Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

MS 2024: VIDEO Snažili sme sa o aktívny forčeking a vychádzalo to. Preto sme nasadili útok Pospíšila, tvrdí Ramsay

OSTRAVA - Hokejisti Slovenska si po zápase s USA vychutnali nielen víťazný pocit z triumfu 5:4 po predĺžení, ale aj atmosféru vypredanej ostravskej haly. Aj v treťom zápase na MS bol ich duel vypredaný a prakticky domáce prostredie pripomenulo trénerovi Craigovi Ramsaymu šampionát spred piatich rokov v Košiciach.
Tréner Slovenska Craig Ramsay.
Tréner Slovenska Craig Ramsay. Zdroj: TASR - Michal Runák
Zdieľajte:

Duel bol od úvodu o emóciách a už prvé buly sprevádzali náznaky potýčok. Proti elitnej americkej formácii sa navzdory predzápasovej súpiske postavila tretia slovenská s Milošom Kelemenom, Martinom Pospíšilom a Pavlom Regendom, ktorí sa už v predošlých dueloch dostali súperovi pod kožu.

Prečítajte si aj

Útočník Lukáš Cingel.MS 2024: VIDEO Cingel šokoval pri hodnotení cenného triumfu a dúfa v jedinú vec

"Myslím si, že sme od úvodu hrali veľmi dobre. Spravili sme zmenu v našej otváracej formácii, keď sme nasadili útok Martina Pospíšila. Snažili sme sa o aktívny forčeking a vychádzalo nám to. Najmä v prvých dvoch tretinách sme ukázali dobrú hru v defenzíve a snažili sme sa hrať s pukom v útočnom pásme," konštatoval Ramsay.

Prečítajte si aj

Slovenskí hokejisti a Joel Farabee.MS 2024: Slovensko je na nohách! Hviezdna USA padla, kraľoval útočník Kelemen!

Počet divákov bol rovnaký ako v dueloch s Nemeckom a Kazachstanom, no tentoraz pribudlo transparentov a častejšie bolo aj skandovanie a hromadné pokriky. "Skutočne úžasná atmosféra. Vnímal som ju veľmi intenzívne. Veľmi mi to pripomínalo Košice na MS 2019," priznal Ramsay.

Prečítajte si aj

Slovenský útočník Viliam Čacho.MS 2024: Mal dobrú sezónu, no dávajú ho bokom: S trénermi komunikujeme. Viem, na čom som, vraví

Slováci boli v úvodnej tretine herne a napokon aj strelecky (11:9) aktívnejší než súper, no Američania postupne prevzali iniciatívu. Slovákov prestrieľali 43:25, ale napokon boli spokojnejší Ramsayho zverenci.

Prečítajte si aj

Riaditeľ Nových Zámkov Imre Valášek.Mužstvo prestavajú, legionári dostali kritiku. Čo si myslia v Nových Zámkoch o bratoch Mikúšovcoch?

"Bol to dobrý zápas, no musíme popracovať na tom, aby sme vydržali hrať celých 60 minút. Bol to iný hokej než nedávno v príprave. Vtedy si to oni skúšali dávať do prázdnej bránky, teraz to bolo priamočiarejšie," poznamenal brankár Samuel Hlavaj. Ten odchytal prvý zápas od nedávnej generálky, v ktorej Slováci podľahli Američanom 2:6. Aj on si užil mohutnú divácku podporu: "Tá eufória nám dodávala sily. Veľmi dobre sa mi chytalo, nebudem klamať. Fanúšikovia boli naozaj skvelí."

Prečítajte si aj

Futbalový útočník Róbert Polievka.MS 2024: Slovákov podporila v Ostrave vzácna návšteva: Nie som veľký hokejový fanúšik, ale milujem Slovensko
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články