Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Najväčšia hviezda ešte len príde

ŽILINA - Slovenský hokejista Juraj Slafkovský sa po úspešnej sezóne vo fínskej lige opäť tešil do reprezentácie. Mladý útočník by mal patriť na MS vo Fínsku medzi najväčších ťahúňov slovenskej ofenzívy, hoci má len 18 rokov. Predurčuje ho k tomu najmä skvelé vystúpenie na ZOH v Pekingu, kde sa stal najlepší strelcom turnaja a najužitočnejším hráčom.
Patrik Rybár s bronzom.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Do kádra slovenských hokejistov pribudlo pred poslednými dvoma previerkami pred MS vo Fínsku (13. - 29. mája) jedenásť nových tvárí. Slováci odohrajú tento týždeň dva zápasy v rámci Kaufland Cupu proti Nórsku a Francúzsku, po nich oznámi realizačný tím konečnú nomináciu na šampionát. A v nej by nemala chýbať ani jedna z najväčších hviezd tímu. "Najväčšia hviezda ešte len dorazí," povedal Slafkovský, pričom narážal na Tomáša Tatara. Je možné, že ich tréneri zaradia vedľa seba. "Neviem, ako to bude, ale som pripravený na každú úlohu. Chcem hrať najlepší hokej a je mi jedno, kde budem," dodal talentovaný hokejista.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Hokej TEL 3.kolo Prešov Poprad POX.Zemetrasenie v kádri hokejistov Popradu

V tejto sezóne sa s tímom TPS Turku dostal až do finále fínskej ligy, kde podľahol Tappare Tampere 1:4 na zápasy. "Tak, ako to s nami nevyzeralo dobre cez zimu, tak to dopadlo veľmi dobre na jar. Prehra vo finále nebola sklamaním, lebo my sme ani nedúfali, že sa tak ďaleko dostaneme," priblížil Slafkovský.

Prečítajte si aj

Laydvl nlfn yfbnkkj.Oto Haščák: Zranenia vyradili ďalších hráčov

Talentovaný mladík si tiež pochvaľoval aj svoje individuálne výkony. V sezóne odohral 49 zápasov, nazbieral v nich 7 gólov a 10 asistencií. "Na začiatku to nebolo pre mňa najlepšie, ale v roku 2022 to už bolo tak, ako som si to predstavoval. Dalo mi to veľa, vo fínskej lige sa veľmi neútočí. Ale naučil som sa hrať lepšie pozične a aj lepšie korčuľovať."

Prečítajte si aj

Dy lbnxlb cx gn xc gnbv bvngh.HC Škoda Plzeň angažoval čerstvého vicemajstra z Nitry

Po náročnej sezóne si chce Slafkovský užiť aj ďalšiu vrcholnú akciu sezóny. Do reprezentácie sa preto tešil: "Ja sa vždy teším na chalanov a budem si to užívať," prezradil.

Prečítajte si aj

Kydmf xlôbcm lmxgfcvb.Príprava MS 2022: Káder Slovenska opustilo šesť hráčov, tím posilnilo jedenásť hokejistov vrátane majstrov

Regenerovať veľmi nestihol, aj preto možno neodohrá v príprave proti Nórom a Francúzom oba zápasy. Naznačil to manažér Oto Haščák s tým, že rozhodnutie bude na hráčoch. "Vždy, keď sa dá, tak sa snažím oddychovať, ale na druhej strane som mladý, tak prečo nás mladých nevyužiť, keď nám to ´jazdí´. Ja som po sezóne v Turku musel vypratať byt a odísť na Slovensko. Doma som neležal, musel som navštíviť rodinu a známych, ale ja som si to užil," dodal Slafkovský.

Prečítajte si aj

MetaHeadline: HK Nitra - HC Košice.Antonín Stavjaňa skončil v Nitre, povedal aj dôvody
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články