Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Ak by sa nepostúpilo, sezóna by vyšla nazmar, Nagy zažil trojnásobné sklamanie

POPRAD - Tretí mečbal už si nedali zobrať. Kamzíci už naplno využili domáci ľad, na ktorom sa tešili z vyradenia Košíc a následného postupu do semifinále. Tam na nich čaká Banská Bystrica. Mužstvo, s ktorým majú výbornú bilanciu z posledných dvoch sezón. Za štvrťfinále sa obzrel tréner Popradu Roman Stantien.
Tréner Popradu Stantien.
Tréner Popradu Stantien. Zdroj: IH
Zdieľajte:

Túžbou popradských hráčov bolo pred štartom série vyhrať aspoň jeden zápas v Steel aréne. Hokejový osud to však zariadil tak, že sa kamzíkom pošťastilo v oboch prípadoch.

Hneď na to využili prvýkrát výhodu domácej arény a k naplneniu sna im chýbal posledný krok. Ten nezvládli. Nezvládli ho ani v ďalšom pokračovaní v Košiciach. Doma už to chceli ukončiť a hoci začali výborne, o postup sa museli triasť až do posledných chvíľ. "Prežívame výborné pocity. Prejsť cez prvé kolo je veľmi náročné. Ak by sme nepostúpili, celá sezóna by vyšla nazmar, pretože sa všetko hodnotí na základe play-off," povedal po vyradení odvekého rivala z metropoly východu Roman Stantien a pokračoval: "Som veľmi rád, že sa po dlhšom období v Poprade postúpilo a pokračujeme ďalej. Neveril som, že súpera vyradíme výsledkom 4:0 na zápasy. Skôr som očakával dramatickú zápletku, kde bude potrebný posledný rozhodujúci súboj," odfúkol si prekvapený Stantien, ako jeho zverenci dokázali bojovať s nepríjemným protivníkom. "V pondelok sme odohrali nešťastný zápas, kde sa od nás šťastie na konci odklonilo. Hráči však ukázali, že majú obrovskú tímovú silu a ducha," pokračoval hlavný šéf "kamzíčej" lavičky, ktorý poukázal na to, že sa jeho mužstvo burcovalo v kabíne, a aj to pomohlo k vynikajúcemu úspechu.

Pozrite si aj

Slovenský matador v zámorí zariadil výhru Bostonu nad Philadelphiou.VIDEO Slovenský obor vyučoval k slušnému správaniu

Počas celej série to bol práve Poprad, ktorý dával do hry kus srdca, fanúšikovia často skandovali popradské srdce. V neposlednom rade veľkú rolu zohral fakt, že hráči zablokovali množstvo striel, čím prejavili obrovskú dávku obetavosti. "Podľa mňa dali do toho všetko, čo mohli. Normálne by som vám doprial, aby ste teraz išli do šatne a pofotili si modriny, ktoré chalani majú. Myslím si, žeby ste sa čudovali. Naše srdiečko bolo o niečo väčšie, ako to košické," myslí si Stantien.

Prečítajte si aj

Nitra radost Mezei.Mezei: Ťažko sa to posudzuje, keď už niekto mal osem otrasov mozgu

Druhou prekážkou Popradu v ceste za titulom bude Banská Bystrica. Tento súper východniarom neskutočne sedí a už dva roky nenašiel dvojnásobný šampión recept, ako si vylepšiť štatistiky proti Kamzíkom. Na druhej strane však stojí pred klubom spod Urpína obrovská výzva. Ak prejde do finále a vyhrá ho, napodobní Košice a získa zlatý majstrovský hetrik. "Bystrica má široký káder a v ňom sa skrýva veľká sila. Vieme však s nimi hrať a veríme si proti nim," potvrdil slovami výsledky vzájomných stretnutí. "Disponujeme výborným brankárom, obranou i útočníkmi. Odohráme výborné zápasy a spravíme postup," dodal sebavedomo naladený tréner Roman Stantien.

Prečítajte si aj

Branko Radivojevic TASR.Radivojevič sa rozlúčil: Čo bude robiť po konci kariéry?

Veľký smútok a sklamanie zavládlo v radoch oceliarov. Pravdou však, je Košice začali chytať zajaca za chvost až vo štvrtom meraní síl, a to je v play-off veľmi neskoro. Dvakrát sa im podarilo natiahnuť sériu, do tretice to už nevyšlo. "Neviem, čo sa stalo, lebo pred šiestym duelom sme si verili. Štyridsať minút nám išli nohy, ale hrali sme úplne zle. Dvadsať minút zase nestačí. Čo mám na to povedať? Keby sme hrali celý zápas, tak si myslím, že vyhráme," vyslovil sa po vypadnutí vo štvrťfinále play-off kapitán Ladislav Nagy.

Prečítajte si aj

Na snímke fanúšik Popradu sa teší z gólu.SENZÁCIA vo štvrťfinále: Poprad konečne vyradil Košice

Vzhľadom k tomu, že košická hra nebola ideálna, napokon sa podarilo vykresať drámu. Košice stiahli náskok Popradu z 0:3 na 2:3. Záverečný tlak i hra bez brankára nevyzerali slabo, len sa nenašiel strelec ako v pondelok, ktorý by poslal súboj do predĺženia. Namiesto toho inkasovali štvrtý gól do opustenej bránky. "Puk nám skákal kade - tade a škoda, že ani jeden neskončil v sieti. Stále sme si verili a prišlo aj zníženie. Lenže ak veľmi chcete, vtedy to nejde. Sami sme si to prehrali," pokračoval smutným tónom hlasu skúsený harcovník.

Prečítajte si aj

MetaHeadline: MHC Mikron Nové Zámky - HK Dukla Trenčín.Trenčín obvinil Nitru z ovplyvňovania rozhodcov

Časy, kedy Košičania absolvovali všetky dôležité stretnutia play-off a zbierali tituly, sú už dávno preč. Akýmsi reštartom mala byť obmena "vládnej" garnitúry. Prvýkrát nepostúpil tím do semifinále play-off v roku 2017 a vtedy prišli úvodné zmeny. Obmenil sa takmer celý manažment, s výnimkou Pavla Zůbeka. Želaný efekt to neprinieslo a tretíkrát po sebe musia hráči Košíc prehltnúť horkú pilulku v podobe rýchleho konca ročníka. "Úvod série sme nemali prehrať. Čo už," stále ťažko hľadal slová najlepší strelec Tipsport ligy (36 gólov). Ten sa vlani v lete vyjadril, že sezóna 2018/19 bude jeho poslednou v kariére. Ostáva to v platnosti? "Určite áno. Je tu skorý koniec a neviem, čo budem robiť. Chcel som ísť ďalej. Ani vo sne by mi nenapadlo, že tri razy po sebe skončím vo štvrťfinále. Svoje rozhodnutie pokračovať už nezmením, stačilo," dal bodku na záver 39-ročný útočník Ladislav Nagy, ktorý by sa chcel v budúcnosti venovať košickej mládeži.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk/Ivan Harčár

Diskusia

Podobné články