Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Slovenský reprezentant na dva roky opúšťa najvyššiu súťaž

HRADEC KRÁLOVÉ - Slovenský hokejový obranca Dávid Mudrák podpísal dvojročnú zmluvu s českým extraligovým klubom Mountfield Hradec Králové. Do nového pôsobiska zamieril po štyroch sezónach v slovenskej extralige, uplynulé dva ročníky strávil v materskom Zvolene. Klub informoval o novej akvizícii na oficiálnej stránke.
Obranca Dávid Mudrák.
Obranca Dávid Mudrák. Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa
Zdieľajte:

"Dávid patril k najlepším obrancom na Slovensku a k pravidelným reprezentantom. Zdobí ho bojovnosť, výborná kondícia, dôraz a chuť stále sa zlepšovať. Ide o charakterovo skvelého hráča, takže sme radi, že sme sa s ním dohodli na dvojročnom kontrakte," poznamenal generálny manažér Aleš Kmoníček.

Prečítajte si aj

Šarvátka vo finále Spišskej a Nitry.VIDEO 1,5 tretiny mi to nepripomínalo play-off, uviedol najnebezpečnejší aktér finále

Mudrák odohral v extraligovej sezóne 2023/2024 celkovo 51 zápasov, v ktorých si s 22 bodmi (3+19) vytvoril osobné maximum. Po tom, čo Zvolen vypadol v prvom kole play off s Michalovcami, sa Mudrák zapojil do prípravy reprezentačného tímu pred MS, no v prípravnom zápase proti Švajčiarsku utrpel zranenie ruky a sezóna sa pre neho skončila.

Prečítajte si aj

Žilinčania oslavujú postup do Tipos extraligy.VIDEO Roky neúspechov boli priam súce na lieky, hodnotí postup Žiliny jeden z pamätníkov trojnásobnej smoly

Mudrák je už druhý hráč, ktorý po sezóne 2023/2024 zamieril zo slovenskej extraligy do českej. Prvým sa stal americký útočník Ryan Dmowski z Popradu, ktorý bol s 30 gólmi najlepší strelec základnej časti slovenskej extraligy.

Prečítajte si aj

Slovenský útočník Martin Pospíšil.Slovensko bude ešte silnejšie: MS v Ostrave absolvuje aj nekompromisný hráč
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články