Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Peter Čerešňák neprestúpi do najlepšej európskej ligy. Ruský veľkoklub si to rozmyslel

PLZEŇ - Slovenský hokejový obranca Peter Čerešňák napokon pokračuje v českom extraligovom klube HC Škoda Plzeň. Ten nedávno informoval o Čerešňákovom odchode do Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), no klub AK Bars Kazaň napokon odstúpil od pôvodnej dohody.
Peter Čerešňák na zraze reprezentácie SR.
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák
Zdieľajte:

"Je to pre nás výborná správa. Už sme boli zmierení s tým, že Peter odíde," citoval trénera Plzne Václava Baďoučeka web isport.blesk.cz. Pre 28-ročného Čerešňáka je sezóna 2021/2022 už šiesta v drese Plzne. Už po 32 zápasoch si vytvoril osobné maximum v kanadských bodoch. Doteraz ich nazbieral 29 (5 gólov + 24 asistencií) a je najproduktívnejší obranca a zároveň aj najproduktívnejší Slovák v českej extralige.

Prečítajte si aj

J sfnlh fxôlm ô-xh n.Košice chceli získať posilu zo Žiliny. Prvoligový klub im vyhovel

Jeho životnú sezónu si všimli aj zahraničné kluby, no zatiaľ pokračuje v Plzni. "Niečo okolo neho prebiehalo dva mesiace. Priali sme mu to, pretože u nás odviedol a stále odvádza veľký kus práce. KHL má uzávierku prestupov 25. decembra a nepredpokladáme, že by ešte nejaká ponuka prišla. Teda presnejšie - tajne dúfame, že už nepríde," poznamenal Baďouček.

Pozrite si aj

J sn ôylxmcnmf- -dtgj ,gjckg,b.VIDEO Napadnutie po buly, či roztrhnutý dres: Ľadová plocha v Banskej Bystrici sa zmenila na ring

Prečítajte si aj

Jaroslav Halák a jeho víťazné oslavy so spoluhráčmi.Zámorská NHL vyriešila otázku účasti hokejistov na ZOH v Pekingu
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články