VIDEO Zvolen po víťazstve novým lídrom tabuľky tri body pred Trenčínom

BRATISLAVA - Na programe 24. kola bol dohrávaný zápas medzi SR20 a Zvolenom.

SR20 - HKM Zvolen 3:6 (2:2, 0:2, 1:2)

Zvolen potvrdil v Bratislave pozíciu lídra a prerušil trojzápasovú sériu prehier, no v súboji s mladíkmi sa dlho trápil. Dvadsiatka sa ujala vedenia už v 40. sekunde hry, keď sa presadil strelou od modrej Milý. Už o chvíľu neskôr síce vyrovnal Zuzin, no domáci druhýkrát naklonili misky váh na svoju stranu po presnom zásahu Galisa v 5. minúte. Zvolenčania ešte pred prvou prestávkou manko zlikvidovali a v druhej tretine odskočili po presných zásahoch Krejćiho a Puliša na 4:2. Klenko v 48. minúte ešte pre dvadsiatku vykresal nádej na bodový zisk, no záver sa už v hral v réžii Zvolena.

Súhrn zápasu:
Góly: 1. Milý (Hrušík, Šiška), 5. Galis (Ondruš, Studenič), 48. Klenko (Ondruš, Meliško) - 3. Zuzin (Fekiač, Krejči), 17. Puliš (Bagin, Brabenec), 25. Krejči (Misenev, Andersons), 34. Puliš (Brabenec), 57. Semorad (Puliš, Bagin), 58. Škvaridlo (Misenev, Klíma)
Rozhodovali: Štefík - Kollár, Výleta, vylúčení: 5:6, navyše: Sádecký (SR20) 10 minút za napadnutie zozadu, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 259 divákov

SR20: SR20: Hrenák – Koch, Meliško, Sloboda, Jendroľ, Moravčík, Ivanič, Novák, Košecký – J. Sukeľ, Surový, Briestenský – Hrušík, Šiška, Milý – Galis, Sádecký, Studenič – Tatár, Ondruš, Klenko

HKM Zvolen: Baroš – Bagin, Demiters, Krejči, Andersons, F. Fekiač, Pokovič, Zuzin, Ivan – Semorad, Brabenec, Puliš – Misenev, Klíma, Škvaridlo – Klhufek, Mráz, Jurík – Ďalga, Fekiač, V. Žilka