Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Brust sa zo začiatku hľadal, Trenčín si nezaslúžil vyhrať

TRENČÍN - Štvrté kolo Tipsport ligy prinieslo prvýkrát od sezóny 2011/12 tradičné slovenské derby medzi Trenčínom a Slovanom. Tešiť sa mohli hostia, ktorí aj vďaka čistému kontu Barryho Brusta zvíťazili 3:0.
MetaHeadline: HK Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Aktéri sa zhodli, že nesmierne dôležitú úlohu v zohrala dvojminútová presilovka Dukly v úvode zápasu v pomere piatich proti trom, ktorú sa nepodarilo využiť. Marek Hudec a Tomáš Matoušek tak vydržali na trestnej lavici celé dve minúty: "Zvládli sme výborne oslabenie o dvoch hráčov, tam sa momentum stretnutia priklonilo na našu stranu," hovorí kanadský brankár Slovana Barry Brust.

Prečítajte si aj

MetaHeadline: HC'05 iClinic Banská Bystrica - HC Košice.Prehra s Košicami má byť pre majstra budíčkom, Šoltés ľutoval prestrelenú prázdnu bránku

Rovnako tak to videl i skúsený obranca domácich Tomáš Starosta: "Chýbal nám pohyb, prehrávali sme osobné súboje, súper bol všade rýchlejší. Začiatok stretnutia do presilovky 5 na 3 sme zvládli ešte ako tak, no Slovan prečkal to jeho oslabenie a to mu dalo krídla," uvedomuje. Početné prevahy zatiaľ Trenčínu nejdú, presilovku o dvoch hráčov nevyužil ani v Košiciach: "Nejde nám to, musíme na tom pracovať, pretože v Košiciach a ani teraz sme nevymysleli nič. Musíme si nad to sadnúť, pretože presilovky rozhodujú zápasy," doplnil.

Slovan následne prebral iniciatívu a po góloch Abdula s Vandasom viedol v 25. minúte o dva presné zásahy: "Boli sme horší. Ani sme si nezaslúžili vyhrať," tvrdí Starosta. Domácim nepomohla ani fantastická divácka kulisa: "Vždy je krásne hrať pred plným publikom, ale výkony proti takýmto súperom musia byť iné. Verím, že od ďalšieho zápasu to už bude lepšie," dúfa bývalý slovenský reprezentant.

Prečítajte si aj

MetaHeadline: HC Slovan Bratislava - HC Mikron Nové Zámky.Domov sa veľmi tešil, po zranení v prvom striedaní však musí ísť na operáciu

Atmosféru na zimnom štadióne Pavla Demitru si pochvaľoval aj kanadský brankár hostí Barry Brust: "Bola skvelá, fanúšikovia boli úžasní. Som si istý, že keby Trenčín skóroval, tak by to bola obrovská eufória. Páčilo sa mi hrať na tomto štadióne, ktorý má veľkú históriu," hovoril po stretnutí.

Síce nechytal niekoľko mesiacov a prvé kolá novej sezóny vynechal pre zranenie, aj tak si udržal v náročnom stretnutí čisté konto: "Cítil som sa dobre, veci idú správnym smerom. Je to niekoľko mesiacov, čo som hral posledný zápas. Najskôr som sa trochu hľadal, ale po niekoľkých strelách a tej presilovke Trenčína o dvoch hráčov to už bolo dobré," opisoval svoje pocity.

Brust zároveň pochválil celé mužstvo: "Trenčín hral veľmi dobre, ale my sme stretnutie zvládli výborne. V posledných týždňoch sme veľa trénovali na defenzíve, chalani odviedli výbornú prácu. Bol to kvalitný zápas. Predviedli sme tímový výkon, dodržiavali herný plán, čo pomáhalo aj mne," dodal Kanaďan.

Trenčínu to nevyšlo ani v závere pri hre so šiestimi korčuliarmi: "Musíme byť disciplinovaní. Na konci sme hrali vabank, chceli sme s výsledok ešte niečo urobiť. Bohužiaľ, odvolali sme brankára a inkasovali ďalší gól," nechal sa počuť Starosta.

Prečítajte si aj

MetaHeadline: HC'05 iClinic Banská Bystrica - HC Košice.Košice konečne zlomili banskobystrické prekliatie, tretie tretiny však nie sú dobré
Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovýsvet.sk

Diskusia

Podobné články