Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Napätie v Kanade stúpa, slovenský benjamínok sa sťažuje na ľad

RED DEER - Slovenských hokejistov do 20 rokov čaká deň pred Štedrým večerom jediný prípravný zápas pred juniorskými MS, keď si v Red Deere zmerajú sily s Nemeckom. Na duel, ktorý štartuje 23. decembra o 22.00 SEČ, sa po izolácii a tréningoch tešia nielen hráči, ale aj tréneri. Reprezentanti v ňom budú mať poslednú šancu presvedčiť koučov o svojej účasti v záverečnej nominácii.
Juraj Slafkovský v drese Slovenska.
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák
Zdieľajte:

Pred generálkou na MS absolvovali Slováci v Red Deere päť tréningových jednotiek, z toho v rámci jednej aj modelovaný zápas medzi sebou. Viacerí slovenskí hokejisti, pôsobiaci v Európe, sa v uplynulých dňoch borili s adaptáciou na užšie rozmery zámorského klziska. Niektorí neboli spokojní ani s ľadom, ktorý je namrazený po premaľovaní reklám len tri až štyri dni. "Trošku sa borím s týmto klziskom, ale spoluhráči mi to robia krajším. Do začiatku prípravného zápasu to vylepším," uviedol pre hockeyslovakia.sk Juraj Slafkovský a na margo ľadu dodal: "Je hrôzostrašný. Nie som na taký zvyknutý, ale čo môžeme robiť. Maximálne si inak nabrúsiť korčule, ale neovplyvníme to. Prvý tréning po karanténe bol trošku horší, ale každým ďalším sme sa zlepšovali."

Prečítajte si aj

SR 20 po góle radosť sa w err opim.MS U20 v Kanade: Organizátori urobili rázne rozhodnutie s okamžitou platnosťou

Slovenská "dvadsiatka" sa s Nemeckom v sezóne 2021/2022 stretla dvakrát. Najprv na turnaji vo Füssene vyhrala 3:1, v druhom zápase v novembri v nórskom Lillehammeri zvíťazila 5:4 po predĺžení. Slafkovský neodohral ani jeden z týchto duelov. Naposledy hral proti Nemcom na juniorskej úrovni na vlaňajšom šampionáte. Na prehru 3:4 po predĺžení nespomína v najlepšom, hoci získaný bod zaručil Slovákom istotu účasti vo štvrťfinále: "Stretnutie sme mohli dotiahnuť do úspešného konca. Nešťastne sme prehrali v predĺžení, ale taký je hokej. Verím, že tento rok to dopadne lepšie. Každý zápas sme sem prišli vyhrať."

Prečítajte si aj

Kfdl yôdôgf cmhm.Spišská Nová Ves získala Američana z Európy, Rapáč: Trh kvalitného Slováka neponúkal

Spomínaný duel má v pamäti aj Oleksij Myklucha. Nemcom v ňom strelil krásny gól premeneným blafákom. "Hrali sme proti nim už veľakrát. Poznáme ich, oba tímy majú kvalitu. Musíme využiť v náš prospech všetky svoje silné stránky. Je to prípravný zápas, ale určite by bolo pekné streliť Nemcom podobný gól aj teraz. A keď nie, nech mi to vyjde aspoň na šampionáte, ak sa naň dostanem," povedal pre hockeyslovakia.sk Myklucha uvedomujúc si, že v dueli s Nemcami pôjde aj o "fleky" v záverečnej nominácii: "Nikto nemá isté miesto. Hocičo sa môže stať, príde zranenie alebo čokoľvek iné. Pevne však verím, že sa zúčastním druhýkrát na juniorskom šampionáte."

Prečítajte si aj

Peter Čerešňák na zraze reprezentácie SR.Peter Čerešňák neprestúpi do najlepšej európskej ligy. Ruský veľkoklub si to rozmyslel

Po dueli s Nemcami oznámi trénerský štáb konečnú nomináciu na MS. Aktuálny 28-menný zoznam zúži o troch hráčov na 25, ktorých na prvom šampionátovom direktoriáte 25. decembra zapíše na finálnu súpisku.

Prečítajte si aj

Jaroslav Halák a jeho víťazné oslavy so spoluhráčmi.Zámorská NHL vyriešila otázku účasti hokejistov na ZOH v Pekingu
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články