Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Craig Ramsay preukázal veľké srdce a solidaritu: Terajší krok odkladal od zimy

BRATISLAVA - Hlavný tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay v pondelok podporil ukrajinské rodiny a daroval im oblečenie a hračky.
Craig Ramsay počas hymny pred zápasom SR - Lotyšsko.
Zdroj: Andrej Galica
Zdieľajte:

Kanadský kouč zavítal na miesto humanitárnej pomoci iniciatívy "Kto pomôže Ukrajine", v jednom z bratislavských nákupných centier odovzdal oblečenie aj hračky pre ľudí, ktorí v dôsledku vojenského konfliktu opustili svoju domovinu a našli útočisko na Slovensku. Ramsay chcel už dávnejšie týmto spôsobom vyjadriť solidaritu s ukrajinskými občanmi, ale náročný pracovný program mu nedovolil zrealizovať myšlienku skôr ako začiatkom júna.

Prečítajte si aj

Ôdôxcvlnb xnbglg fcnf.Kristián Pospíšil odchádza do nového pôsobiska: V klube nebude jediný Slovák

"Po návrate z olympijského turnaja v Pekingu moja manželka navrhla, že by sme mohli pre priateľov a susedov usporiadať oslavu bronzového úspechu v Číne. Zároveň všetkých požiadala, aby so sebou priniesli zopár vecí na pomoc ukrajinským utečencom. Dopadlo to tak, že som letel na Slovensko s nabalenými kuframi. Bohužiaľ, potom pár týždňov ležali u mňa v byte. Mal som veľa povinností a teší ma, že som si konečne našiel čas," uviedol pre Hockey Slovakia.

Prečítajte si aj

Skl fglsdf bnlsnbgflsds ghbe rh.Slovan hľadá brankára, slovenský veterán nepríde

"Do zbierky sa zapojili viacerí ľudia z Tampy, ktorým nebol ľahostajný osud Ukrajincov. Vecami prispeli aj naši susedia, priatelia z golfu či ich rodiny. Na oslavnú párty prišlo 50 až 60 ľudí a každý niečo doniesol. Cítili solidaritu s Ukrajincami, ktorí sa ocitli v nelichotivej situácii," dodal.

Prečítajte si aj

Hc gvnmv hncgmvhjb fjhg.Liptovský Mikuláš posilnil obranu aj útok: Ročné kontrakty pre známe tváre

Prečítajte si aj

Sndvn dskbfgs db gfn bgfe.Tréneri Slovenska novými koučmi HC Slovan: Belasí majú aj prvé posily
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články