Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Kozák sa už hlási v novom mužstve. Po roku a pol je späť v slovenskej extralige

NOVÉ ZÁMKY - Extraligový hokejový klub HC Nové Zámky angažoval 30-ročného obrancu Lukáša Kozáka, ktorý nedávno skončil v českom klube HC Poruba.
Pofaskdp ôgsmx bmds.
Zdroj: HC RT TORAX Poruba
Zdieľajte:

"Mal by pozdvihnúť našu defenzívnu hru," uviedol tréner Novozámčanov Gergely Majoross pre klubovú stránku. Pre Kozáka pôjde o siedme pôsobisko v najvyššej slovenskej súťaži, v ktorej doteraz odohral celkovo 440 zápasov. Do štatistík si v nich pripísal 38 gólov, 118 asistencií, 304 trestných minút a 62 mínusových bodov.

Prečítajte si aj

Lukáš Kozák opäť pomýšľa na koniec kariéry.Lukáš Kozák ostal zo dňa na deň bez klubovej príslušnosti. Ukončí kariéru?

V slovenskej extralige už nastupoval aj v dresoch Martina, Slovana Bratislava, Skalice, Žiliny, Trenčína a Popradu. "Už dlhšie obdobie sme sa na prestupovom trhu zaujímali o možnosti posilnenia nášho mužstva, pričom v tomto smere ostávame aj naďalej aktívni. Sme radi, že sme sa dohodli na zmluve s Lukášom Kozákom, nakoľko k nám prichádza skúsený bek. Ide o obrancu, ktorý je dobrý nielen v defenzívnej, ale aj v ofenzívnej časti hry. Dokáže odohrať veľa minút, nastúpiť v presilovkách i oslabeniach a zároveň je fyzicky silný," poznamenal Majoross.

Prečítajte si aj

Pagjs fldn lsmgcxv ô.VIDEO Hokejisti Banskej Bystrice vykorčuľovali na svoj štadión: V roku 2022 bude jedným z najmodernejších

Kozák mal v prebiehajúcej sezóne druhej najvyššej českej súťaže bilanciu 2 góly, 14 trestných minút a 2 mínusové body v 13 zápasoch. V Porube pôsobil aj v ročníku 2020/2021, v ktorej bol kapitán tímu.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Banská Bystrica Hokej TL Príprava Letná Štart BBX.Značka HC 05 si nezaslúži byť v súčasnom postavení, hovorí Koval. Bystrica už oslovila známeho trénera
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články