Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

FOTO HC Košice vyjadrí podporu zdravotníkom: Na Slovan v lekárskych dresoch

KOŠICE - Klub z metropoly východu nastúpi v utorkovom šlágri na ľade bratislavského Slovana v špeciálnej edícii dresov. Tie po zápase poputujú do dražby, ktorej výťažok klub venuje Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura a Nemocnici AGEL Košice-Šaca.
Marcel Šimurda na lavičke HC Košice.
Zdroj: TASR - František Iván
Zdieľajte:

Stanislav Mucha, riaditeľ marketingu a PR HC Košice: “Situácia v Košiciach ale aj na celom Slovensku je vážna a nás mrzí, že v medializovaných zvadách sa zabúda a nie je priestor pre úprimnú podporu a poďakovanie zdravotníkom, ktorí každodenne riskujú životy seba i svojich blízkych, aby zachránili iných. V rámci našich možností tak chceme urobiť práve odohratím televízneho zápasu v špeciálnej edícii dresov. V mene HC Košice, partnerov klubu, hráčov i fanúšikov ďakujeme všetkým nasadeným zdravotníkom za prácu, ktorú pre ľudí na Slovensku vykonávajú v tak náročnej dobe.”

Pozrite si aj

Bitka v zápase DT - SBA 3:4::.VIDEO Hromadná bitka medzi Detvou a Slovanom: Bačík zložil Magdolena, Bača prehol Ziga

Dresy, ktoré pre HC Košice dodala spoločnosť Ness Košice, si budú môcť fanúšikovia a podporovatelia vydražiť na stránke eshop.hckosice.sk/aukcie od utorka 2.3. Dražba potrvá do nedele 7. 3. do 18.00. Vyzbierané prostriedky budú odovzdané zástupcom oboch nemocníc v čo najkratšom termíne.

Prečítajte si aj

MHK 32 Liptovský Mikuláš MHK 32 Liptovský Mikuláš.Liptovský Mikuláš zrekonštruoval arénu za 4,4 milióna eur, primátor mesta v nej očakáva rôzne podujatia

MUDr. Martin Paulo, výkonný riaditeľ pre LPS, UNLP Košice: “V mene Rady riaditeľov UNLP Košice srdečne vítame iniciatívu klubu HC Košice. V týchto ťažkých časoch pandémie ochorenia COVID 19 sme vďační za každú podporu našich zdravotníkov v boji proti tomuto ochoreniu. Uvedené prostriedky budú využité na zlepšenie zdravotnej starostlivosti pre COVID pozitívnych pacientov a pre zvýšenie ochrany zdravia našich zamestnancov.”

Prečítajte si aj

Dominik Šimčák, útočník Humenného.Všetci majú výstroj a neviem, čoho sa boja, hnevalo Milana Staša. Počas víkendu vyzdvihol jediného hráča

„Nemocnica v Šaci je s košickým hokejom veľmi úzko spätá už celé roky. Naši lekári pôsobia pri A-tíme ako kluboví lekári a monitorujú športovú zdatnosť hokejistov po zdravotnej stránke pred začiatkom každej sezóny. Iniciatíva HC Košice usporiadať tematický zápas na podporu zdravotníkov bude určite veľkým povzbudením pre všetkých, ktorí už v súčasnosti siahajú na dno svojich možností,“ povedal riaditeľ a predseda predstavenstva Nemocnica AGEL Košice-Šaca.

Prečítajte si aj

Mezei s pohárom Tipsport Cup.Nitra doplatila na známe hokejové pravidlo

Michal Chovan, kapitán HC Košice: "Za celú kabínu môžem povedať, sme veľmi radi, že sa podarilo túto spoločnú iniciatívu zrealizovať. Osobne som taktiež rád, že náš klub napriek neľahkej situácii myslí aj na takéto aktivity a komunitu. Nikto z nás si nevie predstaviť, čo zažívajú v tejto dobe zdravotníci a čoho všetkého sa musia vzdať, aby mohli pomáhať iným. Vopred ďakujem aj fanúšikom, ktorí si dresy vydražia, keďže výťažok pôjde na fungovanie práve zdravotníckych zariadení."

Špeciálna edícia dresov Košíc.
Špeciálna edícia dresov Košíc. Zdroj: hckosice.sk
Spoločná fotka HC Košice v lekárskych dresoch.
Spoločná fotka HC Košice v lekárskych dresoch. Zdroj: hckosice.sk
Zdieľajte:
Zdroj informácií: hckosice.sk/tlačová správa

Diskusia

Podobné články