Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Tréneri Slovenska novými koučmi HC Slovan: Belasí majú aj prvé posily

BRATISLAVA - Hokejistov Slovana Bratislava povedie v sezóne 2022/2023 trénerská dvojica Ján Pardavý a Andrej Podkonický. Obaja pôsobia aj ako asistenti hlavného trénera Craiga Ramsayho v slovenskej reprezentácii. Klub okrem toho predstavil aj nové posily Samuela Baroša, Liama Pecarara, Carla Ackereda, Tomáša Töröka a Jakuba Minárika.
Sndvn dskbfgs db gfn bgfe.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Novým športovým riaditeľom klubu sa stal Oto Haščák, ktorý o tom informoval už na nedávnych MS vo Fínsku. Dosiaľ pôsobil v slovenskej reprezentácii ako asistent generálneho manažéra Miroslava Šatana a aj ako hlavný skaut. Do tejto funkcie ho vymenovali na konci marca 2021, na starosti mal komunikáciu s vytypovanými hokejistami v prípravnom období. "Chcem poďakovať za dôveru. Veľmi si to vážim a verím, že budeme úspešní. Slovan má tradíciu a chceme nadviazať na minuloročný titul," povedal Haščák na pondelňajšej tlačovej konferencii.

Prečítajte si aj

Hc gvnmv hncgmvhjb fjhg.Liptovský Mikuláš posilnil obranu aj útok: Ročné kontrakty pre známe tváre

Pardavý pôsobil od sezóny 2019/2020 ako hlavný tréner Dukly Trenčín, pri kormidla vydržal takmer tri sezóny. Pre neuspokojivé výsledky skončil v Dukle po vzájomnej dohode vlani v decembri. "Chceme mať v klube najlepších ľudí a preto sme dbali na ich odbornosť, skúsenosti, profesionalitu a charakterové vlastnosti. Proces výberu bol dlhší, sme radi, že sme sa dohodli," uviedol jeden z akcionárov klubu Roman Hofstädter.

Prečítajte si aj

Hokejisti HK Nitra po góle.Nitriansky vicemajster uzavrel spoluprácu s piatimi ofenzívnymi mužmi

Obranca Ackered sa vracia do Tipos extraligy po roku, v uplynulej sezóne hral v IHL za Graz. Ofenzívny zadák nazbieral v sezóne 2020/2021 v drese Dukly Trenčín 19 gólov a 39 asistencií. Druhá zahraničná posila Liam Pecararo je americký rodák, v Európe bude hrať po prvý raz. V uplynulej sezóne pôsobil v nižších zámorských súťažiach ECHL a AHL. Dvadsaťšesťročný Američan v nich odohral 52 zápasov a nazbieral 56 bodov (25+31).

Prečítajte si aj

Zľava Chase Berger (Banská Bystrica) a Marek Zagrapan (Prešov).Banskú Bystricu opúšťa jeden z jej lídrov

Prečítajte si aj

F sdsfbgfc ndfxcgh dfncg.V Leviciach získali zmluvy traja hráči: Medzi nimi aj strelecký navrátilec
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články