Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

ZOH 2022: Slafkovský si odniesol z Pekingu top okamih, Šatan vyzval ľudí

BRATISLAVA - Slovenskí hokejisti oslávili zisk bronzových medailí na ZOH v Pekingu slávnostnou jazdou ulicami Bratislavy. Ukončili ju na Námestí SNP, kde ich privítalo niekoľko tisíc fanúšikov.
Lgnl xdbmgl nxcv.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Kabrioautobus s hokejistami vyrazil spred Arény Ondreja Nepelu do ulíc Starého mesta. Zamieril k nábrežiu, aby sa ešte vrátil smerom k Hlavnej stanici a o 16.30 dorazil na miesto, kde sa tradične konali oslavy všetkých úspechov hokejovej reprezentácie, vrátane zisku titulu majstrov sveta v roku 2002 v Göteborgu. O cenný kov z najväčšieho športového sviatku sa však hokejisti mohli s priaznivcami podeliť premiérovo.

Prečítajte si aj

Lsmydl ylbmf lgshs fgn.ZOH 2022: Ramsay označil dve osoby za zmenu v slovenskom hokeji, v Pekingu mu zničili oblek aj košeľu

Hráči po príchode rozdali prítomným šály s logom reprezentácie. Na pódiu nechýbali členovia realizačného tímu vrátane trénera Craiga Ramseyho. Veľkého aplauzu sa dočkal najlepší strelec turnaja Juraj Slafkovský so siedmimi gólmi. "Formu som si odložil na to správne podujatie. Užívam si to. Máme najlepších fanúšikov na svete," pozdravil 17-ročný útočník zaplnené námestie.

Prečítajte si aj

Jynkv lyfmlg xôf,bf b.ZOH 2022: SZĽH uviedol na pravú mieru, prečo dostali prednosť ľudia pred politikmi

Fanúšikom sa prihovoril aj prezident SZĽH Miroslav Šatan: "Ďakujeme, že ste prišli podporiť chlapcov. V prvých zápasoch na turnaji sme trochu nemali šťastie, ale potom sa to otočilo. Rád by som bol, aby ste si všetci vzali z chlapcov príklad. Chcem, aby ste bojovali ako oni, aby ste sa dokázali spojiť ako oni a boli rovnako úspešní."

Prečítajte si aj

Jfn Klvnysk mvlyd dyfb b.ZOH 2022: Dve TV stanice odvysielajú príchod Slovákov z Pekingu

Juraj Slafkovský si podľa vlastných slov musí dávať pozor, aby mu po ZOH 2022 nestúpla sláva do hlavy. Na olympijskom hokejovom turnaji sa stal najproduktívnejším hráčom i najlepším strelcom, získal ocenenie pre najužitočnejšieho hráča a výrazne pomohol slovenskej reprezentácii k zisku historického bronzu.

Prečítajte si aj

Robert Döme na lavičke HC Slovan Bratislava.HC Slovan prepustil trénera Dömeho, Belasí majú nového kormidelníka

"Je dôležité držať sa pri zemi, od mala mi to pripomínajú rodičia, starší hráči a všetci, ktorí mi chcú pomôcť v kariére," povedal 17-ročný útočník na tlačovej konferencii v Bratislave po príchode z pekinských hier. Slová talentovaného krídelníka, ktorý svojím streleckým kúskom napodobnil úspech vtedy 19-ročného Miroslava Šatana zo ZOH 1994 v Lillehammeri, potvrdil aj kapitán bronzového tímu Marek Hrivík: "Slafkovský toho má veľa pred sebou, klobúk dole pred tým, čo nám na olympiáde ukázal. Má správne nastavené hodnoty a nebojí sa toho, že by nezostal pri zemi."

Prečítajte si aj

Lgfnl xncglf hyxnchgm.ZOH 2022: Na aké peniaze si prišli bronzoví Slováci?

Slafkovský označil otvárací gól zápasu o bronz proti Švédom (4:0) za svoj najpodstatnejší presný zásah na turnaji: "Najdôležitejší je pre mňa asi gól, o ktorom som povedal, že bol z bufetu. Padol so šťastím, no v zápase o bronz, takže naň budem najviac spomínať."

Prečítajte si aj

Ddsadas sdsadsa asdsadsa.Golonka povedal svoj názor po historickom bronze, pridal sa aj útočník Zvolena

Slovenská reprezentácia sa na februárových ZOH stala len druhou krajinou, ktorá sa prebojovala z olympijskej kvalifikácie až k cennému kovu. Predtým sa to podarilo len strieborným Nemcom na ZOH 2018 v Pjongčangu. Nádeje na historický úspech začali svitať po dramatickej štvrťfinálovej výhre 3:2 nad USA po samostatných nájazdoch. Autor štyroch bodov (2+2) Peter Cehlárik označil toto stretnutie za najdôležitejší duel na turnaji: "Najemotívnejší moment pre mňa bol Marekov vyrovnávajúci gól vo štvrťfinále proti USA. Postup do semifinále bol najvýznamnejší krok, ktorý sme na turnaji spravili."

Pozrite si aj

Michal Kabáč Michal Kabáč.VIDEO Zhodená lapačka aj vyrážačka: Rozhodca zabránil bitke brankára s Michalom Kabáčom

Bronzoví hokejisti absolvovali jazdu ulicami Bratislavy a zakončili ju oslavami na námestí SNP. Práve tie sú podľa nich tým pravým zavŕšením ZOH, keďže v Pekingu oslavy zužovali prísne protipandemické opatrenia a nemohli si tak svoj triumf vychutnať naplno. Podľa kapitána Hrivíka však všetkých hráčov čaká následne rýchly návrat do reality: "Každý si užije jeden, dva voľné dni s rodinami a potom naspäť do klubov. Je to špecifická situácia, niektorých čaká play off, iných ešte zápasy základnej časti."

Prečítajte si aj

Reprezentanti Slovenska oslavujúci.ZOH 2022: Slováci odmietli pozvanie politikov, medailista z Helsínk to ocenil
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články