Majster pokračuje vo víťaznom ťažení, body nepustil ani poslednému Liptovskému Mikulášu

ZVOLEN - Hokejisti HC 05 Banská Bystrica zvíťazili v dohrávke 8. kola Tipos extraligy nad HK 32 Liptovský Mikuláš 3:1.
Zdroj: 38472

HC 05 Banská Bystrica – HK 32 Liptovský Mikuláš 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 4. J. Sukeľ (Ďatelinka, Ihnačák), 40. Faško-Rudáš (Žiak), 46. Lamper (Kriška, Faško-Rudáš) – 22. McShane (Tullio, Mezovský) Rozhodovali: J. Tvrdoň, Snášel ml. – Synek, Šoltés, vylúčení na dve min.: 6:5, vyššie tresty: Mlynarovič (B. Bystrica) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

V Prešove budú montovať nové sedačky: Kapacita sa výrazne zníži

Banská Bystrica: Belányi – Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Ganz – Faško-Rudáš, Ihnačák, J. Sukeľ – D'Aoust, Mlynarovič, Vašaš – Lamper, Dvorský, Kriška – Vyhonský, Tamáši, Kabáč – Marek Sloboda

Liptovský Mikuláš: Kozel – Robertson, J. Nemec, Pavúk, Petran, Mezovský, Jesus, Rusina, S. Droppa – Rudolf Huna, A. Lištiak, A. Štrauch – Michalík, Oško, Hamráček – Portokalis, McShane, Tullio – Toma, Uhrík, M. Surový

Do Jihlavy sa vrátil bývalý obranca slovenskej ligy, ktorý jej pomohol postúpiť do Extraligy

Banskobystričania majú dočasný domovský stánok na zvolenskom ľade a duel si tu rozohrali dobre. Už v štvrtej minúte sa ujali vedenia po prihrávke priebojného Ďatelinku, keď sa pred bránkou presadil pohotový Sukeľ. Hostia málo hrozili, dobrú možnosť mal Surový, vyprášil betóny Belányiho, v presilovke ešte neuspel z medzikružia McShane. Viac šancí si vypracovali 'barani', ale Faško-Rudáš s Ihnáčakom sami pred Kozlom to prekombinovali, gólom neskončil ani prienik Ďatelinku, obranca Cardwell mieril z dolnej časti ľavého kruhu do žŕdky.

Vay si po odchode z majstrovskej Bystrice našiel nový klub: Maďarský reprezentant z MS 2016 zostáva na Slovensku

Na začiatku druhej tretiny Liptáci vyrovnali v presilovke štyroch proti trom. Z dorážky uspel bejzbalovým spôsobom McShane. V hre piatich proti piatim dominovali hokejisti spod Urpína, ale nepremieňali viaceré gólové príležitosti. Konkrétne Faško-Rudáš, Cardwell, Breton či Tamáši. Po nevyužitej početnej výhode hostí mali dve rovnaké možnosti Banskobystričania a na sklonku tej druhej, keď už Lipták Lištiak naskakoval na ľad z trestnej lavice, sa dokázal presadiť z kruhu švihom Faško-Rudáš – 2:1.

V Nových Zámkoch skončil jednonásobný majster Slovenska

V tretej tretine sa hosťujúci Portokalis rútil sám na Belányiho a hoci ho prekonal, gólman HC '05 stihol puk ešte vyhrabať z čiary. Väčšia aktivita však bola na strane 'baranov' a pretavili ju do tretieho zásahu. Kriška spoza bránky našiel pred ňou voľného Lampera a ten nezaváhal. Štvrtý gól mali potom na hokejkách Sloboda, opäť Lamper a najmä Faško-Rudáš s Ihnačákom, ktorých bravúrne vychytal Kozel. Na opačnej strane sa zaskvel i Belányi pri tutovke Hunu zblízka. V závere Mikulášania odvolali brankára, hrali v šestici, no duel už nezdramatizovali.