Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Liptovský Mikuláš zrekonštruoval arénu za 4,4 milióna eur, primátor mesta v nej očakáva rôzne podujatia

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Zimný štadión v Liptovskom Mikuláši zrekonštruovali za vyše 4,4 milióna eur. Do užívania ho v týchto dňoch odovzdalo vedenie mesta. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.
MHK 32 Liptovský Mikuláš MHK 32 Liptovský Mikuláš.
Zdroj: MHK 32 Liptovský Mikuláš
Zdieľajte:

Obnova trvala vyše dvoch rokov. Posledné práce na štadióne zahŕňali rekonštrukciu fasády a vodomernej šachty, novú ľadovú plochu či osadenie multimediálneho zariadenia, tzv. kocky.

Pozrite si aj

Bitka v zápase DT - SBA 3:4::.VIDEO Hromadná bitka medzi Detvou a Slovanom: Bačík zložil Magdolena, Bača prehol Ziga

"Zmodernizovaný zimný štadión je skolaudovaný a pripravený na uvoľnenie opatrení, aby mohol slúžiť verejnosti. Verím, že sa budeme už čochvíľa stretávať, či už na verejnom korčuľovaní, na zápasoch, súťažiach alebo v lete na podujatiach a koncertoch," uviedol liptovskomikulášsky primátor Ján Blcháč.

Prečítajte si aj

Dominik Šimčák, útočník Humenného.Všetci majú výstroj a neviem, čoho sa boja, hnevalo Milana Staša. Počas víkendu vyzdvihol jediného hráča

Prvá fáza rekonštrukcie v roku 2018 zahŕňala prístavbu severnej tribúny. Pod západnou tribúnou pribudli šatne pre krasokorčuliarov a žiakov, zhotoviteľ tiež vymenil strechu a urobil preložku inžinierskych sietí. V druhej etape doplnili elektronickú požiarnu signalizáciu a bezpečnostný kamerový systém. Tretia etapa pozostávala z rekonštrukcie šatní pod južnou tribúnou.

Prečítajte si aj

Mezei s pohárom Tipsport Cup.Nitra doplatila na známe hokejové pravidlo

V štvrtej etape vytvorili priestory s bufetom v severnej prístavbe. Renováciou prešli kancelárske priestory pre vedenie klubu, pribudla rozcvičovňa pre hokejistov a denná miestnosť pre prevádzkarov ľadu. Pre verejnosť bude štadión i ľadová plocha prístupná po tom, ako to dovolia protipandemické opatrenia, dodala hovorkyňa.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články