Jazdci navýšili vedenie, Budaj opäť presedel celý zápas

Kanadskému tímu výrazne chýbal brankár Carey Price, ktorého medzi žrďami nenahradil Slovák Peter Budaj - príležitosť dostal Dustin Tokarski.

Hokejisti New Yorku Rangers uspeli aj v druhom súboji finálovej série Východnej konferencie play off zámorskej NHL.

V noci na utorok triumfovali "jazdci" na ľade Montrealu 3:1 a v sérii hranej na štyri víťazné zápasy vedú už 2:0.

Montreal síce viedol po zásahu Maxa Paciorettyho, no hostia ešte v prvej tretine dokázali otočiť skóre. V 29. minúte Martin St. Louis z presilovky stanovil na konečných 3:1.

Východná konferencia - finále, 2. zápas:

Montreal - NY Rangers 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

Góly: 7. Pacioretty - 7. McDonagh, 19. Nash (Kreider, Stepan), 29. St. Louis (Stepan, McDonagh), vylúčení: 5:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, počet striel: 30:41, Brankári: Tokarski - Lundqvist, 27:40