Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Vojnova obvinili z domáceho násilia, ten sa však cíti nevinne

Ruského hokejového obrancu Slavu Vojnova zo zámorského klubu NHL Los Angeles Kings obvinili z domáceho násilia a čaká ho súd.
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

Vojnov údajne napadol svoju manželku a spôsobil jej zranenia obočia, líca a krku. Incident sa mal stať 20. októbra. Informáciu priniesla agentúra AP.

Dvadsaťštyriročný ruský reprezentant mal svoju manželku napadnúť vo svojom dome v Redondo Beach. Po útoku odviezol ženu do nemocnice, následne ho zatkla polícia a odvtedy nehrá ani v drese Kings, pretože ho suspendovalo vedenie NHL.

Hráčov právny zástupca Craig Renetzky opakovane tvrdí, že Vojnov svoju ženu neudrel a je rozčarovaný z konania polície, ktorá ho zatkla. Podľa obhajcu prišlo k nedorozumeniu, pretože Vojnovova manželka hovorí slabo po anglicky. "Pán Vojnov je veľmi sklamaný, že ho prokurátor obžaloval. Stále trvá na svojej nevine a je presvedčený, že svoje meno na súde očistí," povedal Renetzky, podľa ktorého Vojnovova manželka nechcela svojho partnera obviniť, čo však kalifornskú úrady nezobrali na vedomie a nezastavili konanie voči ruskému hokejistovi.

Súd sa uskutoční 1. decembra v Torrance. Vojnovovi v najhoršom prípade hrozí deväťročné väzenie, alebo deportácia z USA. Vojnov si svoju manželku zobral len toto leto, pár stále žije spolu a vychovávajú dieťa. V júni 2013 podpísal Vojnov s Kings šesťročný kontrakt na 25 miliónov dolárov.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články