Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Spišská Nová Ves získala Američana z Európy, Rapáč: Trh kvalitného Slováka neponúkal

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Americký hokejový útočník Alex Rauter sa stal hráčom Spišskej Novej Vsi. Po príchode 27-ročného Rautera je na súpiske nováčika Tipos extraligy už 8 hráčov s iným než slovenským občianstvom, pričom do zápasu môže zasiahnuť maximálne 7 legionárov.
Kfdl yôdôgf cmhm.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Najnovšia akvizícia Spišiakov prišla z druhej najvyššej švédskej súťaže. "Hľadali sme defenzívneho silového útočníka, ktorý by nám pomohol na buly a v oslabeniach," uviedol generálny manažér HK Spišská Nová Ves Richard Rapáč na klubových sociálnych sieťach.

Prečítajte si aj

Peter Čerešňák na zraze reprezentácie SR.Peter Čerešňák neprestúpi do najlepšej európskej ligy. Ruský veľkoklub si to rozmyslel

Rauter začal sezónu 2021/2022 v klube Kristianstads IK, za ktorý odohral 20 zápasov s bilanciou 1 gól, 4 trestné minúty a 1 plusový bod. "Naša priorita bol slovenský hráč, ktorého sa nám, žiaľ, nepodarilo získať z iných tímov a trh nikoho v požadovanej kvalite neponúkal. Preto sme sa rozhodli pre Alexa, ktorý sa síce vo Švédsku bodovo trápil, ale typologicky je to hráč, ktorý nám chýbal a verím, že pomôže dostať našu hru na vyššiu úroveň," poznamenal Rapáč.

Prečítajte si aj

Jaroslav Halák a jeho víťazné oslavy so spoluhráčmi.Zámorská NHL vyriešila otázku účasti hokejistov na ZOH v Pekingu
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články