Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Značka HC 05 si nezaslúži byť v súčasnom postavení, hovorí Koval. Bystrica už oslovila známeho trénera

BANSKÁ BYSTRICA - Tuukka Poikonen už nie je tréner hokejistov Banskej Bystrice. Vedenie HC '05 predčasne ukončilo s fínskym koučom spoluprácu. Extraligový klub v stredu takisto oznámil, že po vzájomnej dohode ukončil zmluvu aj s útočníkom Brianom Ihnačákom.
MetaTitle: SR Banská Bystrica Hokej TL Príprava Letná Štart BBX.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

"Baranov" dočasne povedú doterajší Poikonenovi asistenti Ivan Droppa a Tomáš Surový. Tridsaťšesťročný fínsky kormidelník pôsobil pod Urpínom od januára 2021, keď prevzal mužstvo po dnes už nebohom Miroslavovi Chudom. Pod jeho vedením sa zlepšila herná stránka tímu, z pozície hlavného trénera ho viedol v 42 extraligových stretnutiach, z toho 24 ešte v minulej sezóne. Bystričania sa však v novembri začali výsledkovo trápiť, v uplynulých siedmich stretnutiach vyhrali iba raz a vyťažili z nich len štyri body.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Hokej TEL Extraliga 8. kolo Slovan B.Bystrica BAX.Zmeny v Banskej Bystrici: Skončil tréner aj miláčik tribún

"Aktuálnu situáciu sme si na vedení klubu zanalyzovali a dospeli k záveru, že je potrebné vyslať signál do kabíny a urobiť nejakú zmenu. Značka HC ´05 si nezaslúži byť v takom postavení, v akom je. Brali sme do úvahy viacero faktorov ovplyvňujúcich výkon mužstva. Na základe nich sme sa rozhodli, že ukončíme po vzájomnej dohode spoluprácu s trénerom Tuukkom Poikonenom a útočníkom Brianom Ihnačákom," vysvetlil aktuálne zmeny pre TASR športový manažér HC '05 Július Koval.Banskobystrickí hokejisti nehrajú na svojom štadióne extraligové zápasy už vyše rok a pol. Prvý duel po dlhej pauze odohrajú pod Urpínom až v nedeľu 5. decembra bez divákov s Prešovom. Július Koval pre TASR potvrdil, že v hľadáčiku je i tréner Vladimír Országh, ktorý na začiatku novembra skončil v Litvínove. "Boli by sme naivní, ak by sme Vlada Országha neoslovili. Je to náš domáci chalan, náš kamarát. Je výborný tréner. Patrí medzi tých trénerov, ktorých sme oslovili." Vedenie HC ´05 chce trénerskú otázku v mužstve vyriešiť v čo najkratšom možnom čase: "Či sa to podarí v horizonte týždňa, dvoch alebo troch, na to neviem odpovedať. Nateraz dostali dôveru a príležitosť viesť mužstvo Ivan Droppa s Tomášom Surovým. Obaja si veria, čo náš teší."

Prečítajte si aj

G alfgjl yxhg c mgjb,vh.Agresor Lemieux spoznal výšku trestu za primitívne zranenie Tkachuka

K aktuálnej situácii v tíme sa vyjadril pre TASR aj dočasný hlavný tréner Ivan Droppa: "Hokej je dynamická hra, dejú sa dynamické veci. Majitelia klubu sa rozhodli, že treba dať mužstvu nový impulz, čo sa aj stalo. Je to príležitosť pre všetkých začať s čistým štítom. Z môjho pohľadu boli posledné nepriaznivé výsledky zhodou okolností. Veľa hráčov sa nám zranilo, mali sme karanténu súvisiacu s covidom. Prehrali sme zápasy, ktoré sme mali vyhrať. My sa teraz vynasnažíme spolu s Tomášom Surovým urobiť maximum pre to, aby sme dôveru vedenia klubu nesklamali, aby sa dostavili výsledky a posnuli sme sa v tabuľke vyššie."

Prečítajte si aj

MetaTitle: USA hokej NHL Kane trest 21 zápasov.Evander Kane skončil v NHL
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články