Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

MS 2024: VIDEO Bolo ťažké zastaviť Švédov, keď najdôležitejší zápas nás ešte len čaká. Čo je s Pospíšilom?

OSTRAVA - Slovenskí hokejoví reprezentanti v utorok večer nezaskočili suveréna základnej skupiny a prehru so Švédskom 1:6 považovali za najslabší výkon na MS. S ostravskou fázou šampionátu sa rozlúčili vysokou prehrou, z ktorej sa chceli poučiť, no zároveň ju aj čo najskôr vypustiť z hláv. Reprezentantov mrzelo aj zranenie útočníka Martina Pospíšila, o ktorom asistent trénera Peter Frühauf bezprostredne po zápase nemal podrobnejšie informácie, naopak jednu príjemnú spomienku bude mať obranca Michal Ivan, ktorý strelil svoj prvý gól na MS.
Tréner Peter Frühauf.
Tréner Peter Frühauf. Zdroj: TASR - Jakub Kotian
Zdieľajte:

Prvá tretina záverečného zápasu ostravskej B-skupiny bola na strely nerozhodná 11:11, no gólovo (1:0) i herne vyznela v prospech Švédov. Tí svoju prevahu potvrdili tromi gólmi v druhej časti a z presvedčivého výkonu nepoľavili ani v tretej. Napokon dosiahli aj v siedmom zápase v skupine plný bodový zisk, pričom v piatich z nich triumfovali rozdielom troch a viac gólov.

Prečítajte si aj

Útočník Libor Hudáček.MS 2024: Stratili sme dvoch centrov, nerešpektoval sa systém. Vypadol Pospíšil, ďalší hráč potrebuje vyšetrenie

"Ukázali kvalitu. Nás mrzí, že sme nedokázali streliť viac gólov v úsekoch, v ktorých sme mali viac z hry. V presilovkách sme dvakrát nastrelili žŕdku. Druhý a tretí inkasovaný gól nás zmrazili, súpera dostali na koňa, a potom už bolo ťažké zastaviť ho, zvlášť, keď viete, že najdôležitejší zápas vás ešte len čaká," konštatoval Frühauf.

Prečítajte si aj

Útočník Aurel Nauš.Hráč Liptovského Mikuláša zaujal adepta na prvenstvo: Patrí medzi TOP kluby, vraví

Už v prvej tretine sa zápas skončil pre útočníka Martina Pospíšila, ktorý odstúpil po tom, čo vrazil na mantinel. V súčte s absenciou ďalšieho centra Mareka Hrivíka, ktorý do duelu nenastúpil, to bola mimoriadne nepríjemná situácia.

Prečítajte si aj

Brankár Michal Valent.Michal Valent opúšťa Žilinu. Prestúpil do tímu, s ktorým siahal na titul

"Martin išiel do nemocnice na vyšetrenia. Aj keď sme ich dokázali nahradiť, takéto niečo vždy naruší určitú chémiu. Sú to však situácie, ktoré sa stávajú každému tímu, takže sa na to nebudeme vyhovárať," poznamenal Frühauf a dodal, že nielen Hrivík, ale Andrej Kudrna, ktorý proti Švédom nehral, by mali byť na štvrťfinále v poriadku.

Prečítajte si aj

Útočník Dávid Buc.Klub suspendoval hráča, ktorý nenaplnil jeho hodnoty: Na Zemplíne sa zbalilo ešte osem medailistov

Slovenský tím od úvodu MS trápi nízka úspešnosť presiloviek, ktoré sa tréneri pokúsili oživiť zmenou zloženia špeciálnych formácií. Proti lídrovi skupiny sa Slováci päťkrát dostali k početnej výhode, no neskórovali a s jedným gólom z 23 presiloviek sú s úspešnosťou 4,35 percenta na poslednom 16. mieste.

Prečítajte si aj

Útočník Samuel Solenský.V Michalovciach sú prakticky hotoví: Zemplínčanom pomôže ďalšia sedmička, ostáva i kvarteto talentov

"Hneď v prvej trafil Libor Hudáček žŕdku, potom sme do konštrukcie trafili ešte dvakrát. Boli sme blízko ku gólu, no šťastena sa k nám nepriklonila."

Prečítajte si aj

Útočník Miroslav Preisinger.Slovan podpísal dvojnásobného šampióna, Trenčín overené ofenzívne duo
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články