Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Branislav Mezei prezradil, čo bude s jeho kariérou. Pre Rapáča je nepochopiteľná jedna vec

NITRA - Hokejisti Spišskej Novej Vsi podali v štvrtom stretnutí finálovej série najlepší výkon, no sezónu si nepredĺžili. Kapitán "rysov" Branislav Rapáč označil hru Spišiakov za naivnú, s ktorou proti Nitre nebolo možné uspieť. Rapáč doprial titul domácemu kapitánovi Branislavovi Mezeiovi, ktorý zodvihol Pohár Vladimíra Dzurillu nad hlavu druhýkrát v kariére.
Branislav Mezei oslavuje druhý titul s Nitrou.
Branislav Mezei oslavuje druhý titul s Nitrou. Zdroj: TASR - Henrich Mišovič
Zdieľajte:

"Myslím si, že oslavy potrvajú riadne dlho. Ten štýl, akým sme to tento rok zvládli, to je úžasný príbeh. Vyhrali sme doma v predĺžení, trochu sme zahrali ľudom na nervy, ale je to úžasné. Ja si neviem predstaviť lepší koniec. Takýto príbeh ani neviem či na svete existuje. Určite to bolo emotívnejšie ako prvý titul v roku 2016," uviedol nitriansky kapitán Branislav Mezei, ktorý potvrdil, že jeho kariéra bude pokračovať aj v ďalšej sezóne.

Prečítajte si aj

Antonín Stavjaňa a Branislav Mezei v objatí po zisku druhého titulu.VIDEO Zvláštna sezóna: Podceňovali nás, ale naučili sme sa hrať v play-off, hodnotí čestný občan Nitry

"Je to ťažké, sme smutní, sklamaní, ale žiaľ, my sme si sériu prehrali inde, nie dnes. Toto bol konečne výkon, ktorý sme chceli predvádzať počas celej série. V zápasoch predtým sme chceli hrať hokej hore-dolu, ale na to sme nemali. Nitra je v tom najlepšia a to rozhodlo o ich zaslúženom titule. My sme hrali naivný hokej, s ktorým vo finále nemôžete uspieť," vyjadril sa Branislav Rapáč, kapitán Spišskej Novej Vsi. Tretí tím základnej časti sa zameral viac na dôsledné bránenie stredného pásma a obraz hry nebol tak jednoznačný, ako tomu bolo v troch predošlých dueloch. "To sme si hovorili päť dní v kuse, že máme hrať tento systém, brániť stredné pásmo, pretože to bol recept na Nitru. Pre mňa je nepochopiteľné, že sme hrali hurá hokej."

Prečítajte si aj

Martin Bakoš so spoluhráčmi.Spišiaci na tému Melicherčík: Marcela si vážime ako chalana, ale kabína to nerieši a rešpektujeme rozhodnutie trénerov

Rapáč po stretnutí vyjadril rešpekt aj pred Mezeiom. "Strašne to prajem Braňovi Mezeiovi, ako aj trénerovi Stavjaňovi. Takisto klobúk dole pred Tomášom Chrenkom a pred tým, čo tu vybudovali. Treba im dať rešpekt, dlhé roky to robia výborne, vychovávajú talenty, takže si to zaslúžia. My musíme naďalej tvrdo pracovať, aby sme raz dosiahli na titul," povedal Rapáč.

Prečítajte si aj

Prezident SZĽH Miroslav Šatan.MS 2024: Ako prvý odmietol šampionát. Rozmyslel si to? Šatan: Budeme s ním ešte hovoriť
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články