Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Oto Haščák: Zranenia vyradili ďalších hráčov

ŽILINA - Do kádra slovenských hokejistov pribudlo pred poslednými dvoma previerkami pred MS vo Fínsku (13. - 29. mája) jedenásť nových tvárí. Tréner Craig Ramsay privítal na utorkovom zraze v Žiline už aj hráčov Nitry, ktorí v nedeľu odohrali posledný finálový zápas v sezóne proti Slovanu. Slováci odohrajú tento týždeň dva zápasy v rámci Kaufland Cupu proti Nórsku a Francúzsku, po nich oznámi realizačný tím konečnú nomináciu na šampionát.
Laydvl nlfn yfbnkkj.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Na zraz prišiel aj obranca Martin Gernát, ktorého účasť bola ohrozená pre zranenie. Jeho stav budú pozorovať každý deň. "Dávam sa dokopy, zlomeninu som utrpel pred tromi týždňami. Bolo to nešťastné zranenie, ale je to stále lepšie a pôjdeme deň po dni. Chcel by som nastúpiť, lebo zápasová prax mi bude chýbať. Ale verím, že mi bude držať noha aj počas tréningu," povedal Gernát.

Prečítajte si aj

Dy lbnxlb cx gn xc gnbv bvngh.HC Škoda Plzeň angažoval čerstvého vicemajstra z Nitry

Zranenia limitujú aj ďalších hráčov, do Fínska preto nepocestujú Marko Daňo, Martin Marinčin a najproduktívnejší hráč Tipos extraligy Samuel Buček. "Všetci majú zranenia, dohodli sme sa, že ich nebudeme špecifikovať. Adam Húska príde v stredu a deň voľna dostali Takáč a Gachulinec. Tomáš Tatar je po chorobe a tiež by mal prísť vo štvrtok," povedal manažér reprezentácie Oto Haščák.

Prečítajte si aj

Kydmf xlôbcm lmxgfcvb.Príprava MS 2022: Káder Slovenska opustilo šesť hráčov, tím posilnilo jedenásť hokejistov vrátane majstrov

Uviedol tiež, že niektorí hráči sú unavení a preto ich možno tréneri ešte budú šetriť a nenastúpia v oboch zápasoch: "Najmä mladí hráči ako Nemec či Slafkovský odohrali obrovské množstvo zápasov, tu rozmýšľame, že by hrali len jeden zápas. Ale to je aj na nich, ako sa budú cítiť. Vieme, čo od nich môžeme čakať a ak by nehrali ani v jednom zápase, tak tu sme v komfortnej situácii."

Prečítajte si aj

Xfmvx cvmh fjg xhdf.Štyridsiatnik zo Záhoria zavesil výstroj na klinec: Dres Skalice vyzliekol v roku 2005

V príprave sa doteraz Slováci stretli dvakrát s Českom a dvakrát s Nemeckom. S prvým súperom zvíťazili 3:1 a prehrali 3:4 po nájazdoch, v Drážďanoch zdolali Nemcov 3:1 a 3:2. Na konte tak majú tri výhry a jednu prehru. Teraz by chceli túto bilanciu vylepšiť. "Nóri sú vždy nepríjemný súper, s Francúzmi sme dlho nehrali. Ale čakajú nás v prvom zápase na MS a bude dobré sa s nimi pomerať v príprave," povedal Miloš Roman. Slovenský útočník pochádza z neďalekého Kysuckého Nového Mesta a do Žiliny ho príde podporiť veľa známych a rodinných príslušníkov. Na oba zápasy by malo byť vypredané. "Zatiaľ som lístky nezháňal, ale bude to ťažké všetkým vyhovieť. Niekto žiaľ nebude môcť prísť," dodal Roman.

Prečítajte si aj

MetaHeadline: HK Nitra - HC Košice.Antonín Stavjaňa skončil v Nitre, povedal aj dôvody
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články