Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Za rok dve zlata a jeden bronz: Čo bude ďalej?

NITRA - Tréner hokejistov Slovana Bratislava Andrej Podkonický prežíva asi najturbulentnejšiu sezónu v kariére. Vlani sa v pozícii asistenta trénera tešil z titulu so Zvolenom, potom sa dohodol s "belasými" a chvíľu viedol aj slovenskú "dvadsiatku". Na konci februára sa tešil z pozície asistenta trénera reprezentácie z olympijského bronzu a po príchode zo ZOH v Pekingu prebral Slovan po odvolanom Róbertovi Dömem. Mužstvo pod jeho vedením pookrialo a napokon získalo titul v Tipos extralige.
Lukošik a hráči Slovana po góle.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Podkonický sa stal hlavným trénerom Slovana 21. februára. "Mali sme hneď na to šnúru víťazných zápasov a hráčov sme motivovali v pozitívnom duchu. Hovorili sme im, že ak budú pracovať, tak môžu dosiahnuť takýto výsledok. Išli si za tým," povedal Podkonický po šiestom finálovom zápase v Nitre, v ktorom Slovan zvíťazil 5:2 a získal svoj deviaty titul v histórii.

Prečítajte si aj

Ôsdgfx dôcfmgngv hb fhgn.Marcel Haščák chápe Bučeka a dožil sa druhého titulu, ktorý poslal do neba kamarátovi a spoluhráčovi

Podkonický v rozhodujúcom zápase svojmu tímu veril, aj keď Nitra dvakrát vyrovnala nepriaznivý stav. "My sme vedeli, že sme vo výhode. Vedel som, že ak budeme hrať svoj hokej a budeme ich napádať, tak budú nervózni. Spravili sme chybu pri góle na 1:1, ale aj ďalej sme tomu verili. Po góle na 2:1 sme dostali lacný gól, ale tím si opäť veril a toto je odmena."

Prečítajte si aj

MetaHeadline: HK Nitra - HC Košice.Antonín Stavjaňa skončil v Nitre, povedal aj dôvody

Tréner Slovana uviedol, že o titule rozhodla aj šírka kádra, v tom mal bratislavský tím navrch: "Klobúk dolu pred našou štvrtou lajnou. Posledné dva zápasy mali energiu a dostávali Nitru pod tlak. Dôležité bolo, že sa nám nezranili kľúčoví hráči, až na konci si zlomil Juro Valach prst. Ale áno, šírka kádra rozhodla."

Prečítajte si aj

Stavjana Stavjana Stavjana.Nosní hráči Nitry boli zdemolovaní, futbalový a hokejový Slovan sú najväčší a najlepší

Podkonický pochválil aj finálového súpera, ale podľa neho odohrali jeho hráči najťažšie zápasy v semifinále: "Nitra mala od začiatku mladý tím, nikto nečakal, že bude vo finále. Urobili dobrú robotu, ale pre náš boli ťažší súper Košice."

Prečítajte si aj

Ôdfl vxcbgl lgbmvlôcn.Budúcu sezónu si zabezpečili Adam Jánošík a Mário Lunter

V tíme Slovana sa počas sezóny udiali viaceré zmeny. Postupne prišli útočník Haščák, brankári Peters a Windsor, odišli brankár Gudlevskis, obranca Bačik, či útočníci Urbánek a Kundrik. "Káder sa tvorí počas sezóny. Haščák prišiel z Brna, kde nehral veľa, ale chceli sme ho. Je to strelec a rozdielový hráč. Mal ťažké play off, ale v základnej časti nám neskutočne pomohol. My sme predtým mali zápasy, kde sme súpera prevyšovali, to sa ťažko brankárom chytá, preto sme sa rozhodli pustiť Gudlevskisa. Prišli Windsor a Peters a chytali neskutočne. Som rád, že chalani boli stále pozitívni, aj tí, čo nehrávali. Napríklad Sukeľ na konci odohral výborné zápasy. A to preto, lebo si veril a nebol negatívny," uzavrel Podkonický, ktorý sa po klubovej sezóny bude opäť venovať reprezentačnému "áčku": "Uvidíme, čo bude. Už v utorok je zraz, ale zatiaľ som s nikým nevolal."

Prečítajte si aj

Ôyxfmgô fcghmj xgchvbm.Reprezentanti Pavol Regenda a Róbert Lantoši si vybrali rovnakého mecenáša
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články