Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

V Prešove budú montovať nové sedačky: Kapacita sa výrazne zníži

PREŠOV - Zimný štadión v Prešove je po prvej etape rekonštrukcie.
Pohľad do hľadiska štadióna v Prešove.
Zdroj: presov.sk
Zdieľajte:

ICE aréna, ako znie oficiálny názov štadióna, je však v súčasnosti bez sedačiek. Ich obstarávanie sa ukončí tento týždeň. "Víťazná firma bude mať 5 mesiacov na prípravu a montáž nového sedenia, ktoré bude podľa dokumentácie červenej farby v počte kusov 3440. Predpokladaná hodnota zákazky je 372 tisíc €. Týmto sa po viac ako 2 rokoch ukončí 1. etapa rekonštrukcie prešovského zimáku," informovali na sociálnej sieti zástupcovia aktivistov.

Prečítajte si aj

Dundáček sa vrátil do Jihlavy.Do Jihlavy sa vrátil bývalý obranca slovenskej ligy, ktorý jej pomohol postúpiť do Extraligy

Prešovský zimný štadión ešte potrebuje aj ďalšie finančné prostriedky na dokončenie viacerých sektorov. Rekonštrukciou musí prejsť tiež fasáda takmer 54-ročnej budovy. "Spustenie procesov na zabezpečenie druhej etapy rekonštrukcie je otázne. Tá má zahŕňať veľmi dôležité prvky vybavenia štadióna. Svoje šatne nemajú rýchlokorčuliari, krasokorčuliari ani verejnosť. Dokončiť treba vzduchotechniku, vstupy na tribúny a bufety v komunikačných chodbách.

Prečítajte si aj

Vladimír Sobotka ostáva v Sparte Praha.Český hokejista so skúsenosťami z NHL uprednostnil Spartu Praha pred zahraničím

Vlastné priestory ešte nemajú novinári a k dispozícií zatiaľ nie je ani reštaurácia. V druhej fáze plánuje mesto zatiaľ preinvestovať 2,1 milióna. V tejto fáze má dôjsť aj k oprave fasády. Prostriedky bude zháňať z externých zdrojov," doplnili predstavitelia aktivistov. Prvá etapa rekonštrukcie bola financovaná výlučne z rozpočtu mesta Prešov a bola v celkovej hodnote 4 876 759,51€ s DPH.

Plán hľadiska štadióna v Prešove.
Plán hľadiska štadióna v Prešove. Zdroj: facebook.com
Zimný štadión Prešov.
Zimný štadión Prešov. Zdroj: facebook.com
Zdieľajte:
Zdroj informácií: facebook.com

Diskusia

Podobné články