Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

MS 2024: Slovákov podporila v Ostrave vzácna návšteva: Nie som veľký hokejový fanúšik, ale milujem Slovensko

OSTRAVA - Medzi viac ako 9-tisíc fanúšikmi na zápase Slovenska s Kazachstanom na MS 2024 v Ostrave, boli aj známe tváre. Sedel medzi nimi aj futbalista Róbert Polievka, bola to jeho prvá návšteva na svetovom hokejovom šampionáte. Pre TASR priznal, že hokej sleduje často, ale viac si užíva atmosféru na takýchto podujatiach.
Futbalový útočník Róbert Polievka.
Futbalový útočník Róbert Polievka. Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Útočník Banskej Bystrice i reprezentácie Slovenska sledoval naživo zápas na MS po prvý raz. "Áno, je to moja premiéra na MS, som rád, že môžem chalanov podporiť. Nie som veľký hokejový fanúšik, ale milujem Slovensko a milujem takéto podujatia. Takže som rád, že môžem podporiť našich," povedal Polievka pre TASR.

Prečítajte si aj

Slovenskí hokejisti v Ostrave.MS 2024: VIDEO Začali sme špekulovať, museli sme si niečo povedať, povedal Tatar. Veľavravný bol aj Slafkovský

Občas sa však objaví na tribúne v Banskej Bystrici, slovenskú najvyššiu súťaž sleduje častejšie: "Poznám hokejistov z Bystrice. Chodím na nich pozerať často, mám s nimi dobrý vzťah, chodím podporiť aj ich. Hokej je na Slovensku úspešný a to sa teším."

Prečítajte si aj

Komentátori Pavol Gašpar a Richard Weinfortner.MS 2024: Diváci boli dvadsať rokov zvyknutí na legendárny hlas, no už to neplatí: Kto sú komentátori JOJ?

Dvadsaťsedemročný zakončovateľ si pozrel len zápas s Kazachstanom. Od pondelka už bude opäť zarezávať v klube a pripravovať sa na záver Niké ligy. "Išli sme pozrieť do Ostravy s partiou, máme to kúsok od domova. Je tu skvelá atmosféra, veľa ľudí. Veľmi si prajem, aby takéto prostredie zažili aj naši futbalisti na Eure."

Prečítajte si aj

Tréner Róbert Kaláber.MS 2024: Štadiónov je málo, propagácia hokeja slabá. Keď ľudia prídu, sú nadšení, aký je to krásny šport

Polievka sa na zápas vyzbrojil šálom, plánoval si kúpiť aj ďalšie suveníry. "Šál som si kúpil, uvidím, či ešte vo fanzóne niečo dostanem. Ale teším sa medzi ľudí, je tu veľa fanúšikov, žijú s hokejom tak som rád, že si odnesiem takýto zážitok."

Prečítajte si aj

Tréner Ľubomír Hurtaj.Trofeje so Slovanom, medaila z MS: Prešov vymenoval nového lodivoda a potvrdil aj manažéra

Po zápase s Kazachstanom mohol slovenský futbalista oslavovať triumf 6:2. Želal si, aby slovenskí hokejisti priniesli fanúšikom radosť aj v nasledujúcich zápasoch. "Ja som ako malý chlapec sledoval viacerých hráčov, ale v tejto dobe najviac Slafkovského. Je to teraz veľká hviezda a idol pre mladých. Ale prajem všetkým, aby na MS dosiahli veľký úspech," uzavrel pre TASR.

Prečítajte si aj

Lotyš Kaspars Daugavinš.Pri Laborci rozbehli tvorbu súpisky vo veľkom štýle
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články