Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Slovan hľadá brankára, slovenský veterán nepríde

BRATISLAVA - Hokejistov Slovana Bratislava povedie v sezóne 2022/2023 trénerská dvojica Ján Pardavý a Andrej Podkonický. Obaja pôsobia aj ako asistenti hlavného trénera Craiga Ramsayho v slovenskej reprezentácii. Klub okrem toho predstavil aj nové posily Samuela Baroša, Liama Pecarara, Carla Ackereda, Tomáša Töröka a Jakuba Minárika.
Skl fglsdf bnlsnbgflsds ghbe rh.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Novým športovým riaditeľom klubu sa stal Oto Haščák, ktorý o tom informoval už na nedávnych MS vo Fínsku. Haščák je dlhoročný skaut klubov NHL Bostonu Bruins, Los Angeles Kings a v súčasnosti New Yorku Rangers: "Máme ešte ročnú zmluvu s NY Rangers, ale požiadal som generálneho manažéra o uvoľnenie a vyhovel mi. Rovnako ako v národnom mužstve Slovenska. Chcem sa naplno venovať práci v Slovane Bratislava."

Prečítajte si aj

Sndvn dskbfgs db gfn bgfe.Tréneri Slovenska novými koučmi HC Slovan: Belasí majú aj prvé posily

Pardavý s Podkonickým budú na striedačke rovnocenní, ale oficiálne bude ako hlavný tréner Pardavý. "Ponuka prišla už po odvolaní Roba Dömeho v uplynulej sezóne, ale chcel som sa venovať reprezentácii a oddychu. Dohodli sme sa, že prídem až po sezóne. Presvedčilo ma to, že sú tu skvelé podmienky pre hráčov a trénerov. Jednoznačne najlepšie podmienky na Slovensku a špičkové v Európe. A nemyslím finančné," uviedol Pardavý.

Prečítajte si aj

Hc gvnmv hncgmvhjb fjhg.Liptovský Mikuláš posilnil obranu aj útok: Ročné kontrakty pre známe tváre

Haščák pre TASR prezradil, že klub ešte hľadá brankára na post jednotky a záujem mal aj o Jaroslava Haláka. "Máme rozpracované viaceré varianty. Nechcem preto ešte prezrádzať, či to bude Slovák, Európan alebo hráč zo zámoria. Haláka sme chceli, ale v NHL mu chýba 15 víťazstiev do jubilejnej tristovky. Chce ešte zostať v NHL."

Prečítajte si aj

Hokejisti HK Nitra po góle.Nitriansky vicemajster uzavrel spoluprácu s piatimi ofenzívnymi mužmi

Slovan bude v tejto sezóne účinkovať v Lige majstrov, od 18. do 21. augusta ho čaká kvalitný domáci turnaj Dunajský pohár. Pozvanie naň prijali tri renomované kluby z troch špičkových európskych súťaží - HC Sparta Praha, HC Davos a Lukko Rauma. "Celá príprava sa začne 27. júla a som rád že odohráme zápasy proti top tímom. Preveria nás naozaj kvalitní súperi. Chceme vidieť hráčov, ako budú zvládať po sebe idúce zápasy. A chceme byť úspešní aj v Lige majstrov," povedal Pardavý.

Prečítajte si aj

Zľava Chase Berger (Banská Bystrica) a Marek Zagrapan (Prešov).Banskú Bystricu opúšťa jeden z jej lídrov

Vlani mal Slovan štartovať na Spenglerovom pohári, ale pre zlú situáciu s koronavírusom turnaj zrušili. "Tento rok tam nebudeme, ale verím, že sa tam v budúcnosti ešte predstavíme," dodal Hofstädter.

Prečítajte si aj

Aôdy lnfvdslnl ds bd fbd bxsd.Dukla Trenčín pokračuje v posilňovaní: Prichádza obávaný tvrdý muž
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články