Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

MS 2024: VIDEO Cingel šokoval pri hodnotení cenného triumfu a dúfa v jedinú vec

OSTRAVA - Slovenským hokejistom vyšiel nad očakávanie tretí zápas na svetovom šampionáte v Ostrave. Američanov s mnohými hviezdami z NHL zdolali 5:4 po predĺžení po výbornom výkone, hoci na dosah mali ešte o jeden bod viac. Útočník Lukáš Cingel po zápase pre TASR uviedol, že Slováci uspeli najmä preto, lebo súperovi nedali v úvodných dvoch tretinách priestor.
Útočník Lukáš Cingel.
Útočník Lukáš Cingel. Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Zverenci Craiga Ramsayho viedli už 4:1, no zámorský tím dokázal vyrovnať. V predĺžení však rozhodol o triumfe SR Miloš Kelemen. "Ťažko povedať, či beriem dva body. Prvé dve tretiny boli super, podobali sa tomu zápasu, ktorý sme s nimi hrali v príprave. Potom sme možno začali viac brániť, boli sme menej na puku a to im dávalo priestor. Ale vyhrali sme, máme dva body a ideme ďalej," uviedol Cingel.

Prečítajte si aj

Slovenskí hokejisti a Joel Farabee.MS 2024: Slovensko je na nohách! Hviezdna USA padla, kraľoval útočník Kelemen!

V prvých dvoch tretinách Slováci držali s favoritom krok, vyrovnali sa im v pohybe i tvrdosti. "My chceme hrať s každým ten náš hokej, rýchly, agresívny a držať sa na puku. Tak chceme hrať celý turnaj. Vedeli sme, že ak dáme Američanom priestor, tak sú geniálni. Ale boli sme ´na nich´, brali sme im čas a priestor a z toho sme im dávali góly," dodal Cingel.

Prečítajte si aj

Hokejisti Michaloviec po zápase.Podpisový deň v Michalovciach: Obhajca ligového bronzu odkryl sedem zmlúv

Po dni voľna sa slovenskí hokejisti predstavia v stredu večer proti Poľsku. Podľa Cingela bude dôležité úspech proti USA vstrebať správnym spôsobom. "Dúfam, že zostaneme pokorní, je pred nami veľa zápasov. Treba si teraz dobre oddýchnuť, pozrieme si, čo sme robili zle a čo dobre. Musíme predvádzať náš najlepší hokej."

Prečítajte si aj

Slovenský útočník Viliam Čacho.MS 2024: Mal dobrú sezónu, no dávajú ho bokom: S trénermi komunikujeme. Viem, na čom som, vraví

Slováci potešili vypredanú Ostrava arénu, kde opäť vládla skvelá atmosféra. "Klobúk dolu pred divákmi, je to zážitok hrať pred takouto kulisou. Hnali nás dopredu. Pre divákov to bol super hokej, brankári nás držali, Samo nám dával celý zápas šancu byť v zápase, aby sme napokon získali druhý bod," uzavrel pre TASR 31-ročný útočník.

Prečítajte si aj

Riaditeľ Nových Zámkov Imre Valášek.Mužstvo prestavajú, legionári dostali kritiku. Čo si myslia v Nových Zámkoch o bratoch Mikúšovcoch?
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články