Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Jendek: Môj odchod je v rukách agenta, verím, že Slovan nebude robiť problémy

BRATISLAVA - Bol najmladším stabilným členom v zostave Slovana v predčasne skončenej sezóne. V nej si Dominik Jendek v 39 dueloch pripísal na svoje konto sedem bodov za štyri góly a tri asistencie. Aj vďaka tomu si vyslúžil nielen nomináciu na MS do 20 rokov, ale aj miesto v tohtoročnom výbere nováčikov CHL.
MetaTitle: SR Bratislava hokej TL 38. kolo Slovan Trenčín BAX.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

V ňom si vás z celkovej 91. pozície vybrali Sudbury Wolves z OHL. Čo vám ako prvé preblyslo hlavou, keď ste sa o tom dozvedeli?

Pravdu povediac, spočiatku som bol nervózny, že či a aký tím si ma vyberie. Akurát som bol na ľade, mali sme totiž tréning. Keď mi oznámili, že si ma vybralo Sudbury, potešilo ma to.

Preferovali ste inú ligu spadajúcu pod CHL?

Nie, nakoľko Ontario Hockey League je z tých troch najlepšia.

Prečítajte si aj

Kladno už nepočíta s brankárom Cikánekom.Nedokázal zachrániť Extraligu a v klube skončil: Bývalý brankár Nových Zámkov čaká na ponuky a maľuje izby

Mali ste vysnívané nejaké iné kluby z OHL?

Nie, bolo mi to jedno. Bolo v hre viacero tímov, aj sa to riešilo dlhší čas. Potom však do celej situácie zasiahol nový koronavírus a viacero mužstiev spanikárilo. Napokon sa to však pre mňa skončilo dobre, keďže Sudbury je jeden z lepších tímov.

V jeho drese pôsobí aj Quinton Byfield, ktorému sa na tohtoročnom drafte NHL veští miesto v top 3. Asi by nebolo zlé učiť sa od takéhoto hráča?

Samozrejme, že by to bolo fajn. Vidieť tohto chalana a učiť sa od neho, ako trénuje. Nepochybne si mám čo od neho vziať. Veľmi by ma potešilo, ak by to vyšlo a zahral by som si s ním.

Prečítajte si aj

MetaHeadline: dočasný šéf Pro-Hokeja Imre Valášek riaditeľ HC Nové Zámky.Tipsport ligu bude hrať 12 klubov, spúšťa sa výberové konanie na riaditeľa marketingu Pro-Hokeja

Možno by sa to aj splnilo, ak by ste tam od budúcej sezón hrali. Bude to tak?

Je to jedna z možností, len ešte nevieme, ako sa to všetko vyvinie. Ale pravdepodobne tam pôjdem.

Nebol by problém v Slovane, s ktorým máte do budúcej sezóny zmluvu?

Nemal by byť, nakoľko mám v zmluve zakotvené, že ak ma draftujú z CHL, klub ma uvoľní.

Riešili ste to už s vedením „belasých“?

Ešte nie, toto však spadá do kompetencie môjho agenta. Nakoľko však už o tom vedia tréneri, je dosť možné, že to vie aj vedenie.

Prečítajte si aj

Matej Kristin Poprad.Kristín bol najskôr dohodnutý s Popradom, do Trenčína sa teší: Dukla má vždy vysoké ambície, hovorí

Jedným z trénerov Slovana je aj váš otec Rudolf. Konzultovali ste s ním svoju budúcnosť?

Otec je rád, že si ma na drafte vybrali, nakoľko pôsobenie v CHL mi môže otvoriť cestu do hokejového sveta.

Čomu by sa on priklonil?

Samozrejme, ako tréner by bol rád, keby som zostal, ale na druhej strane chápe, že je tu aj takáto možnosť.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR hokej 35. kolo TL B.Bystrica Nové Zámky BBX.Trenčín získal zaujímavú posilu do bránkoviska: Prichádza gólman, ktorý v minulej sezóne chytal za Zámky a Poprad

Predčasne skončená sezóna bola vašou prvou medzi dospelými . Ako ju hodnotíte?

Spočiatku to bolo pre mňa ťažšie. Musel som si zvykať, nakoľko v predošlej sezóne som mal vážnejšie zranenie. Postupne sa to však zlepšovalo, a tak som rád, že sa mi aj darilo.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk

Diskusia

Podobné články