Halák, Višňovský i Hossa sa podieľali na triumfoch svojich tímov

Sumár nedeľňajších zápasov NHL

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák sa 24 úspešnými zákrokmi výrazne podieľal na triumfe New York Islanders v treťom štvrťfinále play off Východnej konferencie zámorskej NHL nad Washingtonom 2:1 po predĺžení. Newyorský klub sa tak ujal vedenia v sérii 2:1. Pri prvom góle "ostrovanov" asistoval jeho krajan Ľubomír Višňovský, o triumfe domácich rozhodol už v 15. sekunde predĺženia John Tavares.

Vedenia 2:1 sa ujalo aj Chicago, ktoré v treťom dueli štvrťfinále Západnej konferencie zdolalo doma Nashville 4:2. Dvomi asistenciami sa na triumfe Blackhawks podieľal slovenský útočník Marián Hossa, ktorého vyhlásili za prvú hviezdu stretnutia. Postup má na dosah Montreal, ktorý v noci na pondelok triumfoval na ľade kanadského rivala Ottawy 2:1 po predĺžení a v sérii 1. kola vedie už 3:0 na zápasy.

tretie zápasy štvrťfinále Východnej konferencie:

NEW YORK ISLANDERS - WASHINGTON 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 33. Okposo (VIŠNOVSKÝ, Bailey), 61. Tavares (Kuľomin, Leddy) - 54. Bäckström (Green, Ward). Brankári: HALÁK - Holtby, strely na bránku: 42:25, 16.170 divákov.
/stav série: 2:1/

OTTAWA - MONTREAL 1:2 pp (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 12. MacArthur (Stone, Karlsson) - 55. Weise (Prust, Mitchell), 69. Weise (Mitchell, Jemelin). Brankári: Anderson - Price, strely na bránku: 34:49, 20.500 divákov.
/stav série: 0:3/

tretie zápasy štvrťfinále Západnej konferencie:

CHICAGO - NASHVILLE 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)
Góly: 15. Desjardins (HOSSA, Oduya), 21. Toews (HOSSA, Keith), 24. Saad, 33. Seabrook (Toews, Shaw) - 16. Ribeiro (Smith), 21. Ekholm (Ellis, Smith). Brankári: Darling - Rinne, strely na bránku: 30:37, 22.020 divákov.

CALGARY - VANCOUVER 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Góly: 7. Bollig (Raymond, Brodie), 16. Brodie (Schlemko, Backlund), 43. Bennett (Colborne), 55. Monahan (Gaudreau, Russell) - 10. Matthias (Vrbata, Bonino), 58. Hansen (Horvat, Keninš). Brankári: Hiller - Läck, strely na bránku: 28:25, 19.289 divákov.

Slováci v akcii:
Marián Hossa (Chicago) 15:37 0 2 2 +2 6 2
Ľubomír Višňovský (NY Islanders) 17:08 0 1 1 +1 3 0
Jaroslav Halák (NY Islanders) 60:15 1/25 96,0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/