Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Talent, rýchlosť, schopnosti: Málokto mu dokáže konkurovať, hodnotí zverenca Ramsay, ktorému pomáha Cehlárik

AUGSBURG - Po prvom prípravnom zápase v Nemecku mal tréner slovenských hokejistov Craig Ramsay zlú náladu. Pri odchode z ľadu neveriacky krútil hlavou po prehre 3:7, no po sobotňajšej odvete už bola z jeho výrazu poznať spokojnosť. Skúseného kormidelníka potešilo ako jeho zverenci zareagovali na zlý výkon.
Kanadský tréner Craig Ramsay.
Kanadský tréner Craig Ramsay. Zdroj: TASR - Jaroslav Novák
Zdieľajte:

V odvetnom dueli v Augsburgu Slováci zvíťazili 5:4 po predĺžení. Mali viac z hry a hoci domáci výber vždy zareagoval na nepriaznivý stav, Ramsayho zverenci napokon triumfovali.

Prečítajte si aj

Slováci po víťazstve nad Nemeckom.MS 2024: Slováci urobia štyri zmeny v kádri. Počítajú s Tatarom, troch mladíkov ale nevyskúšajú

"Nebolo to tak, že by sme hrali počas celého prvého zápasu tak zle, ale mali sme tam úseky, kedy sme boli hrozní. Mali sme dobrých päť minút a potom desať zlých, takto nemôžeme hrať. Nemci sa snažili byť ešte fyzickejší v druhom zápase. Hráči však na to zareagovali dobre, bojovali tvrdo a súboje ustáli. Bol to výborný duel hore dolu, ťažký na trénovanie, lebo sa toho udialo veľmi veľa. Užil som si, ako sme sa vrátili do zápasu," uviedol tréner.

Prečítajte si aj

Na snímke asistent trénera Spišskej Novej Vsi Vladimír Záborský.VIDEO Individuálne aj tímovo to bolo priemerné až podpriemerné. Výkon nehodný finále, hneval sa tréner rysov

Nemci vyrovnali pred koncom na 4:4 po situácii, kedy sa zdalo, že domáci hráč fauloval. Aj na túto situáciu však Slováci reagovali dobre. "V zápasoch nastanú podobné veci a ak necháte, aby vás ovládla frustrácia, neuspejete. Očakávali sme, že na to tím zareaguje a strhne víťazstvo na našu stranu," dodal Ramsay.

Prečítajte si aj

Slováci sa tešia z výhry.VIDEO Mohol by byť ešte väčší sebec, vraví kouč o jednom z aktuálnych útočníkov

V oboch zápasoch potiahol tím útočník Róbert Lantoši. Nemcom strelil tri góly a na tri prihral. Vyčnieval výborným pohybom i prehľadom. "Ja sa cítim dobre, dovolím si povedať, že to mám v hlave upratané a viem, čo chcem robiť na ľade, aby sa nám darilo. Dosť som toho zmenil, snažím sa tlačiť do bránky a myslím, že to dokazujem. Ja sa snažím preniesť to zo sezóny, aj s Peťom Cehlárikom veľa komunikujem, aj mi veľa pomohol, čo sa týka mentálnej stránky. Zatiaľ to funguje."

Prečítajte si aj

Obranca Dávid Mudrák.Slovenský reprezentant na dva roky opúšťa najvyššiu súťaž

Dvadsaťosemročný krídelník výborne zvládol aj pozíciu lídra a v kabíne vedel usmerniť mladších spoluhráčov. Pozíciu asistenta kapitána si zastal. Céčko na drese mal obranca Michal Ivan, aj on zaznamenal gól vo víťaznom zápase. "Ja som rád, že môžem mať áčko na drese a že môžem robiť správne veci z našej strany a ísť nejako príkladom aj produktivitou. Som rád že aj Mišo dal gól, vedel som, že to veľmi chce a pomôže mu to k sebavedomiu. Som rád, že sme aspoň jeden zápas vyhrali."

Prečítajte si aj

Tréner SR 18 Martin Dendis.Konečná nominácia SR 18 na MS do Fínska: Dendis uvoľnil štyroch, veľký talent sa udržal

Lantošiho šesťbodový víkend a rast v národnom tíme ocenil aj Ramsay: "Má talent, schopnosti, rýchlosť, dokáže robiť veľa vecí. Pri jeho korčuľovaní mu dokáže konkurovať len málo hráčov."

Prečítajte si aj

Generálny manažér Richard Rapáč.Richard Rapáč a Miroslav Kováčik vydali spoločné vyhlásenie: O čo žiadajú manažéri finalistov?

Podľa štatistík Nemci prestrieľali Slovákov v druhom zápase 32:27, no opticky mali viac z hry Ramsayho zverenci. "V druhom zápase sme hrali opticky lepšie, ale stále som mal pocit, že nás Nemci prehrávali v obrannom pásme, že sme sa tam po sebe pozerali a neskoro sme chodili na puky. Ale bolo to omnoho lepšie ako vo štvrtok. Bolo tom veľmi veľa prihrávok na korčule, zle sa hrá, keď sa človek musí pozerať pod nohy. Toto musíme asi najviac zlepšiť. Trocha ma mrzí prvý zápas, máloktorý tím nás dokáže prekorčuľovať a Nemci nás vo štvrtok úplne prešli. Neboli sme mentálne na úrovni. Nohami, ani ničím. Aj v sobotu sme mali výpadky, boli tam prečíslenia 2 na 1, ale dali sme viac gólov," uzavrel Lantoši.

Prečítajte si aj

Český útočník Filip Bajtek.Nitre vypadol stabilný člen, Bajtek si vypočul svoje: Viem, že som nepríjemný
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články