Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Trenčín obvinil Nitru z ovplyvňovania rozhodcov

TRENČÍN - Napätie medzi Nitrou a Trenčínom stúpa. Netýka sa to už však samotného diania na ľade, ale najnovšie je dusno medzi klubmi.
MetaHeadline: MHC Mikron Nové Zámky - HK Dukla Trenčín.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Nitra nedávno reagovala prostredníctvom vyhlásenia na svojom webe o zákrokoch hráčov Trenčína. Dukla jej úder opätovala rovnakou formou. Prinášame Vám ho v plnom znení bez úprav:

Hokejový klub Dukla Trenčín podáva stanovisko k vyjadreniu HK Nitra na ich oficiálnej stránke. Našim zámerom je poukázať na hlavné príčiny, ktoré v negatívnom duchu ovplyvnili vývoj celej série play off medzi HK Nitra a Duklou Trenčín a vyvrátiť mylné domnienky, ktoré sú ľuďom podsúvané.

Prečítajte si aj

Dukla Trenčín verzus HK Nitra (Ilustračné foto).Zostavy šiestych štvrťfinálových zápasov: Dukla - Nitra a Košice - Poprad

Pred začatím štvrťfinálovej série, sa voľne šírila internetom samonahrávka hráča HK Nitra, Juraja Majdana, ktorá je plná nenávisti, osočovania a zastrašovania hráčov Dukly Trenčín. Ako sa neskôr ukázalo v prebiehajúcom play off, Majdanove slová vyvolali zbytočné emócie na ľade aj mimo neho. Vyvolávanie prehnaných emócii bolo gradované samotným vedením Nitry, ktoré umožnilo opakovať sporné momenty a situácie zo zápasov na kocke nad ľadom, čím porušilo Smernicu pre používanie videokocky.

Toto počínanie možno označiť za amatérske. Opakované boli len sporné situácie v neprospech Trenčína. Týmto počínaním došlo k vedomému ovplyvňovaniu rozhodcov a negatívnemu burcovaniu divákov.

Na negatívnej vlne emócií pokračovalo zo strany Nitry aj využívanie médií vo svoj prospech. HK Nitra ako prvý účelovo dával zostrihané videá na svoju facebookovu stránku. Stále sme názoru, že neprimerané zákroky na ľade by mali riešiť kompetentní ľudia z DK SZĽH a nie médiá, a z tohto dôvodu sme podávali podnety na DK a neriešili to verejne. Aj keď nám Nitra vyčítala, že sme na DK SZĽH podali až 5 podnetov, zákerných faulov z ich strany bolo oveľa viac, napr. Morrisonov zákrok na Bokroša, Korimov krosček na Mikulu, Blackwaterov faul kolenom na Starostu.

Prečítajte si aj

Linter Michalovce Linter Michalovce.Chudého tvrdé slová môžu mužstvo znova nakopnúť: Že sme na zápase sme zistili v polovici stretnutia

Mediálnemu tlaku podľahla, zdá sa, aj DK, keďže nemá na všetky kluby rovnaký meter. Tresty, ktoré boli udelené našim hráčom (Sádecký, Starosta) akceptujeme, naopak trest pre súperovho Blackwatera nám príde neprimeraný. Hoci Sádeckému bola za zákrok na Lantošiho pozastavená činnosť na 5 zápasov, spomínaný protihráč pokračoval v hre hneď v nasledujúcom striedaní.

Starostov zákrok, za ktorý mu DK pozastavila činnosť na 6 zápasov sa udial na konci zápasu. Faulovaný Lantoši v ďalšom zápase nastúpil. Blackwaterov likvidačný zákrok na hlavu Michala Hlinku, ktorým sa vyhrážal Majdan vo vyššie spomínanej nahrávke, DK potrestala pozastavením činnosti len na 4 zápasy. Hlinka na rozdiel od Lantošiho zápas nedohral, nenastúpil ani v tom nasledujúcom a je hospitalizovaný v nemocnici.

Prečítajte si aj

Petr Beránek v drese Žiliny.Do Žiliny údajne smeruje nový sponzor

Primárny podnet na disciplinárnu komisiu v záležitosti Tomáša Starostu podal šéf komisie rozhodcov. V prebiehajúcej sezóne sme od neho nezaznamenali žiaden podaný podnet na DK a preto si myslíme, že zo svojej pozície by mal vystupovať nezaujato. Obdobným zákrokom by sa dalo predchádzať, ak by venoval viac času výchove, zdokonaľovaniu a profesijnému rastu rozhodcov, ktorí sú neodmysliteľnou súčasťou súťaže.

Toto je jediné a súčasne finálne stanovisko HK Dukla Trenčín. K danej záležitosti sa ďalej nebudeme vyjadrovať a to bez ohľadu na to, ako štvrťfinálová séria dopadne.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hkdukla.sk

Diskusia

Podobné články