Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

MS 2024: Mal dobrú sezónu, no dávajú ho bokom: S trénermi komunikujeme. Viem, na čom som, vraví

OSTRAVA - Slovenský hokejový útočník Viliam Čacho je v pozícii čakateľa na štart na MS 2024, no vníma ju pokorne. Zápasy proti Nemecku (4:6) a Kazachstanu (6:2) sledoval z tribúny a rovnaké miesto mal mať aj v dnešnom zápase proti USA.
Slovenský útočník Viliam Čacho.
Slovenský útočník Viliam Čacho. Zdroj: TASR - Michal Runák
Zdieľajte:

"Mám za sebou dobrú sezónu v klube a teraz som rád, že som súčasť reprezentačného tímu. Prvoradé je, aby sa darilo mužstvu, no verím, že sa dostanem do hry," uviedol pre TASR.

Prečítajte si aj

Tréner brankárov Ján Lašák.MS 2024: Nečakaný úder pre USA, Slováci sa musia pripraviť na dve alternatívy

Pre 25-ročného centra ide o druhý šampionát v kariére, vlani v Rige nastúpil do všetkých siedmich duelov (bilancia 1+0). Jeho šance na štart na MS v Ostrave výrazne stúpli už deň pred turnajom, keď vedenie reprezentačného tímu napísalo na súpisku všetkých 25 hráčov.

Prečítajte si aj

Útočník Martin Pospíšil.MS 2024: Pospíšil prezradil, čo neprišiel robiť na šampionát. Vyskúšame si inú rolu, pridal Kelemen

Tým sa prakticky vylúčila možnosť, že by do tímu ešte niekto prišiel a tréneri si dvanástku útočníkov do zápasu vyberajú zo štrnástich, ktorí sú na súpiske. V prvom zápase na MS v Ostrave mu popri brankárovi Matejovi Tomekovi robil v hľadisku spoločnosť útočník Martin Faško-Rudáš, v druhom ho vystriedal Marko Daňo. Prvý menovaný zažiaril proti Kazachom bilanciou 1+1 a Čacho sa pri poznámke, či aj on bude taký produktívny žolík, pousmial:

Prečítajte si aj

Riaditeľ Nových Zámkov Imre Valášek.Mužstvo prestavajú, legionári dostali kritiku. Čo si myslia v Nových Zámkoch o bratoch Mikúšovcoch?

"Bodajby to tak bolo. S trénermi komunikujeme o mojej pozícii. Ja viem, na čom som. Zatiaľ chodím na ľad na všetky tréningy, aj na dobrovoľné. Je to pochopiteľné, keďže nemám za sebou zápasy a teda nepotrebujem oddych. Aj dnes tomu tak bolo," konštatoval Čacho.

Prečítajte si aj

Futbalový útočník Róbert Polievka.MS 2024: Slovákov podporila v Ostrave vzácna návšteva: Nie som veľký hokejový fanúšik, ale milujem Slovensko

Prečítajte si aj

Obranca Mário Grman.MS 2024: Slovensko má svojho DJ-a. Zatiaľ sa nikto nesťažoval, priznal
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články