Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

MS 2024: Štadiónov je málo, propagácia hokeja slabá. Keď ľudia prídu, sú nadšení, aký je to krásny šport

OSTRAVA - Hokejisti Poľska pod vedením Slováka Róberta Kalábera úspešne vstúpili do MS, v ktorých figurujú ako jeden z dvoch nováčikov. K splneniu prvoradého cieľa, ktorým je udržanie sa v elitnej kategórii, vykročili ziskom bodu proti Lotyšsku, ktorému podľahli 4:5 po predĺžení. Podľa Kalábera zápas ukázal, že jeho tím môže nielen "snívať o záchrane, ale dokázal, že sa dá hrať aj s tímami ako Lotyšsko."
Tréner Róbert Kaláber.
Tréner Róbert Kaláber. Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Lotyši vstúpili do turnaja v pozícii obhajcov bronzových medailí z domáceho šampionátu, no proti nováčikovi v elitnej kategórii dlho iba doťahovali manko. Poliaci viedli 1:0, 2:1 aj 3:2, v závere dokázali vyrovnať na 4:4. V euforickej atmosfére, o ktorú sa starali oba fanúšikovské tábory s prevahou Poliakov, sa po riadnom hracom čase zrodila remíza, ktorá znamenala istotu cenného bodu pre Poliakov.

Prečítajte si aj

Slováci po prehre s Nemeckom.MS 2024: Libor Hudáček skritizoval rozhodcov. Ako mohol prvý gól platiť?

"Dobre sme sa pripravili. Boli sme organizovaní a namotivovaní. Máme hráčov, ktorí majú 38 rokov a ešte nemali možnosť hrať v elitnej kategórii. Je to pre nich česť a úspech, že sa sem dostali. Chcú sa ukázať v čo najlepšom svetle," prezradil Kaláber.

Prečítajte si aj

Súboj z derby o Hron.Slovan predstavil prvú novú tvár: Do tímu prichádza hráč, ktorý v hlavnom meste hral KHL

Jeho zverenci boli v predĺžení blízko k víťazstvu, ale Mateusz Pas trafil iba do žŕdky a v zápase trojbodový (2+1) Kaspars Daugavinš krátko na to rozhodol o víťaznom vstupe Lotyšov do turnaja. "Súper mal kvalitu, bol silný s pukom a v kombináciách. My sme to museli nahradiť bojovnosťou, srdcom, charakterom a organizáciou hry. To sa nám darilo, no v tretej tretine to už bolo viac o skúsenostiach. Lotyši nám robili problémy v našom obrannom pásme. Tam nám chýbali skúsenosti z takýchto zápasov. Tieto stretnutia si chalani musia prežiť, aby sme situácie riešili s pokojom a dokázali puk dostať do priestorov, z ktorých nám nehrozí nebezpečenstvo," poznamenal Kaláber, ktorého tešilo odhodlanie tímu.

Prečítajte si aj

ZŠ Pavla Demitru po modernizácii.Zimný štadión v Trenčíne bude opäť modernejší. Mesto získalo ďalšie finančné prostriedky

"Prehrávali sme 3:4, ale dokázali sme nájsť cestu k tomu, aby sme získali bod. V predĺžení sme boli blízko k tomu, aby sme získali aj druhý. Jedno oko sa smeje, druhé plače. Body sú pre nás veľmi dôležité a vieme, že ich budeme ťažko získavať. Je to o tom, čo nám dovolí súper. Ten má určitú kvalitu, no pokiaľ nám dovolí forčekovať a udržať sa na puku, tak to budeme radi robiť. Chceme hrať v súperovej tretine. Pokiaľ nás súper nepustí do útočného pásma, tak máme problém. To sa stalo v presilových hrách. Oni boli dobre organizovaní, my sme sa spoliehali na hráča s pukom a ostatní boli pasívni. Ale nedá sa to hráčom vyčítať, pretože musia nadobudnúť skúsenosti."

Prečítajte si aj

Lotyš Kaspars Daugavinš.Pri Laborci rozbehli tvorbu súpisky vo veľkom štýle

Poliaci boli predposledný súper slovenského mužstva v príprave na MS a v Žiline mu podľahli 1:6. Ich kormidelník po stretnutí netajil, že iba takéto zápasy proti kvalitným súperom, napriek vysokej prehre, môžu posúvať jeho tím a poľský hokej:

Prečítajte si aj

HC Slovan Bratislava v Košiciach.Radikálny rez v Slovane: Koniec desiatich korčuliarov, štvorica s platnou zmluvou. Fominycha vymenia

"Hokej je v Poľsku asi 10. v obľúbenosti medzi športami. Tento šport potrebuje takéto úspechy. Keď ľudia prídu na hokej, tak sú nadšení z toho, aký je to krásny šport. Štadiónov je v Poľsku málo a propagácia hokeja je slabá. Toto je cesta, ako tento šport spropagovať a ako im ukázať krásu tohto športu. Treba ľuďom ukázať, aký je to krásny šport, aké sú v ňom emócie a ako sa rýchlo dokáže všetko zvrtnúť. To treba zažiť, aby sa divák do toho vtiahol. Potom už príde aj na ďalší zápas."

Prečítajte si aj

Tréner Ľubomír Hurtaj.Trofeje so Slovanom, medaila z MS: Prešov vymenoval nového lodivoda a potvrdil aj manažéra
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články