Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Prezident SZĽH Miroslav Šatan reaguje na ZOH v Pekingu bez hokejistov NHL

BRATISLAVA - Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a generálny manažér slovenskej reprezentácie Miroslav Šatan očakával, že olympijský turnaj v Pekingu bude napokon bez hráčov z NHL. Vedenie profiligy sa už podľa zámorských médií na tom dohodlo s hráčskou asociáciou NHLPA, čaká sa len na oficiálne oznámenie. Dôvodom je pandémia koronavírusu, množiace sa pozitívne prípady a odložené zápasy v NHL.
F d fdddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddd ffff fff bb n ew55g f8.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

"Náznaky v poslednom čase boli a takýto výsledok sa očakával. Je to na škodu veci. Olympiáda by mala mať najlepších hráčov. Sám si to ako hráč pamätám. Malo to cveng. Ale aj bez hráčov NHL bude olympiáda zaujímavá a opäť sa môžu udiať prekvapenia ako naposledy v prípade Nemecka. Je to obrovská šanca pre hráčov z Európy a my by sme radi boli jedným z tých prekvapení," povedal Šatan pre web hockeyslovakia.sk.

Prečítajte si aj

Spoločná fotka SR 18 ako víťaza turnaja v Budapešti.SR 18 smeruje na silno obsadený turnaj do Švajčiarska: Hráči majú ďalšiu šancu dostať sa na domáce MS

Generálny manažér reprezentácie vie, že bez hráčov NHL stratí každý tím na kvalite: "Tie najsilnejšie hokejové krajiny strácajú viac ako stratíme my. Olympijský turnaj sa kvalitatívne vyrovná. My sa budeme snažiť byť pozitívnym prekvapením." Detaily dohody medzi NHL a NHLPA by mali byť známe v najbližších hodinách. Vedenie slovenského tímu by však smerom k ZOH mohlo pomýšľať na hráčov z AHL. "Špecifiká dohody zatiaľ nevieme. Ak by to bolo možné a obmedzenia by sa nevzťahovali na hráčov AHL, určite sa budeme snažiť o vybavenie výnimky pre našich hráčov, ktorí pôsobia v AHL a majú záujem ísť na olympiádu," vysvetlil Šatan.

Prečítajte si aj

Skt ôkydxôh fcjh x fcvfhm.Libor Hudáček opäť posilní HC Slovan, dvaja útočníci majú nové zmluvy

Na ZOH budú hráči NHL chýbať druhýkrát za sebou. V roku 2018 v Pjongčangu sa pod piatimi kruhmi tiež nepredstavili. Pôvodne sa síce NHL s NHLPA aj Medzinárodnou hokejovou federáciou (IIHF) dohodli na účasti hráčov na ZOH 2022 aj 2026, vedenie NHL však pre koronavírus muselo v tejto sezóne odložiť už 50 zápasov a aj zo strachu pred šíriacim sa variantom omikron sa teraz dohodli, že najprestížnejší hokejový turnaj bude bez hráčov zámorskej profiligy.

Prečítajte si aj

SR 20 po góle radosť sa w err opim.MS U20 v Kanade: Organizátori urobili rázne rozhodnutie s okamžitou platnosťou
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články