Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

NHL v meste hazardu?

Preslávené miesto hazardu a zábavy uprostred nevadskej púšte chce mať špičkový hokejový tím. Vedenie NHL však zatiaľ zostáva opatrné. Rozšírenie ligy sa vraj v dohľadnej dobe neplánuje.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Žeby sa práve v Las Vegas hrala NHL? Znie to bláznivo? Možno áno, ale napriek tomu toto mesto patrí k lokalitám, o ktorých sa vážne uvažuje ako o nových pôsobiskách tímov v najlepšej hokejovej lige sveta. V posledných dňoch a týždňoch rozbehla skupina investorov veľkorysú kampaň, ktorá má ukázať, že práve Las Vegas je pre budúcnosť NHL to pravé.

"Už sme urobili veľa práce, aby sme sa dostali do situácie, keď všetci vidia, že náš sen je reálny," povedal zámorským médiám obchodník Bill Foley, ktorý s ďalšími investormi túži po klube NHL v Las Vegas. Jeho sen je vlastne celkom jednoduchý. "Do ôsmich rokov od chvíle, kedy sa tu začne hrať, chcem získať Stanley Cup. Bez ohľadu na všetky prekážky," zveril sa s klasickým americkým sebavedomím.

Dokonca sa pred pár dňami rozbehol predaj permanentiek na zápasy dosiaľ neexistujúceho tímu. Ich cieľom je predať 10 tisíc vstupeniek a dokázať, že v Las Vegas by bol o hokej naozaj záujem. Tieto fiktívne lístky stoja od 150 do 900 dolárov, a ak v sezóne 2016/2017 nebude nový celok existovať, peniaze sa kupcom vrátia.

Asi by nevadilo, že Nevada nie je práve hokejovou lokalitou. To isté platí aj o Kalifornii, Arizone či Floride a tam všade sa NHL hrá.

Šéf NHL Gary Bettman tak zostáva v pokoji. "Nič nesľubujem. K NHL je to dlhá cesta s mnohými zastávkami a vy ste zatiaľ urobili len pár krôčikov, " upozornil s tým, že liga teraz o expanzii veľmi neuvažuje. Keby áno, je tu oveľa viac záujemcov: napríklad Québec, Seattle, Kansas City, Hamilton a ďalšie lokality v USA i Kanade, ktoré by z hokejového hľadiska dávali väčší zmysel než Las Vegas.

Projekt podporuje aj jeden z najlepších hokejistov v histórií Wayne Gretzky. "Bill je skvelý človek, ktorý miluje hokej a bol by skvelým majiteľom, keby ten klub vznikol." Podľa informácií investorov sa za niekoľko dní stihlo predať už viac ako 5000 zmieňovaných permanentiek. "To je výnimočný začiatok. Veríme, že ľudia z Nevady tým ukážu, že sú schopní podporovať a udržať tím zo špičkovej ligy," burcuje Foley.

Rozšíri sa tak NHL o 2 roky aj o klub z Las Vegas? Nechajme sa prekvapiť, no v meste hazardu nie je nič nemožné...

ANKETA: Chceli by ste Las Vegas v NHL?

  • Áno

    88%

  • Nie

    13%

Zdieľajte:
Zdroje informácií: usatoday.com, espn

Diskusia

Podobné články