Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Mužstvo prestavajú, legionári dostali kritiku. Čo si myslia v Nových Zámkoch o bratoch Mikúšovcoch?

NOVÉ ZÁMKY - Extraligový klub HC MIKRON Nové Zámky v sezóne 2023/24 obsadil nelichotivé jedenáste miesto, pričom v úvodných mesiacoch súťaže figuroval na horných priečkach. Riaditeľ klubu Imre Valášek odkryl niekoľko problémov v rozhovore pre klubový web.
Riaditeľ Nových Zámkov Imre Valášek.
Riaditeľ Nových Zámkov Imre Valášek. Zdroj: TASR
Zdieľajte:

"Na jednej strane sme radi, že sme v Nových Zámkoch udržali extraligový hokej, na strane druhej sme od sezóny očakávali podstatne viac. Lepšie výsledky, výkony a hlavne umiestnenie po základnej časti. Musíme to prijať, poučiť sa z toho a popracovať na zlepšení do budúcej sezóny," reagoval na úvodnú otázku riaditeľ klubu Imre Valášek v dialógu pri hodnotení neúspešného 31. ročníka pre oficiálnu stránku býkov.

Prečítajte si aj

Obranca Mário Grman.MS 2024: Slovensko má svojho DJ-a. Zatiaľ sa nikto nesťažoval, priznal

V Nových Zámkoch mali v minulosti šťastnú ruku na výber cudzincov. Veľkú hrozbu predstavovali zámorské postavy v zložení Jackson - Johnson - Farley. Prvý menovaný však zmenil pôsobisko a stal sa pevnou súčasťou majstrovskej Nitry.

Prečítajte si aj

Útočník Martin Pospíšil.MS 2024: Pospíšil prezradil, čo neprišiel robiť na šampionát. Vyskúšame si inú rolu, pridal Kelemen

"Opäť sme mali veľké očakávania od Austina Farleyho. Po jeho odchode sa do mužstva vrátil Ben Johnson, ktorý taktiež veľmi zaostal za svojimi možnosťami. Od Mike Leeho sme si sľubovali výraznú pomoc ofenzíve, a hoci chcel mužstvu určite pomôcť, niekedy to preháňal. Očakávania naplnili Roberts Mamčics a Troy Loggins, s ktorými sme boli spokojní. Mrzí ma, že práve Loggins vypadol vinou zranenia na dlhší čas. V období krízy nám jeho góly veľmi chýbali. Nesmiem opomenúť Pavla Kantora v bráne, ktorý podával opäť skvelé výkony," pridal Valášek.

Prečítajte si aj

Futbalový útočník Róbert Polievka.MS 2024: Slovákov podporila v Ostrave vzácna návšteva: Nie som veľký hokejový fanúšik, ale milujem Slovensko

Pozornosť bola sústredená aj na dvoch slovenských hokejistov - bratov Tomáša a Juraja Mikúša.

Prečítajte si aj

Komentátori Pavol Gašpar a Richard Weinfortner.MS 2024: Diváci boli dvadsať rokov zvyknutí na legendárny hlas, no už to neplatí: Kto sú komentátori JOJ?

"Obaja mali zmluvu na dva roky a ani jeden tu zmluvu nenaplnil. Určite však priniesli to, čo sme v daný moment hľadali, ale v meradle dlhodobej spolupráce to nevyšlo," priznal novozámocký riaditeľ.

Prečítajte si aj

Tréner Róbert Kaláber.MS 2024: Štadiónov je málo, propagácia hokeja slabá. Keď ľudia prídu, sú nadšení, aký je to krásny šport

V najbližších dňoch príde na rad aj ekonomické bilancovanie. Každá sezóna zhltne nemalý objem peňazí.

Prečítajte si aj

Slovenský hokejista Jakub Minárik.Slovan verí ďalšiemu reprezentantovi, ktorý hovorí: Veľmi si to vážim a teším sa

"Finančná situácia bola a aj je náročná. Výsledky tímu neboli ideálne a odzrkadlilo sa to aj na návštevnosti, ktorá priamo ovplyvňuje finančnú situáciu. V prvom rade potrebujeme stabilizovať a uzavrieť skončenú sezónu, až potom sa pozrieme, kde a na čom sme," povedal na margo financií Valášek, ktorý pôsobí v Nových Zámkoch šesť rokov.

Prečítajte si aj

Hokejisti Dukly Trenčín.Trenčín neudržal silnú útočnú zbraň: Keď prišla šanca priviesť ho späť, nebolo o čom, tvrdí nadšený tréner

Ako to bude vyzerať v kádri pre sezónu 2024/25?

"Mužstvo si prejde potrebnou prestavbou. Potrebujeme novú iskru, hráčov, ktorí sú ochotní pracovať a odmakať to pre náš klub a spoluhráčov. Hľadáme aj veľkosť, ktorá bude platná na našom menšom ľade," uzavrel pre hcnovezamky.eu Imre Valášek.

Prvým hráčom, ktorý získal zmluvu pre budúci ročník, je útočník Richard Ondrušek. 26-ročný novozámocký rodák, ktorý hokejovo rástol v Nitre, absolvuje v drese s býkom na hrudi už siedmu sezónu.

Prečítajte si aj

Útočník Samuel Takáč.Po sklamaní v reprezentácii pozitívna správa z klubu: Slovenský útočník si váži krok vedenia
Zdieľajte:
Zdroj informácií: hcnovezamky.eu

Diskusia

Podobné články