Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Cehlárik si zahrá hokej na pobreží Perzského zálivu: Neuveriteľné podmienky, tvrdí Omsk

ABÚ ZABÍ - V rámci série KHL World Games sa piatkový zápas medzi Avangardom Omsk a AK Bars Kazaň uskutoční v netradičnom prostredí. Oba tímy sa stretnú v Dubaji v Coca Cola Aréne, hráči si okrem ľadu pochvaľujú aj možnosti mimo štadióna.
MetaTitle: Rusko Hokej KHL Omsk Kchun-lun.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Zápasy mimo Ruska sa v rámci série World Games uskutočnili už niekoľkokrát, v októbri 2018 odohral slovenský zástupca Slovan Bratislava dva zápasy vo Viedni proti CSKA Moskva a SKA Petrohrad. O záujem SAE vstúpiť do KHL sa šepká už dlhší čas. "Dubaj má veľkú arénu, je nová a krásna. V KHL by bola určite v top 3, to je stopercentné. Ak je zaplnená, musí to byť super. Je to niečo ako vo Vegas v NHL. Ak sa v KHL objaví tím zo SAE, bude to skvelé. Mnohým hráčom by tu neprekážalo hrať," uviedol Nail Jakupov z Omska.

Pozrite si aj

Nové osvetlenie v Leviciach.VIDEO Hororový stret na prvoligovom ľade: Pád do mantinelu a strata vedomia

Prostredie, ale aj možnosti mimo štadióna, si pochvaľoval aj ďalší hráč Avangardu. "Všetko je tu skvelé, teplo, slnko a dobrý ľad. Toto všetko mám rád. Prišli sme sem keď už bola tma, ale aj tak sme sa vybrali na prechádzku. Myslím, že si pôjdem ľahnúť na pláž, prečo nie. Neviem, či sa tu dá jazdiť na ťavách, ale verím, že áno. Aj toto je dôvod, prečo som sem prišiel. Či si dám vodnú fajku? Áno, samozrejme," usmial sa ruský útočník Sergej Tolčinskij.

Prečítajte si aj

IJGyolô fbmlxômcv sdynbx.Šišovský sa vypýtal z Popradu do nového klubu, vicemajster angažoval rodáka zo zahraničia

Tréner Avangardu Bob Hartley dodal, že organizátori v Dubaji vytvorili obom tímom neuveriteľné podmienky: "Spôsob, akým tu bolo všetko usporiadané pre náš príchod, je neuveriteľný. Ľad tu nie je v ničom horší ako v arénach v KHL. Áno, dokonca by som povedal, že je to lepšie ako v Balašiche, kde teraz hrávame."

Prečítajte si aj

Kldfjg adjfox kngfx.VIDEO Klhůfek predbehol všetkých doterajších cudzincov extraligy a ohrozil Samuela Bučeka

Kazaň je po 34 odohraných zápasoch tretia v tabuľke Východnej konferencie so 47 bodmi, Avangard, kde hráva aj slovenský útočník Peter Cehlárik, má o zápas menej a so 40 bodmi je piaty.

Prečítajte si aj

Oficiálne logo NHL v kanma.So zámorskou NHL sa opäť lúči slovenský hokejista
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články