Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

MS 2024: Martin Pospíšil je v opatere lekárov a pomáhajú mu. Štvrťfinále bez Hudáčka?

OSTRAVA - Zdravotné problémy niektorých hokejistov komplikujú prípravu slovenského tímu na štvrťfinálový duel MS v Kanadou (vo štvrtok o 16.20 h). V utorňajšom stretnutí so Švédskom (1:6) sa nešťastne zranil útočník Martin Pospíšil, ktorý musel absolvovať vyšetrenia v nemocnici.
Útočník Martin Pospíšil.
Útočník Martin Pospíšil. Zdroj: TASR - Michal Runák
Zdieľajte:

"Narazil si ľavé rameno. Absolvoval röntgen i sonografiu, našťastie sa nepotvrdila zlomenina ani poškodenie šliach či svalov," prezradil lekár tímu Pavol Lauko.

Prečítajte si aj

Tréner Peter Frühauf.MS 2024: VIDEO Bolo ťažké zastaviť Švédov, keď najdôležitejší zápas nás ešte len čaká. Čo je s Pospíšilom?

V stredu ho ešte čakalo vyšetrenie magnetickou rezonanciou (MR) v Ostrave, ktoré malo určiť závažnosť zranenia a spôsobilosť nastúpiť do zápasu.

Prečítajte si aj

Útočník Libor Hudáček.MS 2024: Stratili sme dvoch centrov, nerešpektoval sa systém. Vypadol Pospíšil, ďalší hráč potrebuje vyšetrenie

"Opuch nemá, ale má bolesti, ktoré tlmíme. Počkáme si na výsledky MR, ktoré veľa ukážu. Bez nich sa nedá nič povedať, preto nechcem predbiehať," konštatoval Lauko. Pospíšil sa zranil v prvej tretine zápasu so Švédskom, keď pri súperovej bránke stratil stabilitu a vrazil na mantinel. "Bolo to veľmi nepríjemné. Martin je dôležitá súčasť tímu, všetci ho majú radi," poznamenal tréner Craig Ramsay.

Prečítajte si aj

Útočník Aurel Nauš.Hráč Liptovského Mikuláša zaujal adepta na prvenstvo: Patrí medzi TOP kluby, vraví

Na MR vyšetrenie mieril aj najproduktívnejší Slovák na šampionáte Libor Hudáček. Skúsený útočník mal zdravotné problémy už počas sezóny, no výkonmi v Ostrave dal na ne zabudnúť. Pred Kanadou sa však ani on nevyhol vyšetreniam.

Prečítajte si aj

Útočník Dávid Buc.Klub suspendoval hráča, ktorý nenaplnil jeho hodnoty: Na Zemplíne sa zbalilo ešte osem medailistov

"Celý turnaj hrá s chronickým zranením, ktoré mal už v sezóne. Dostával obstreky, no uvidíme, čo ukáže MR. Myslím si, že bude schopný hrať štvrťfinále," poznamenal Lauko.

Prečítajte si aj

Útočník Samuel Solenský.V Michalovciach sú prakticky hotoví: Zemplínčanom pomôže ďalšia sedmička, ostáva i kvarteto talentov
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články