Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

MS U20 2022: Feneš nominoval 31 hráčov vrátane dvoch tínedžerov, na lavičku prichádza tréner z USA

BRATISLAVA - Trinásť hokejistov, ktorí sa zúčastnili aj na uplynulých MS do 20 rokov, figuruje v záverečnej príprave na juniorský šampionát v Kanade (25. decembra - 5. januára 2022). Ako informoval portál hockeyslovakia.sk, v Edmontone a Red Deere bude Slovákom pomáhať aj nový člen realizačného tímu, 32-ročný Američan Scott Moser.
Gúxdfk b§xc,ôlb xngh ygh.
Zdroj: Jakub Homoľa
Zdieľajte:

Záverečný kemp na MS odštartuje 11. decembra v Piešťanoch, po štyroch dňoch výprava odletí do Red Deeru, kde sa k nej pripoja hokejisti pôsobiaci v zámorí. Spolu s nimi aj 32-ročný Američan Scott Moser, ktorý rozšíril trénerský tím pod vedením hlavného kouča Ivana Feneša. "Scotta sme si vybrali pre jeho skúsenosti zo zámorského klziska. Je to človek, ktorý pôsobí dlhší čas na americkej univerzite. Má v tomto prostredí skvelé meno. Jeho úlohou bude analýza hry súperov a príprava nášho tímu na každého jedného z nich. Počas zápasov zároveň bude v pozícii konzultanta, ktorý nám bude posúvať informácie zhora z tribúny," uviedol Feneš.

Prečítajte si aj

Ôldhxfmb ôlsfnxcv ncnfx.Karlove Vary podpísali 18-ročného Košičana do apríla 2023 a hovoria: Čakáme, že bude nominovaný na MS U20

V 31-člennej nominácii figuruje 16 hráčov s ročníkom narodenia 2002, šesť hokejistov s rokom narodenia 2003 a sedem z ročníka 2004. Zoznam uzatvárajú 16-roční Dalibor Dvorský s Maximom Štrbákom, narodení v roku 2005. Trínásti hráči hrali aj na uplynulých MS (Bečár, Petrovický, Chromiak, Faith, Myklucha, Kašlík, Kňažko, Jedlička, Stacha, Nemec, Slafkovský, Mešár, Latkóczy). "Nominácia sa netvorila ľahko ani krátko. Napokon sme sa rozhodli pre 31 mien. Najdôležitejším faktorom pri ich výbere bola výkonnosť. Tím sme sa snažili zložiť z hráčov tak, aby sme v ňom mali aj skúsenosť, aj kvalitu, aj hokejistov do presiloviek či oslabení, aj silu na brankárskom poste. Keď to zhrnieme dohromady, zložili sme skvelý tím mladých hráčov, ktorí už urobili Slovensku nejednu radosť. Do Kanady poletíme s cieľom urobiť nášmu hokeju ďalšiu," dodal Feneš.

Pozrite si aj

Nové osvetlenie v Leviciach.VIDEO Hororový stret na prvoligovom ľade: Pád do mantinelu a strata vedomia

Slováci odštartujú záverečnú prípravu na juniorský šampionát 11. decembra v Piešťanoch. Absolvujú tam dovedna päť tréningových jednotiek a 15. decembra odletia do Kanady. Po prílete nastúpia všetci do dvojdňovej povinnej izolácie, z ktorej sú vstupenkou do tréningového procesu opäť negatívne PCR testy. Slováci odohrajú v zámorí dva prípravné zápasy, 20. decembra od 20.00 SEČ proti Fínsku a v noci z 21. na 22. decembra o 3.30 SEČ proti Rakúsku. "V Kanade to bude prípravný šprint. Na prvý tréning môžeme vykorčuľovať po izolácii až 18. decembra, pričom denne máme k dispozícii na tréning len 90 minút. Po dvoch prípravných dueloch nás do ostrého štartu šampionátu čakajú už len štyri tréningy," povedal Feneš.

Prečítajte si aj

MetaTitle: Rusko Hokej KHL Omsk Kchun-lun.Cehlárik si zahrá hokej na pobreží Perzského zálivu: Neuveriteľné podmienky, tvrdí Omsk

Slováci otvoria účinkovanie na MS v noci z 26. na 27. decembra o 3.30 h SEČ zápasom proti USA. Potom ich čaká duel proti Švédsku, ktorý je na programe v noci z 27. na 28. decembra o 3.30 SEČ. Po dni voľna sa v stredu 29. decembra predstavia proti Rusku o 22.30 SEČ. V záverečnom vystúpení v B-skupine narazia 31. decembra o 01.00 SEČ na Švajčiarsko.

Pozrite si aj

Rt sgsjyôlfg hxfcvbj cfbnxf.VIDEO Fehérváry dôrazne čistil bránkovisko: Poriadne zatočil s hráčom Floridy

Nominácia SR 20 na záverečnú prípravu a juniorské MS v Edmontone a Red Deere (11. 12. 2021 - 7. 1. 2022)

Brankári: Ádam Beke, Tomáš Boľo, Rastislav Eliaš, Šimon Latkóczy, Matej Marinov.

Obrancovia: Denis Bakala, Šimon Bečár, Oliver Fatul, Šimon Groch, Jozef Kmec, Samuel Kňažko, Šimon Nemec, Rayen Petrovický, Marko Stacha, Maxim Štrbák.

Útočníci: Jakub Demek, Dalibor Dvorský, Roman Faith, Martin Chromiak, Maroš Jedlička, Matej Kašlík, Samuel Krajč, Ján Lašák, Filip Mešár, Oleksi Myklucha, Richard Nemec, Servác Petrovský, Juraj Slafkovský, Oliver Stümpel, Adam Sýkora, Pavol Štetka.

Tréneri: Ivan Feneš, Martin Štrbák, Tibor Tartaľ, Scott Moser.

Prečítajte si aj

Oficiálne logo NHL v kanma.So zámorskou NHL sa opäť lúči slovenský hokejista

NÁHRADNÍCI (na telefonické zavolanie): Marco Ejem (HC Slovan Bratislava), Matej Jacko (HC Košice/HC 19 Humenné), Martin Šeliga (HK Levice/HK ŠKP Poprad), Marek Šramaty (MMHK Nitra/MŠK Žiar nad Hronom), Dávid Hajnik, Adam Stripai (HK Dukla Ingema Michalovce/HC 19 Humenné), Matej Hurčík (HK ŠKP Poprad), Gabriel Olejník (HK Spišská Nová Ves/HK Brezno), Samuel Honzek (HK Dukla Trenčín), Šimon Miklovič (HK Dukla Trenčín/HK Spartak Dubnica), Boris Babeliak (HKM Zvolen), Samuel Rehák (MsHKM Žilina), Ľubomír Kupčo (HC Energie Karlove Vary(ČR), Tim Danielčák (HC Litvínov/ČR), Filip Rajzík (HC Olomouc/ČR), Boris Žabka (HC Oceláři Třinec/ČR), Šimon Opatovský (HPK Hämeenlinna/Fín.), Libor Nemec (Lukko Rauma/Fín.), Jakub Ragan (TPS Turku/Fín.), Adam Jombík (TuTo Hockey/Fín.), Patrik Andrisík (ELZ Jungadler Mannheim/Nem.), Jakub Kolenič (Växjo Lakers/Švéd.), Róbert Bačo (Moose Jaw Warriors/Kan.), Alex Géci (Regina Pats/Kan.), Marián Moško (Select Academy/USA), Marián Haborák (Danbury Hat Tricks/USA), Michal Jasenec (Austin Bruins/USA), Oliver Ketner (Chippewa Steel/USA).

Prečítajte si aj

Pofaskdp ôgsmx bmds.Kozák sa už hlási v novom mužstve. Po roku a pol je späť v slovenskej extralige

ZÁPASOVÝ PROGRAM SR V KANADE

PRÍPRAVNÉ ZÁPASY (časy sú v SEČ)

PONDELOK 20. DECEMBRA

20.00 Fínsko – Slovensko

STREDA 22. DECEMBRA

3.30 Slovensko – Rakúsko

ZÁKLADNÁ B-SKUPINA, RED DEER (časy sú v SEČ)

PONDELOK 27. DECEMBRA

3.30 USA – Slovensko

UTOROK 28. DECEMBRA

3.30 Švédsko – Slovensko

STREDA 29. DECEMBRA

22.30 Slovensko – Rusko

PIATOK 31. DECEMBRA

01.00 Slovensko – Švajčiarsko

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Banská Bystrica Hokej TL Príprava Letná Štart BBX.Značka HC 05 si nezaslúži byť v súčasnom postavení, hovorí Koval. Bystrica už oslovila známeho trénera
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články