Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Antonín Stavjaňa skončil v Nitre, povedal aj dôvody

NITRA - Antonín Stavjaňa skončil na striedačke Nitry. Český tréner priviedol hokejistov spod Zobora k strieborným medailám v sezóne 2021/2022, tú svoju hodil po dekorovaní do publika. Bola to už jeho ôsma medaila s Nitrou, no ďalšiu zatiaľ nepridá.
MetaHeadline: HK Nitra - HC Košice.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Stavjaňa priznal koniec ihneď po nedeľnom šiestom finálovom zápase, v ktorom Nitra doma podľahla Slovanu 2:5, Bratislavčania po tomto triumfe oslávili majstrovský titul. "Moja zmluva vypršala," uviedol tréner a na otázku, či bude na striedačke Nitry aj v budúcej sezóne odpovedal: "Momentálne nie."

Prečítajte si aj

Stavjana Stavjana Stavjana.Nosní hráči Nitry boli zdemolovaní, futbalový a hokejový Slovan sú najväčší a najlepší

Vzápätí prezradil aj príčiny svojho rozhodnutia. "Má to viac rovín. Mali sme s manželkou víkendové manželstvo. Ďalšia rovina je, že som trochu vyhorený a opotrebovaný. Predsa len, s dvoma pauzami som v Nitre 10 rokov, človek potrebuje aj nový impulz. Je to dlhodobý vzťah, ktorý v určitom období prinesie aj negatíva."

Prečítajte si aj

Adfyf dxcfgn cvb vb fvm hxfcvm.VIDEO Viaceré opory SR reprezentácie neprídu, Ramsay hľadá nové alternatívy

Rozlúčka s klubom mala striebornú pečať, s týmto výsledkom pred sezónou pod Zoborom možno ani nerátali. "Máte pravdu," priznal Stavjaňa a pomenoval najsilnejšie zbrane tímu v sezóne: "Myslím si, že brankári obstáli, mali dôležité úseky a dobre sa doplňovali. V obrane boli držiaky ako Mezei a Švarný, Nemec vyrástol na výborného obrancu, dobre hral Raskob. V útoku žiaril Buček, body ktoré robil, to sa nedá robiť každú sezónu. Každý ťahal istú časť sezóny, napríklad Holešinký, či Krivošík. Vždy niekto potiahol."

Prečítajte si aj

Ôyxfmgô fcghmj xgchvbm.Reprezentanti Pavol Regenda a Róbert Lantoši si vybrali rovnakého mecenáša
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články