVA - Hokejisti HC GROTTO Prešov zvíťazili v 28. kole Tipos extraligy na ľade HC Košice 4:2. Bolo to pre nich tretie víťazstvo za sebou, "oceliari" naopak nebodovali v predchádzajúcich troch zápasoch. Oba tímy majú zhodne po 38 bodov, Košičania sú zásluhou lepšieho skóre pred Prešovom na siedmom mieste.
Zdroj: 41428

HC Košice - HC GROTTO Prešov 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)

Góly: 13. Klhůfek (Šedivý, Mrázik), 49. Slovák (McPherson, Snuggerud) - 3. T. Nauš (Klíma), 14. Welychka (Čacho, A. Nauš), 48. Welychka (A. Nauš, Ťavoda), 57. A. Nauš (Čacho, Welychka). Rozhodovali: Žák, Štefik - Ševčík, Šoltés, vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov

Košice: Košarišťan - Deyl, Snuggerud, Romančík, Šedivý, Saucerman, Cibák, Novota - Bartánus, Slovák, McPherson - Pereskokov, Chovan, Paršin - Klhůfek, Linet, Mrázik - Rogoň, Havrila, Jokeľ

Prešov: Bespalov - Rajnoha, Ťavoda, Růžička, F. Fekiač, Turan, Glazkov - Welychka, Čacho, A. Nauš - Lialka, Šimun, Michnáč - Lalík, Zagrapan, T. Nauš - Klíma, V. Fekiač, Žilka

Tréneri SR 20 vybrali kapitána aj jeho asistentov, Feneš: Céčko je v správnych rukách

Prešovčania mali ideálny štart do zápasu, v ktorom od 3. minúty viedli 1:0. Tomáš Nauš si v strednom pásme efektne poradil s obrancom Deylom a po úniku prekonal brankára Košarišťana. Sľubnú šancu vyrovnať mal vzápätí McPherson, ale Bespalova neprekvapil. Podarilo sa to až Klhůfkovi v 13. minúte, keď tečoval strelu Šedivého - 1:1. Hostia však získali náskok späť už o 61 sekúnd. Čacho za bránkou domácich zmiatol obranu aj brankára a nepokrytý Welychka zužitkoval jeho prihrávku - 1:2.

Druhá tretina priniesla vyrovnaný hokej aj presilovky oboch tímov, v ktorých sa však skóre nezmenilo. Košičania si vytvorili tlak v 32. minúte, no obrana Prešova ich nepustila do vyloženej príležitosti. Hostia hrozili z brejkov, no tie často stroskotali už v zárodku.

Aj v úvode tretej časti sa oba tímy dostali k presilovkám, no opäť bez výraznej šance. Skóre sa zmenilo v 48. minúte už počas hry piatich proti piatim. Welychka sa dostal do krátkeho úniku, v ktorom prekonal Košarišťana - 1:3. Domáci však znížili už o minútu, keď spoluprácu s McPhersonom zakončil Slovák - 2:3. Víťazstvo hostí definitívne potvrdil Aurel Nauš po tom, ako nedôrazne pokrytý zakončil rýchlu akciu Prešovčanov. Košický tím sa v závere dostal k hre bez brankára, počas ktorej sa usadil pred Bespalovom, ale prekonať ho nedokázal.

Prezident SZĽH Miroslav Šatan reaguje na ZOH v Pekingu bez hokejistov NHL

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zdolali HC Nové Zámky 4:0 v stredajšom zápase 28. kola Tipos extraligy. Spišiaci natiahli víťaznú šnúru na tri zápasy a v neúplnej tabuľke sa nachádzajú na šiestom mieste, Novozámčania si pripísali štvrtú prehru za sebou a naďalej figurujú na predposlednej jedenástej priečke.

HK Spišská Nová Ves - HC Nové Zámky 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 7. Giľák (Petgrave, Atwal), 24. Štrauch, 35. Giľák (Petgrave), 53. Nieminen (Kuru, Atwal). Rozhodovali: Smrek, Výleta - Durmis, Orolin, vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Atwal, Romaňák, Ordzovenský, Petgrave, Ouellet - Beaundry, Malina, Česánek – Hamráček, Tyczynski, Giľák – Rapáč, Vartovník, Salituro – Tomala, Ščurko, Nieminen – Kuru, Štrauch, Vrábeľ

SR 18 smeruje na silno obsadený turnaj do Švajčiarska: Hráči majú ďalšiu šancu dostať sa na domáce MS

Nové Zámky: Bakala – Holenda, Kozák, Fereta, Bull, Hatala, Ligas, Toth, Roman – Klempa, Šiška, Fetkovič – Barto, Števuliak, Langkow – Ferenyi, Kurbatov, Varga – Šišovský, Jackson, Ondrušek

Víťazstvo na Slovane postavilo Spišiakov do úlohy favorita zápasu a od úvodného buly ju aj začali potvrdzovať. V 7. minúte zužitkoval Giľak prihrávku Petgravea a otvoril skóre. Hosťom sa naskytla príležitosť vyrovnať v dvoch za sebou idúcich presilovkách, ale Melicherčíka neprekonali. Spišiaci zdvojnásobili náskok v 24. minúte, Štrauch unikol po krídle a nedal Bakalovi šancu - 2:0. Ešte v druhej časti sa presadil aj Giľák, ktorý strelil svoj druhý gól v zápase. Najväčšou prekážkou pre hostí bol brankár Melicherčík, ktorý svoj tím podržal pri viacerých tutovkách súpera a udržal si čisté konto. Triumf domácich spečatil Nieminen, ktorý v 53. minúte po vypichnutí puku premenil sólový únik - 4:0.

Libor Hudáček opäť posilní HC Slovan, dvaja útočníci majú nové zmluvy

Hokejisti HK Nitra triumfovali v stredajšom domácom zápase 28. kola Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 7:2. Na vysokom víťazstve sa hetrikom podieľal útočník Samuel Buček.

HK Nitra - MHk 32 Liptovský Mikuláš 7:2 (1:0, 2:1, 4:1)

Góly: 2. Bajtek (Hrnka, Pupák), 29. Buček (Holešinský, Raskob), 35. Hrnka (Bodák, Volko), 53. Raskob (Bajtek, Rockwood), 54. Buček (Bodák, Baláž), 54. Rockwood (Varga), 57. Buček (Mezei) - 39. Šepelev (Paločko, Salija), 46. Kriška (Varttinen, Hovorka) Rozhodovali: Adamec, Snášel - Jedlička, Ordzovenský, vylúčení: 3:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Nitra: O’Connor - Mezei, Bodák, Švarný, Raskob, Pupák, Rais - Buček, Baláž, Holešinský - Tvrdoň, Rockwood, R. Varga - Bajtek, Hrnka, Volko - Múčka, Šramaty, Drábek - Molnár

Obranca Zvolena nemal záujem biť sa s Bystričanmi: Šetrím si zuby na Vianoce. Výhonský vyjadril rešpekt Kotvanovi

Liptovský Mikuláš: Vošvrda (54. Kozel) - Varttinen, Ventelä, Šepelev, Salija, Mezovský, Krempaský, Feherpataky - Handlovský, Hovorka, Kriška - Obdržálek, Kalousek, J. Jurík - Čuvilov, Haluška, Paločko - Dunčko, J. Nemec, S. Droppa

Skóre sa prvýkrát zmenilo už po 63 sekundách, keď sa presadil po Vošvrdovom zaváhaní Bajtek. Prvá tretina nepriniesla okulahodiace predstavenie, keďže Liptáci sa sústredili na bránenie, čo minimalizovalo presnosť prihrávok. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mal v 12. minúte Obdržálek, ale jeho strelu ľavým betónom vyrazil O’Connor.

MS U20 v Kanade: Organizátori urobili rázne rozhodnutie s okamžitou platnosťou

V 24. minúte prepadla obrana Nitry a do brejku sa rútil Paločko, ktorého však pohotovo vychytal O’Connor. Svoje mužstvo podržal aj na opačnej strane Vošvrda po bekhendovom blafáku Bajteka. V 29. minúte už však český brankár inkasoval druhýkrát z hokejky Bučeka. V 35. minúte dal na 3:0 Hrnka a zdalo sa, že Nitra môže v pohode doviesť zápas do víťazného konca. Škrt cez rozpočet domácim urobil pred odchodom do kabín znižujúcim gólom Šepelev - 3:1.

Liptákom to dodalo sebavedomie a zvýšenou aktivitou sa dotiahli na rozdiel gólu. V 46. minúte pekne vyšachovali hostia obranu Nitry a znížil kapitán Kriška. Tohto momentu sa však "Corgoni" nezľakli a ďalšiu drámu nepripustili. V priebehu necelých dvoch minút strelili až tri góly. Presadili sa Raskob, Buček a Rockwood. V 57. minúte ešte uzavrel na 7:2 tretím gólom v zápase Buček.

V stredajšom zápase 28. kola Tipos extraligy zvíťazili hokejisti Dukly Trenčín nad HK Poprad 5:2 aj zásluhou hetriku krídelníka druhého útoku Denisa Hudeca. Dukla dokázala zdolať Podtatrancov aj v treťom vzájomnom súboji v tejto sezóne.

Spišská Nová Ves získala Američana z Európy, Rapáč: Trh kvalitného Slováka neponúkal

HK Dukla Trenčín - HK Poprad 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Góly: 3. Mahbod (Tybor, Lemcke), 8. D. Hudec (Valach, Honzek), 27. D. Hudec, 52. D. Hudec (Valach, Honzek), 60. Lemcke - 45. Ully (Bondra), 52. Svitana (Skokan). Rozhodovali: Fridrich, Stano - Vyšný, Junek, vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov

Trenčín: Valent – Lemcke, Kudla, Starosta, Nemčík, Chovan, Crinon, Martiška – Berisha, Mahbod, Tybor – D. Hudec, Valach, Honzek – Krajčovič, Sojčík, Rehuš – Beták, Švec, Stránsky – Vaňo

Poprad: Čiliak (41. Tomek) – Brejčák, Drgoň, Rymsha, Dalhuisen, Novajovský, Ulrych, M. Hudec – Livingston, Skokan, Svitana – Vandas, Arniel, Ully – Petráš, Mlynarovič, Bondra – Demo, Paločko, Kundrík

VIDEO Napadnutie po buly, či roztrhnutý dres: Ľadová plocha v Banskej Bystrici sa zmenila na ring

Domáci sa ujali vedenia už v 3. minúte. Tyborovu tvrdú ranu príklepom z pravého kruhu Čiliak neudržal a pred bránkou sa dobre zorientoval Mahbod, ktorý vo svojom druhom striedaní v drese Dukly skóroval. Hostia onedlho pohrozili Bondrom, no ten pred Valentom na viackrát neuspel. Dukla ustála nápor súpera a opäť udrela, Valach prihral pred bránku úplne voľnému D. Hudecovi a ten prekonal Čiliaka. Úvodná tretina priniesla aj ďalšie šance hráčov domáceho tímu, no boli to napokon hostia, ktorí mohli 11 sekúnd pred sirénou znížiť. Vandas dostal dobrú prihrávku pred bránku, ale príliš vysoko zdvihol puk.

V 23. minúte prešlo Lemckeho nahodenie cez brániacich hráčov Popradu a puk zastavila až žrď Čiliakovej bránky. Domáci v druhej tretine nepoľavili a ich dynamická, útočná hra slávila úspech aj do tretice. D. Hudec v závere oslabenia vystihol rozohrávku na modrej a samostatný únik zakončil strelou na vyrážačku Čiliaka. Náskok mohli zvýšiť Krajčovič so Sojčíkom, ich šance však zostali nevyužité. Snaha Popradu o vrátenie sa do zápasu bola iba platonická. Najbližšie ku gólu bol v 39. minúte Arniel, ktorého pokus vyrazil Valent ramenom.

VIDEO Poprad sa teší z nového člena: Chceli ho získať už pred sezónou

Hosťom sa podarilo znížiť v 44. minúte pri hre 4 na 4. Ully získal puk za bránkou a prestrelil Valenta - 3:1. Vzápätí sa v príležitosti ocitol Skokan, Valent bravúrnym zákrokom betónom podržal svoj tím. V 52. minúte nadišla veľká chvíľa pre D. Hudeca, ktorý korunoval svoj výborný výkon tretím gólom. Z trojgólového náskoku bol o 18 sekúnd opäť iba dvojgólový zásluhou Svitanu, ktorý si vychutnal Valenta. Popradčania zacítili šancu, v závere vrhli sily do útoku a skúsili šťastie aj počas dlhej power play bez brankára, ale duel sa im už nepodarilo zdramatizovať. Naopak, sekundu pred koncom spečatil triumf domácich Lemcke strelou do prázdnej bránky cez celé klzisko - 5:2.

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v stredajšom zápase 28. kola Tipos extraligy nad HK Dukla Ingema Michalovce 5:4. Bratislavčania odčinili pondelňajšiu domácu prehru so Spišskou Novou Vsou (3:4) a zvíťazili už v jedenástom z uplynulých dvanástich zápasov.

Košice chceli získať posilu zo Žiliny. Prvoligový klub im vyhovel

HC Slovan Bratislava - HK Dukla Ingema Michalovce 5:4 (2:0, 2:1, 1:3)

Góly: 1. Breton (Harris, Takáč), 2. Sukeľ (Kytnár, Gašpar), 29. Jääskeläinen (Harris, Takáč), 39. Rapuzzi (Haščák, Gachulinec), 54. Golian (Haščák, Yogan) – 27. Mráz (Žitný, Cameranesi), 42. Buc (Kukuča, Macejko), 51. Galamboš (Regenda), 53. Keränen (Regenda, Suja). Rozhodovali: D. Konc st., Novák – Hajnik, D. Konc ml., vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Slovan: Windsor – MacKenzie, Breton, Golian, Sersen, Valach, Maier, Gachulinec, Beňo – Haščák, Rapuzzi,, Yogan – Jääskeläinen, Harris, Takáč – Gašpar, Kytnár, Sukeľ – Šotek, Bezák, Urbánek

Michalovce: Williams – Bokroš, Macejko, Pavlin, Stripai, Bača, Gajdoš, Lačný – Žitný, Cameranesi, Mráz – Regenda, Suja, Keränen – Galamboš, Buc, Kukuča – Mašlonka, Hajnik, Chalupa

Vedenie NHL prerušilo aktuálnu sezónu!

Slovan začal ako z partesu. Už po 55 sekundách zaznamenal obranca Breton prvý gól v drese Slovana po výmene z Banskej Bystrice, keď presnou strelou potrestal vylúčenia Mráza. O ďalších 21 sekúnd vybojoval puk za bránkou Gašpar, Kytnár ho vzápätí posunul Sukeľovi a ten strelil druhý gól domácich. Potom sa hra vyrovnala, do šancí sa dostali aj hostia. Znížiť mohli v 13. minúte, keď po obliehaní bránky Windsora trafil Bača konštrukciu bránky a neujala sa ani dorážka Cameranesiho.

V úvode druhej tretiny hral Slovan opäť presilovku, ale tentoraz ohrozila Williamsa až strela Valacha v hre piatich proti piatim. Brankár hostí sa potom vyznamenal po strele Jääskeläinena a hráči Dukly sa neskôr tešili po góle Mráza. Zdalo sa, že Michalovčania zapnú na vyššie obrátky, ale Jääskeläinen opäť upokojil Slovan gólom na 3:1. Ďalší gól mal na hokejke Yogan, ale presadil sa až Rapuzzi tesne pred koncom druhého dejstva.

Peter Čerešňák neprestúpi do najlepšej európskej ligy. Ruský veľkoklub si to rozmyslel

Trojgólový náskok vydržal Slovanu do 42. minúty, keď Buc z veľkého uhla trafil odkrytú bránku. Tento gól Duklu nabudil, ešte viac ožila jej striedačka v 51. minúte. Puk sa dostal ku Galambošovi a ten poľahky znížil už na rozdiel gólu. Poľavenie domácich potrestal ešte aj Keränen o minútu a pol neskôr, keď upravil na 4:4 po dorážke. Slovan si však napokon predsa len pripísal tri body, o jeho triumfe rozhodol obranca Golian presnou strelou do horného rohu bránky. Stalo sa tak len 102 sekúnd po góle Keränena.

Prestíž pre HC Slovan Bratislava: Líder extraligy nahradí Javorové listy na veľkom turnaji