window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
Hokejový svet

Nitra sa napriek nepriaznivému stavu nevzdáva. V tomto vidí Čederle kľúč k úspechu

NITRA - Tipsport ligu čaká v nedeľu piaty finálový zápas play-off. Séria medzi Slovanom a Nitrou sa tentoraz presúva pod Zobor, kde môžu "belasí" rozhodnúť o zisku titulu.
Hokejisti HK Nitra po góle.
Zdroj: TASR - Daniel Stehlík
Zdieľajte:

Reprízu finálových bojov z roku 2022 vzali pevne do rúk zverenci trénera Brada Tappera. V prvom zápase síce podľahli Nitre vysoko 2:6, no následné tri dokázali strhnúť na svoju stranu.

Partia okolo Andreja Kmeča siahala v piatok na vyrovnanie série, trikrát viedla, napokon však v urputnom súboji padla po samostatných nájazdoch. „Veľká škoda tohto zápasu. Mali sme tam veľa šancí. V závere sme mohli skórovať z prečíslenia 3 na 1, nevyšlo to. Musíme sa poučiť a nedeľu musíme zvládnuť,“ netajil sklamanie Sebastián Čederle.

Dvadsaťšesťročný kanonier vidí aj konkrétne aspekty, ktoré musia "corgoni" zlepšiť, ak chcú ešte zabojovať o majstrovskú trofej. „V nedeľu musíme byť pozornejší a hrať od prvej tretiny náš hokej. To nám robí najväčší problém. Musíme byť aktívnejší a všetko posielať na bránku. Oproti prvému zápasu v Bratislave sme hrali jednoducho, dohrávali sme ich, snažili sme sa byť agresívni v súbojoch. Aktuálny stav série neberieme ako tlak, hráme doma a to je naša výhoda,“ doplnil Čederle.

Prečítajte si aj

Tomáš Královič v drese Slovana, vľavo.Hrdina Slovana Kráľovič: V Nitre to chceme ukončiť. Prezradil, čo bude kľúčovým faktorom
Zdieľajte:
Zdroj informácií: Hockeyslovakia

Diskusia

Podobné články