MS 2023: Slovinci vypadávajú ako suverénne najhorší. V A-skupine došlo k nečakanému zvratu

RIGA/TAMPERE - Hokejisti Kazachstanu zvíťazili vo svojom záverečnom vystúpení v B-skupine MS nad Slovinskom 4:3. Slovinci, ktorí mali už pred zápasom istý zostup do A-skupiny I. divízie MS, opustili elitnú kategóriu bez zisku bodu. Kazachovia poskočili v tabuľke B-skupiny na 6. priečku.
Syfg ysfsyf yfgd y.
Zdroj: TASR/AP

B-skupina:

Kazachstan – Slovinsko 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

Góly: 19. Michailis (Rymarev, Beketajev), 40. Muratov (Orechov, Savickij), 52. Rymarev (Starčenko, Beketajev), 57. Muchametov (Michailis) – 2. Kuralt, 22. Kuralt (Ograjenšek, Tičar), 43. Drozg (Simšič, Pance). Rozhodovali: Björk (Švéd.), Kaukokari (Fín.) – Davis (USA), Ondráček (ČR), vylúčení na 2 min: 2:3, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 4140 divákov.

Gbx bhx gbxfg hfch frd fcg gfnfh.MS 2023: Najväčšie prekvapenie na turnaji! Kanada padla s Nórskom po 23 rokoch!

Kazachstan: Šutov - Danijar, Beketajev, Polochov, Orechov, Butenko, Dichanbek, Koroľov, Gaitamirov - Rymarev, Šestakov, Starčenko - Michailis, Grenc, Savickij - Omirbekov, Muchametov, Muratov - Kaijržan, Mangisbajev, Rachmanov

Slovinsko: Us – Pavlin, Gregorc, Crnovič, Magovac, Masič, Podlipnik, Štebih – Verlič, Jeglič, Urbas – Kuralt, Tičar, Ograjenšek – Pance, Simšič, Drozg – Maver, Čimžar, Zajc - Tomaževič

Ľupták robí zmeny v Liptovskom Mikuláši: Vymenoval trénerov, má prvého hráča i svoje ciele

Prvú veľkú šancu v zápase mali Kazachovia, ale Michailis nastrelil žŕdku, od ktorej sa puk odrazil do protiútoku. Puk si na os naviedol Kuralt a po 90 sekundách poslal Slovincov do vedenia. V 19. minúte však Michailis mieril presnejšie a vyrovnal na 1:1. Aj vstup do prostrednej časti hry vyšiel lepšie Slovincom, už po 66 sekundách hry pridal druhý presný zásah v stretnutí Kuralt. Opakoval sa však rovnaký scenár ako v 1. tretine, keď v záverečnej minúte preukázal šikovnosť Muratov a strelou nad Usovu lapačku vyrovnal. Aj tretia tretina pokračovala v nastolenom trende. V úvode sa presadil Slovinec Drozg a v 52. minúte Kazachovia do tretice vyrovnali po rutinérskom bekhendovom blafáku od Rymareva. V 57. minúte definitívne preklopil stav na stranu Kazachstanu po individuálnej akcii Muchametov a Slovinci sa tak rozlúčili s elitnou kategóriou bez zisku bodu.

Gydxg xdfg xfgbx hfx.MS 2023: Libor Hudáček prehovoril o konflikte s Hrivíkom. Pánik sa vrátil na hotel

** zostup do A-skupiny I. divízie MS

Hokejisti Maďarska prehrali v pondelkovom súboji na MS proti Rakúsku 3:4 po samostatných nájazdoch a vypadli z A-kategórie. V priamom súboji o udržanie sa stratili náskok 3:1 a v tabuľke A-skupiny skončili poslední.

Dxgbx dg dfy dgdgfd xdcfsd.MS 2023: Neuveriteľný s výnimočnou kariérou, ospevujú Švajčiari svoju ikonu. Pochvala aj od Čechov

Maďari boli na šampionáte v pozícii nováčika spoločne so Slovincami a po roku sa oba tímy vrátia do A-skupiny I. divízie MS. Právo štartu na MS 2024 v Prahe a Ostrave si vybojovali hráči Poľska a Veľkej Británie.

A-skupina:

Rakúsko – Maďarsko 4:3sn (1:2, 2:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 13. Rossi, 27. Strong (P. Huber, Maier), 38. Haudum (Zwerger, Reinbacher), rozh. nájazd Ganahl – 9. Sofron (Erdély, Bartalis), 20. Sofron (Sebök, Stipsicz), 25. M. Horváth (Papp, G. Nagy). Rozhodovali: Langin (Kan.), Sewell (V. Brit.) – Briganti (USA), Yletyinen (Švéd.), vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 3068 divákov.

Gbdg hfgchn fgh f fggf.VIDEO Ten zákrok musel byť ohromný, vraví Ramsay o šanci Slovincov. Na konci urobil neobľúbený ťah

Rakúsko: Starkbaum – Nickl, Wolf, Zündel, Heinrich, Reinbacher, Brunner, Maier, Strong – M. Huber, Haudum, Wukovits – Thaler, Nissner, Raffl – Schneider, Rossi, Zwerger – P. Huber, Achermann, Ganahl

Maďarsko: Bálizs – Fejes, Stipsicz, Hadobás, Szabó, M. Horváth, Kiss, Pozsgai, Garát – Galló, Hári, Sebök – Sofron, Bartalis, Erdély – Terbócs, Papp, G. Nagy – Vincze, Németh, Csányi

Rakúšania dostali v úvode šancu v presilovej hre, no nevyužili ju. Maďari po úspešnom oslabení zvýšili aktivitu, častejšie sa dostávali pred Starkbauma a v 9. minúte ich Sofron poslal do vedenia 1:0. V druhej početnej výhode Rossi predviedol individuálnu akciu, dostal sa až pred Bálizsa a prekonal ho strelou pomedzi betóny. Maďari však v závere prvej časti využili prvú presilovku na šampionáte, keď Sebökovu strelu tečoval Sofron a zaznamenal druhý gól v zápase.

Sklamaný Ramsay je nespokojný s výkonmi konkrétnych zverencov: Majú pocit, že musia zobrať na plecia celý svet

V 25. minúte obranca M. Horváth zakončením od modrej čiary zvýšil na 3:1. Strong sa však krátko na to najlepšie zorientoval pred Bálizsom a do prestávky opäť v presilovke vyrovnal Haudum. Rakúšania boli v tretej tretine bližšie ku gólu, ale maďarský brankár držal nerozhodný stav. Na druhej strane zahrozil Sebök, ale jeho pokus nebol presný a zápas tak išiel do predĺženia. V ňom mali oba tímy šancu rozhodnúť, Maďari dvakrát, no Starkbaum svoj tím podržal. V nájazdoch padli len dva góly, oba na rakúskej strane, rozhodol útočník Manuel Ganahl.

8. Maďarsko 7 0 1 1 5 12:37 3**

Radosť Pavla Regendu po gólu na 3:3 do bránky Kazachstanu.MS 2023: Pavla Regendu zdobí cenná vlastnosť. Nervozitu mu spôsobovala frajerka
Pridal: Redakcia HS