Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

MS 2024: Pospíšil prezradil, čo neprišiel robiť na šampionát. Vyskúšame si inú rolu, pridal Kelemen

OSTRAVA - Víťazstvo slovenských hokejistov nad Kazachstanom 6:2 bolo podľa hráčov výsledkom prevahy a koncentrovanej hry počas celého zápasu. V druhom zápase MS v Ostrave si napravili chuť po prehre s Nemeckom (4:6), no po stretnutí už uvažovali aj nad duelom proti USA, na ktorý nastúpia už v pondelok o 16.20. Na presvedčivom nedeľňajšom víťazstve sa dvomi gólmi podieľal útočník Martin Pospíšil, ktorý nemyslel na hetrik a tešil ho najmä plný bodový zisk.
Útočník Martin Pospíšil.
Útočník Martin Pospíšil. Zdroj: TASR/AP - Darko Vojanovic
Zdieľajte:

Pospíšil absolvoval proti Nemecku debut v reprezentácii a na prvé góly dlho nečakal. V 12. minúte v presilovke otvoril skóre proti Kazachstanu, keď svojou typickou hrou uplatnil dôraz okolo bránkoviska.

Prečítajte si aj

Futbalový útočník Róbert Polievka.MS 2024: Slovákov podporila v Ostrave vzácna návšteva: Nie som veľký hokejový fanúšik, ale milujem Slovensko

"Prvý zápas na MS nebol taký, aký sme si predstavovali. Po ňom sme si pozreli video a videli sme aj ako hrá Kazachstan. Snažili sme sa diktovať hru a streliť góly ako prví. Myslím si, že celých 60 minút sme súpera nepustili do vyložených šancí a premenili sme svoje. Myslím si, že po tomto zápase z nás opadol stres a môžeme hrať s pokojom," konštatoval Pospíšil.

Prečítajte si aj

Komentátori Pavol Gašpar a Richard Weinfortner.MS 2024: Diváci boli dvadsať rokov zvyknutí na legendárny hlas, no už to neplatí: Kto sú komentátori JOJ?

Slováci vykročili za presvedčivým víťazstvom tromi gólmi v prvej tretine, v ktorej zásahy Pospíšila, Martina Faška-Rudáša a Matúša Sukeľa vyústili zo streleckej prevahy - 18:3. Tréneri po prehre s Nemeckom (4:6) pochválili Pospíšilov útok s Milošom Kelemenom a Pavlom Regendom a táto trojica potvrdila svoju zohratosť aj proti Kazachstanu.

Prečítajte si aj

Tréner Róbert Kaláber.MS 2024: Štadiónov je málo, propagácia hokeja slabá. Keď ľudia prídu, sú nadšení, aký je to krásny šport

"Ako tím sme mali dobrý vstup do prvej tretiny, išli nám nohy a dostali sme sa do hry. Naša formácia je rýchla, silná a mali sme znovu veľa šancí, aj ja som mal niekoľko, no nepadlo mi to. Verím, že to príde v ďalších zápasoch, napríklad zajtra proti USA," uviedol Kelemen.

Prečítajte si aj

Hokejisti Dukly Trenčín.Trenčín neudržal silnú útočnú zbraň: Keď prišla šanca priviesť ho späť, nebolo o čom, tvrdí nadšený tréner

Pospíšil strelil svoj druhý gól v zápase v úvode tretej časti a nebol ďaleko od hetriku. "Dopriali by sme mu ho, hodili by sme šiltovky na ľad. Možno si ho necháva na neskôr," poznamenal Kelemen. Pospíšil bol rád najmä za víťazstvo, ktoré znamenalo prvý krok k postupu do štvrťfinále.

Prečítajte si aj

Útočník Samuel Takáč.Po sklamaní v reprezentácii pozitívna správa z klubu: Slovenský útočník si váži krok vedenia

"Nie som tu na to, aby som strieľal hetriky. Prvoradý je tím. Ja si užívam, že som tu a že môžem reprezentovať Slovensko a môj rodný Zvolen. Veľa to pre mňa znamená. Mal som zimomriavky," priznal Pospíšil a myšlienky smeroval aj k pondelňajšiemu zápasu s USA. Rovnako aj Kelemen: "Bude to náročné stretnutie, v ktorom musíme hrať dobre korčuliarsky a aj zodpovedne vzadu. Nebudeme v pozícii favorita a nebudú od nás veľké očakávania. Vyskúšame si inú rolu než dnes."

Prečítajte si aj

Hokejisti Nórska oslavujú gól.Odpočívaj v pokoji, č. 61. Vo veku 31 rokov zomrela klubová ikona a aktér ZOH 2018!
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články