Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Ramsay zverejnil nomináciu na Nemecký pohár, premiéra veľkého talentu i 30-ročného skúseného útočníka

BRATISLAVA - Vedenie slovenskej hokejovej reprezentácie zaradilo na nominačný zoznam pre Nemecký pohár 2021 v Krefelde aj 17-ročného popradského útočníka Filipa Mešára, ktorý je po Šimonovi Nemcovi a Jurajovi Slafkovskom tretím hráčom talentovaného ročníka 2004 so šancou ukázať sa v seniorskej reprezentácii. Okrem Mešára figurujú v nominácii ďalší traja nováčikovia. O premiérový štart v najcennejšom drese zabojujú brankár Filip Belányi, obranca Dávid Mudrák a útočník Samuel Takáč.
Tréner SR Craig Ramsay.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Filip Mešár, ešte ako 16-ročný, spolu s Nemcom a Slafkovským odohral uplynulý svetový šampionát hráčov do 20 rokov v Kanade. Jeho dvaja rovesníci následne dostali priestor vo výberoch trénera Craiga Ramsayho v aprílových prípravných dueloch a predstavili sa aj na majstrovstvách sveta v Rige. Filipa Mešára z účasti v seniorskom tíme vyradili klubové povinnosti. S Popradom to dotiahol až do finále uplynulého extraligového ročníka, v ktorom „kamzíci“ podľahli Zvolenu 1:4 na zápasy.

Prečítajte si aj

Djasjd jsadj asdja jsdja sdjad.Olympiáda bez Tatara? Šatan o tom vie, New Jersey to nemám ako vysvetliť

Do nominácie na augustový finálový turnaj olympijskej kvalifikácie sa 17-ročný šikovný krídelník ešte nedostal. Do novembrového výberu na Nemecký pohár už áno. „Filipov čas nastal. Je ďalší hráč z talentovaného ročníka 2004. Sme radi, že sa mu darí v klube. Chceme ho trošku motivovať a posunúť ďalej. Budeme zvedaví, ako sa ukáže v seniorskej reprezentácii,“ povedal pre hockeyslovakia.sk na margo Mešárovej nominácie generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan.

Prečítajte si aj

G xh xfcj ch hnc h fhbnbjl lkvg.NHL: Fehérváry s podielom pri siedmich góloch Washingtonu, Černák so Sekerom neodvrátili prehry

Ďalším debutantom v národnom tíme je brankár Filip Belányi, absolútnym nováčikom však nie. Dvadsaťročný brankár bol súčasťou prvého neoficiálneho kempu slovenskej reprezentácie v aprílovej príprave na MS v Rige. Na neskorší oficiálny zraz pre výskyt ochorenia COVID-19 v rodine už nemohol pricestovať. Belányi odchytal v doterajšiom priebehu extraligy za Banskú Bystricu 9 zápasov s úspešnosťou 90,38 percent.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Zvolen šport hokej TEL 10. kolo Trenčín BBX.Do kádra majstrovského Zvolena mieri spoluhráč Martina Bakoša

Dobrými výkonmi sa prezentuje aj ďalší nováčik Dávid Mudrák, ktorý dvakrát reprezentoval Slovensko na juniorskom šampionáte. Po dobrom odraze od uplynulej sezóny sa vypracoval na jedného z defenzívnych lídrov michalovskej Dukly s dostatočným dôrazom v osobných súbojoch i prehľadom v hre. Debut v reprezentácii si odkrúti aj čoskoro 30-ročný Samuel Takáč. V aktuálnej sezóne je so 16 bodmi v 11 dueloch jedným z najproduktívnejších extraligových útočníkov.

Prečítajte si aj

S Maťom a Češom S Maťom a Češom. Hrnka.S Maťom a Češom #3: Okolo Vianoc musíte mať z tímu dobrý pocit, hovorí Tomáš Hrnka

„Belányi a Mudrák sú veľmi mladí hráči, ktorí majú potenciál. Dávid Mudrák bol v minulosti oporou národného tímu do 20 rokov a plynulo prešiel do mužského hokeja v Michalovciach, kde podáva stabilné výkony. Filip Belányi má budúcnosť. Začal chytať ako jednotka v Banskej Bystrici, kde ukázal svoj potenciál. Chceme mu dať príležitosť ukázať sa aspoň v jednom zápase. A čo sa týka Samuela Takáča, podľa mňa je to najlepší podpis Slovana v tejto sezóne. Hoci má takmer 30 rokov, podáva výborné výkony. Zameriavame sa prioritne na mladších hokejistov, no nikoho nediskriminujeme. Takáčove výkony si zaslúžili reprezentačnú pozvánku,“ doplnil Miroslav Šatan.

Prečítajte si aj

Og xúog húdxkfc g hn h nch dngfh.Popradčanom pribudla starosť navyše

Nominovaní hráči na turnaj do Nemecka sa zídu na zraze v pondelok 8. novembra v Bratislave. Po dvojdňovom tréningovom cykle odletia do Krefeldu, kde sa od štvrtka do nedele predstavia v troch dueloch postupne proti Švajčiarsku, Olympijskému výberu Ruska a domácemu Nemecku. „Najdôležitejšie je, že opäť môžeme hrať. Od hráčov vždy vyžadujeme, aby hrali ako tím, čo nie je ľahké, keď nominujete veľkú skupinu hráčov s nováčikmi, ktorá sa zíde na krátky čas. Musíme však tvrdo bojovať a hrať rýchlo. Potom budeme schopní produkovať ofenzívny hokej. Naši súperi majú dobré mužstvá. Všetci hrajú fyzický hokej. Švajčiari dokážu vyvinúť veľkú rýchlosť, Rusi sú vždy talentovaní a šikovní. Bude to ťažké, ale chceme vidieť náš tím hrať so sebavedomím a oduševnením. Chceme, aby ukázal, že je pripravený hrať na vysokom leveli,“ povedal k cieľom v Krefelde tréner Craig Ramsay.

Prečítajte si aj

Ivan Husár na Valnom zhromaždení.Štátny tajomník MŠVVŠ prináša pre hokejové kluby dlhoočakávanú informáciu

Nominácia SR A na VT v Bratislave a Nemecký pohár 2021 v Krefelde (8. - 14. 11. 2021):

Brankári: Filip Belányi, Matej Tomek.

Obrancovia: Martin Bučko, Peter Čerešňák, Daniel Gachulinec, Michal Ivan, Samuel Kňažko, Patrik Koch, Dávid Mudrák, Martin Vitáloš.

Útočníci: Samuel Buček, Marko Daňo, Dávid Gríger, Adrián Holešinský, Miloš Kelemen, Andrej Kollár, Michal Krištof, Filip Krivošík, Filip Mešár, Pavol Regenda, Miloš Roman, Samuel Takáč.

Pozrite si aj

Sgkôdxgf xfchvmjxh bdngcvb.VIDEO Náhoda alebo umenie? Na východnom Slovensku videli diváci čarovný zákrok

PROGRAM NEMECKÉHO POHÁRA 2021 V KREFELDE

ŠTVRTOK 11. NOVEMBRA

16.15 Slovensko – Švajčiarsko

19.45 Nemecko – OV Ruska

SOBOTA 13. NOVEMBRA

14.30 Nemecko – Švajčiarsko

18.00 OV Ruska – Slovensko

NEDEĽA 14. NOVEMBRA

11.00 Švajčiarsko – OV Ruska

14.30 Nemecko – Slovensko

Pozrite si aj

Asdky ôlvm ôysdmyd§bô.VIDEO Neuveriteľná drzosť iba 16-ročného prvoligového útočníka
Zdieľajte:
Zdroj informácií: hockeyslovakia.sk/TS

Diskusia

Podobné články