Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Frühauf chválil a vyslovil prognózu na štvrtok, Jedlička apeloval na jednu vec

MICHALOVCE - Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali s Nemeckom 2:3 po predĺžení a samostatných nájazdoch v prípravnom zápase v Michalovciach. Slovákov poslal do vedenia v 4. minúte Jozef Baláž, po gólovej otočke Nemcov vyrovnal v 55. minúte Maroš Jedlička na 2:2. V nájazdoch si rozhodujúci zásah pripísal Tim Wohlgemuth.
Xcn xcgjm h xhcgv thbg.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

V zostave slovenského tímu figurovalo päť reprezentačných nováčikov - Pavol Funtek, Dávid Romaňák, Branislav Ligas, Adam Lukošik a Dominik Jendek. V pozícii kapitána bol premiérovo obranca Mário Grman. Duel sa pre problém s ľadom začal s takmer 20-minútovým oneskorením. Tímy proti sebe nastúpia aj vo štvrtok od 17.30 v košickej Steel aréne.

Prečítajte si aj

Yxf hxfcg jgcvh hxfcg.Banská Bystrica už bez Jána Brejčáka, Pisár: Je mi ľúto, že nemohol pokračovať

Peter Frühauf, asistent trénera SR: "Pre nás to bola výborná previerka našich hráčov. Videli sme, že keď v tíme nie sú skúsenejší hráči, tak mladší majú niekedy problém so systémom aj rýchlosťou, čo je však pochopiteľné vzhľadom na ich vek. Hráči musia pochopiť, v akej rýchlosti sa hrá na medzinárodnej úrovni. Ďalší zápas nebude pomalší. Spočiatku sme volili komplikované riešenia jednoduchých situácií na streleckej osi. Je ťažké za pár dní nacvičiť presilovky, keď ste spolu iba pár dní. Preto sme dnes mali tri presilovkové formácie. Myslím si, že vo štvrtkovom zápase to bude lepšie, pretože hráči si už dnes vyskúšali veľa vecí a mentálne budú oveľa silnejší. Určite potrebujeme dať gól z presilovky a viac sa tlačiť do bránky. V ofenzíve aj v defenzíve boli hráči, ktorí nás dnes pozitívne zaujali a nikto dnes nesklamal. Hráči si prešli školou rýchlosti a zvládli to."

Prečítajte si aj

Ôafdsm yôldxfcgnvh cgvbn.Cehlárik po odchode zo Švajčiarska má viacročnú zmluvu: Je to dlhodobé rozhodnutie

Jozef Baláž, útočník SR, strelec prvého gólu: "Bol to dlhý zápas, začalo sa to už tou dierou v ľade. Viedli sme, Nemci to potom otočili a my sme boli radi, že sme to na konci vyrovnali. Škoda, že sme potom nestrelili víťazný gól my. Môj gól bol tímová práca. Začalo sa to už od buly, potom prišla dobrá strela od obrancu a potom prihrávka od spoluhráča. Myslím si, že si pred druhým zápasom pozrieme video, na ktorom rozoberieme vychádzanie z obranného pásma. Presvedčili sme sa, aké dôležité sú modré čiary, obranná aj útočná."

Prečítajte si aj

Gxh fhj rdcgh htrht cgh rhtr.Košice získali novica do defenzívy. V uplynulom ročníku sa stal majstrom so Slovanom

Maroš Jedlička, útočník SR, strelec druhého gólu: "V prvej tretine sme sa trochu hľadali, potom sme už hrali dobre. Škoda, že to nevyšlo. Musíme lepšie premieňať šance, ktoré sme mali. Pred mojím gólom som sa ani nepozrel na bránku, iba som do toho buchol a padlo to tam."

Prečítajte si aj

Ls fldxncvbn dkycvnb esdx.Štyri nové kontrakty. Slovan Bratislava ešte čaká na vyjadrenie dvojice hviezd

Samuel Hlavaj, brankár SR: "Toto bol pre mňa prvý zápas po troch týždňoch a bolo to dosť náročné. Rýchlo som sa však rozchytal, išli na mňa nejaké strely, mal som zákroky a to ma nakoplo. Diváci boli výborní, užili sme si to."

Pozrite si aj

Xnfg dcmv jfx cgfx.VIDEO Neskutočný moment v Nemecku. Diváci sa nestačili čudovať, gólman netušil, čo sa stalo

Dominik Jendek, útočník, debutant v tíme SR: "Začali sme veľmi dobre. Vedeli sme, že to bude náročný zápas a že Nemci budú rýchlo korčuľovať. To sa aj potvrdilo, často nás napádali. Veľmi ma teší moja asistencia, ale mrzí ma, že sme nezvíťazili. Puk sa správne odrazil, posunul som ho do priestoru, v ktorom Jožko Baláž skóroval."

Prečítajte si aj

Bxdh xfc hxfnch fcnh.Michal Handzuš má hlavu v smútku. Doma rieši vážny problém
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články